Harita

İzlanda Uçak Bileti Fiyatları

İzlanda Atlas Okyanusunun kuzeyinde bulunan bir ada devletidir. Buz ülkesi olarak anılsa da, volkanik bir ada üzerine kurulan İzlanda çok yeşil bir ülkedir. El değmemiş coğrafyası, volkanları, şelaleleri, ülkeye has atların dolaştığı geniş ve yeşil otlaklarıyla İzlanda gezginlerin ezberini bozabilecek birçok özelliğe sahip muhteşem bir ülke. Dışarıda buz gibi bir soğuk varken, yer altından fışkıran sıcak sularla dolu doğal havuzlarda ısınmak sizce nasıl bir fikir? Viking mirasının canlı tutulduğu ada ülkesinde sizi kendine hayran bıraktıracak ne çok şey var! Başkent Reykjavik’e Türkiye’den direkt uçuş olmasa bile, Londra, Stockholm, Oslo, Köln, Kopenhag veya Amsterdam üzerinden kente ulaşmanız mümkün. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında büyük bir keyifle ziyaret edebileceğiniz İzlanda seyahati sizlere muhteşem anılarla dolu bir tatil vaat ediyor. Başkent Reykjavik dışında Akureyri, Kopavogur, Hafnarfjör ve Heimaey İzlanda’nın en önemli şehirleridir.

İzlanda tatilinde yaşamayı hayal ettiğiniz deneyim şehir hayatı ve buna ait kültürel özellikler olmamalı. Doğa aktiviteleri ve az rastlanır deneyimler için gelinmeli bu çok özel ülkeye. Anlatacaklarımız da bu doğrultuda ve ülkede yapılabilecek doğa aktiviteleriyle ilgili. Başkentte bulunan tur merkezlerinden satın alabileceğiniz Golden Circle turunda 30 metre yükselen termal su patlamasının oluşturduğu Gulfoss Şelalesini ve Vikinglerin ilk parlamento toplantısının yapıldığı varsayılan Pingvelir Parkını göreceksiniz. Eğer dalmaya meraklıysanız Amerika ve Avrupa kıtalarının birbirinden koptuğu noktada Silfra bölgesinde dalabilir ve içinde bulunduğunuz suyu kana kana içebilirsiniz. Başkente 30 km mesafede bulunan Blue Lagoon Termal Havuzlarında yüzmek ve masaj yaptırmak benzerini az yaşayabileceğiniz bir deneyim. 38 derece sıcaklıktaki bol mineralli sular cildinize şifa ruhunuza dinginlik taşıyacak. Kent merkezinden kiralayacağınız bir otomobil ile adayı dolaşmak çok uygun bir yöntem, kıyı boyunca tek şerit halinde uzayan yollarda kaybolmak imkânsız.  Yüzbin metrekareye yayılan buzul coğrafyası, büyüleyici dağları ve arada patlayan volkanları, nehirleri, termal sıcak su havuzları, fiyortlarıyla büyüleyici bir ülke İzlanda. Yapabileceğiniz aktiviteler de doğal güzellikleri kadar bol seçenekli. ATV turu, köpek kızağı turu, snow mobile, buz mağaraları gezisi, zorluk derecelerine göre değişen rafting, helikopterle volkan turu, atla gezinti, balina ve yunusları görebileceğiniz tekne gezintileri, dalış, yüzlerce çeşit kuşu bir arada gözlemleyebileceğiniz Westmann ada gezintisi katılabileceğiniz aktivitelerden bazıları. Jokulsarlondon’da buz parçalarının aheste hareketlerini, değişen manzaranın fotoğraflarını çekmeden dönmeyiniz.

Balıkçılığın gelişmiş olduğu bir ada ülkesindesiniz. Deniz ürünleri İzlanda mutfağının bel kemiğini oluşturuyor. Milli yemekleri sayılan köpekbalığı kanadından yapılan çorba, karides, kalamar, ahtapot ve her türlü deniz ürününün tadına mutlaka bakın. Brennivin  en önemli yerel içecekleri mutlaka deneyin. El yapımı yünden bere ve atkılar, kent merkezlerinde bulunan küçük hediyelik eşya satan mağazalardan satın alabileceğiniz hediyelik eşyalar arasında. Bu etkileyici ve özel ülkeyi hatırlatacak bir şeyler mutlaka satın alın. İzlanda muhteşem bir ülke. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.