Harita

Umman Uçak Bileti Fiyatları

Çölden denize

Denizi, çölü, yeşili, maviyi bir arada yaşamak için hemen bir Umman uçak bileti alıp eşsiz  bir deneyime kanat açmaya ne dersiniz?

Beklentiniz ne olursa olsun bu körfez kıyısındaki çöl ülkesine yapacağınız seyahatin sonunda, hayal kırıklığı yaşayabileceğiniz en son şey.

Umman, Arap Yarımadası‘nda Umman Körfezi, Hint Okyanusu, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Yemen Cumhuriyeti ile çevrelenmiş bir Güney Asya devletidir. Sultanlıkla yönetilen ve tarihi boyunca  Portekizliler, İranlılar ve  Osmanlıların hakimiyeti altında kalmış olan Umman onbinlerce yıl öncesine dayanan uzun bir geçmişe sahiptir.

Büyük bölümü çöl olan ülkenin ilginç bir coğrafyası var. Yüzlerce kilometre uzunluğundaki sahil şeridi ve sahile pararlel sıralanmış dağlar gün battımında muhteşem manzaralar oluşturmakta. Çöl ikliminin hakim olduğu Umman sıcak  yaz mevsimlerinde  47 dereceye varan sıcaklar yaşarken, kış aylarında sıcaklık 16 dereceye kadar düşmektedir.

Arap yarım adasının nüfus bakımından en küçük ülkelerinden biri olan Umman‘da petrol ve doğalgaz önemli kaynaklar olarak ülke ekonomisinin can damarı durumundadır. Büyük bölümü Batna Ovasında olan sınırlı tarım alanlarında yetiştirilen en önemli ürün hurma, hindistancevizi ve ıhlamurdur, ayrıca yerel tüketime dönük olarak muz, mango,kavun, karpuz, buğday, yonca, hintkirazı yetiştirilmektedir.

Ülkede uzun tarihinden yansıyan bir çok tarihi yapı ve görülmeye değer mekanlar yoğun olarak başkent Muskat‘ta bulunmakta. Son derece görkemli bir cami olan Sultan Kabus Camisi‘nin, 90 metreyi bulan yüksek ve muhteşem kubbesi altın mozaik ve camdan yapılmış, 20 bin kişinin aynı anda ibadet etmesine olanak sağlayan camide dünyanın en büyük el dokuması halılarından biri mevcut. Muskat‘ta bulunan bir başka yapı Alam Sarayı, deniz kıyısında bulunan saray Osmanlı mimarisi izleri taşımakta ve saray binasının yanında hayranlık uyandıran bahçesi ile bir tablo güzelliğinde. 

Umman’ın Kültür mirasını gösteren müzeler de ziyarete açık. Ülkenin bilinen ailelerinden Zubair Ailesine ait olan Zubair Müzesi silah, mücevher ve el sanatlarından oluşan kolleksiyona sahip. Ulusal müze ise Hz. Muhammed’in halkı Islamiyete davet etmek için o dönemin şeyhine  yazdırdığı mektubu barındırmakta, yanısıra Umman‘a has tarihi gemi örnekleri, gümüş ve bakır el sanatları eserler sergilenmekte. Fransız Müzesinin binası Sultan tarafından Fransız elçisine hediye edilmiş ve müzede iki devlet arasındaki ilişkilerin gelişim süreci ile ilgili obje ve belgeler sergilenmekte. Ghalya Modern Sanat Müzesi de üç bölüm halinde hizmet vermekte, ilk bölümde ülkenin yaşam tarzı, gelenekleri ve kültürü anlatılmakta, ikinci bölümde ülkenin modern sanat örneklerini görmek mümkün, son bölümde ise geleneksel giysi ve aksesuarlar sergilenmekte. Ayrıca Çocuk müzesi ve Askeri Müze de ziyaret edilebilecek yerler listesinde.

Doğası ile hayranlık uyandıran Umman‘da yakalayabileceğiniz muhteşem manzaralardan biri de Bandar Jissah Tepesi’nde, buradan şehri seyretmek büyük keyif. Ayrıca Körfeze açılan dağların üzerinde bulunan Al Jalali ve Al Mirani kaleleri  nefis bir mimariye sahipler ve harikulade bir manzara oluşturmaktadırlar.

Umman ziyaretçileri için sıradışı aktivite olanakları sunmakta.Balıkçılarla okyanusta balığa çıkabilir veya çölde kum kay-kayını deneyebilirsiniz. Düzenlenen deve yarışları oldukça heyecanlı. Körfezde sualtı dünyasını keşfetmek için dalabilir ve deniz kaplumbağaları, balık sürüleri veya yunuslarla arkadaşlık edebilirsiniz. Umman‘da ki çöl safarileri ise seyahatinizin en güzel anısı olabilir. Bu arada Golf meraklıları için Umman bir cennet.

Alışılmışın dışında bir tatil için bu kez bir Umman uçak bileti alarak el değmemiş doğası, büyüleyici manzaraları, sıcak insanları, lezzetli Arap mutfağı, denizi, sahili, kültürü, müziği ve daha binlerce özelliği ile henüz keşfedilmemiş bir turizm cenneti bu ülkeyi keşfedin. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.