Harita

Tayvan Uçak Bileti Fiyatları

Teknoloji ülkesi

Daha çok teknolojisiyle tanınan Tayvan bir çok ürünün üzerinde gördüğümüz Made in Taiwan etiketinden çok daha fazlasıdır aslında.

Sizi bir Tayvan uçak bileti sorgulamaya yönelten; coğrafyasıyla, el değmemiş doğal güzellikleriyle, kültürüyle, sosyal yapısıyla oldukça cazip ve son derece güvenli bir tatil destinasyonu olmasıdır. 

Çin’in güneyinde bir ada ülke olan Tayvan`da neredeyse tamamını Çin kökenlilerin oluşturduğu nüfus dil olarak Mandarin Çincesi kullanıyor. İnanç konusunda ise  Tayvan’da Budizm, Konfüçyanizm, Taoizm gibi değişik tanrılı dinler ve bu dinlere ait onbinden fazla tapınak bulunmakta.

Dünyada turistik yönünden çok teknolojisiyle tanınan, özellikle de bilgisayar ve elektronik sektörünün lideri durumundaki  Tayvan`da 1970 yılı itibariyle teknoloji siyaseti uygulanmaya başlanmıştır. Başkentte bulunan Taipei Ulusal Teknoloji Üniversitesi sadece teknoloji alanında eğitim vermektedir. 

Teknolojinin öne çıkmasıyla ülkede gölgede kalan turizm için yatırımlar yapılmakta ve çalışmalar yapılmakta ve her geçen gün ülkenin turistik yönünü keşfeden daha çok gezginin rotası Tayvan`a çevrilmekte.

300 yıllık tarihe sahip başkent Taipei, son derece modern, Çin, Japon ve Batı etkisinin net bir şekilde  görüldüğü bir şehir. Yemek pazarları oldukça ünlü,  National palace Museum, ülke tarihine dair bir çok ipucu, tabolar, Çin sanat eserleri gibi Altmışbin parçayı sergileyen eski bir saray. Şehrin simgesi haline gelen Taipei 101 ise dünyanın en yüksek binalarından biri. Ayrıca ülkenin kurucuları için yapılan anıtlar da Taipei`de bulunmakta.

Nantou bölgesinde bulunan Tayvan`ın en büyük gölü Sun Moon Gölü muhteşem manzaralar sunan tekne gezilerine ev sahipliği yaparken, civarda yapılan ve 3000 bin yıldır kutlanan Güz Festivali ve kıyılarında yaşayan ve bir Aborjin kabilesi olan Thao kabileleri ile de ilgi çekmekte. Ancak seyahatinize biraz heyecan katmak isterseniz, Taipei etrafındaki dağlar üzerinde, yemyeşil ormanlar içindeki Maokong`a teleferikle, nefis doğa manzaraları izleyerek çıkabilirsiniz.

Taipei’nin kuzeyinde, deniz kıyısında bulunan Danshui, keyifli tekne gezileri yapabileceğiniz, taze deniz ürünleriyle ünlü, tarihi caddesi ve evlerinin dikkat çektiği bir kasaba. Ayrıca bisiklet meraklıları ıçın harika bisiklet parkurları var. Beitou ise kaplıcalarıyla ünlü, daha sakin bir bölge.

Tayvan`da yedi adet milli park bulunmakta ve bunların en büyüğü olan Taroko Milli Parkı bisikletle gezilebilmekte. Alishan Bölgesinde yapacağınız yürüyüşlerde ise size akarsular, şelale ve çay bahçeleri eşlik edecektir. 

Tayvan`da bulunan onbinlerce tapınaktan turistik anlamda en fazla öne çıkanlardan biri olan ve 1665 yılında ülkenin eski başkenti Tainan`da yapılan ve halen ibadete açık olan Konfüçyüs Tapınağı görülmeye değer yapılardan.

Sosyal yapısı, kültürü, doğası, uçurtma geleneği, caddeleri dolduran motosikletle dolu caddeleri, damak tatları, hareketli gece hayatı ile ilginç ve cazip bir destinasyon olan Tayvan`da alışveriş sözkonusu olunca tereddütsüz elektronik eşyalar geliyor akla.

Yemek pazarlarıyla ünlü Tayvan`da tüm dünya mutfaklarının örneklerini bulmak mümkün. Çin yemeklerinin ağırlıklı olduğu yerel mutfak`ta et yemekleri ve  pirinç vazgeçilmezlerdendir. Oturmuş bir çay kültürünün dikkat çektiği ülkede Oolong çayı ve Tieguanyin çaylarını deneyebilirsiniz. 

Tayvan uçak biletinizi almadan pasaport sürenizin 6 aydan fazla olduğundan emin olmalısınız, aksi takdirde vize başvurunda sorun yaşayabilirsiniz.

Sorunsuz, stressiz harika bir tatil bekliyor sizi.. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.