Harita

Cebelitarık Uçak Bileti Fiyatları

Akdeniz’in girişinde İber Yarımadası’nın güney ucunda bulunan Cebelitarık İngiltere’nin deniz aşırı toprak parçasıdır. İspanya’nın güney kısmında bulunan Cebelitarık’ta İspanyol ve İngiliz yaşam tarzı birbirine harmanlanarak farklı bir kültür kokteyli oluşturmuştur. Cebelitarık için bir uçak rezervasyonu yaptırın. Cebelitarık yönüne doğru en ucuz uçak biletini Skyscanner aracılığı ile satın alabilirsiniz. Üstelik bunun için hiçbir ücret ödemenize de gerek yok. Ceneviz, Kuzey Afrika, İspanyol ve İngiliz kültürlerinin harmanlandığı bu müthiş coğrafya görülmeye değer. Cebelitarık sıcacık uzun yaz dönemi ve ılıman kış aylarıyla her mevsim konuklarını karşılamaya hazır. Cebelitarık’ta yerleşim 5 km boyunca uzanan bir kayalığın batı tarafında yoğunlaşmıştır. Mitler ve efsaneler diyarına hoş geldiniz. Kayalığın içinde, tüneller, labirentler, daracık yollar doğasever ve maceraperestler için eşine az rastlanır bir hazine sunuyor. Esrarengiz berberi makak maymunları doğal bir rezerv alanında korunuyor. Dost canlısı ve bir o kadar da vahşi olabilen maymunlarla aranızda belli bir mesafe bırakmanız öneriliyor. Masmavi sular üzerinde birbirleriyle yarışan balinaları tekne gezilerinde keşfedin. Cebelitarık plajları sörfçüler için bir cennet, kayalıklarda farklı açılarda kırılan güneş ışıklarının yarattığı görsel şölen ise asla kaçırılmamalı.

 

Cebelitarık Tarih ve Kültür Müzesi ülke tarihine ve kültürüne ilgi duyanlar için mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelmekte. St.Michael Mağarası aşınmış kireçtaşından yağmur sularının etkisi ile oluşmuş ve oldukça etkileyici bir yapıya sahip. Muazzam sarkıt ve dikitlerin yer aldığı mağarayı görmeden ülkeden ayrılmayın. Birbirinden güzel manzaralar sunan ülkede Avrupa Noktası kıtaya en uzak ucu belirlemek adına yapılmış. Ulaşımı zor olsa da görülecek manzaralar zahmete değecektir. Biraz korku ve heyecan karşılığında mükemmel bir manzara şöleni sizi bekliyor. Cebelitarık Boğazı’na yapacağınız yerel turlar gezinizin en doyurucu anlarından birini oluşturmaya aday. Rosia Körfezi, Botanik Bahçesi ve elbette Fas Kalesi görmeniz gereken diğer güzel alanlar. Main Street sonunda bulunan manastır valilik binası olarak hizmet vermekte, turistlerin ilgisini çeken nöbet değişim töreni görülmeye değer. Derin deniz balıkçılığının en iyisinin yapıldığı Cebelitarık bölgesinde yarım ve tam günlük balıkçılık gezileri yapılabilecek etkinlikler arasında. Yunus ve balinaları gözlemleme turları alternatif bir etkinlik olarak gezginlerin ilgisini çekebilir. Cebelitarık plajlarıyla da göz dolduran bir ülke. Doğu tarafındaki Eastern Beach ve Catalan Bay keyifle vakit geçirebileceğiniz alanlar. Parasaling, su kayağı ve dalış bölgenin muhteşem koylarında keyifle yapılabilir.

 

Kent merkezinde Casemates Meydanı’ndan Katedral’e doğru uzanan ana cadde üzerinde, free shop mağazaları, fast food restoranları ve İngiliz pubları bulunmaktadır. Taze deniz ürünlerinden oluşan menüler, İspanyolların meşhur paelası, calettita ve panissa önerebileceğimiz lezzetler arasında. Afiyet olsun.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.