Harita

Peru Uçak Bileti Fiyatları

Peru Güney Amerika’nın batısında, Ekvator, Kolombiya, Brezilya, Bolivya, Şili’nin ve batısında Büyük Okyanus’la sınırı olan bir ülkedir. 1533 yılındaki İspanyol işgaline kadar İnka İmparatorluğun merkezi olan Peru’nun %45ini Amerikan Kızılderilileri oluşturmakta. Domates, patates ve avakadonun ana vatanı olan Peru’nun önemli kültürel mirasları arasında; Machu Picchu, Nazca çizgileri, Pisco Sour en başta gelmekte. Peru Türkiye vatandaşlarına vize uygulamıyor. Krallar şehri anlamına gelen Lima ülkenin endüstri, bilim ve siyasetinin merkezi durumdadır. Türkiye’den direkt uçuş bulunmayan Lima’ya en kısa uçuş süresini Amsterdam veya Madrid aktarmalı uçaklarla yapabilirsiniz. Uçuş süresi aktarmalarda geçecek süreye bağlı olarak 18 saat ile 25 saat arasında değişmektedir. Aralık- Mart ayları arasında kalan yaz dönemi ülkeyi ziyaret için en uygun dönemdir. Zengin ve renkli kültürel mirası, doğal güzellikleri, gizemli tarihiyle Peru gezginler açısından keşfedilmesi gereken bir cazibe merkezidir.

Başkent Lima’da Koloniyal dönemden kalan binaların olduğu tarihi şehir bölgesinde devlet başkanlığı sarayı, belediye sarayı ve katedral bulunmakta. İspanyol mimarların elinden çıkan St.Francis Katedralinde Endülüs mimari tarzının etkisi oldukça büyük. Barok mimarisinin özelliklerini taşıyan Lima Katedrali ise daha görkemli bir yapı, bu önemli yapıların fotoğraflarını çekmeyi ihmal etmeyin. Lima Arkeoloji Müzesinde İnka kültürü ve Peru tarihi hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu kadar kültür ve sanat yeter dediğiniz noktada şehir merkezinde bulunan Aşk Parkı dinlenmek için ideal bir mekân. Parkta yapacağınız  yürüyüş sırasında Büyük Okyanus sahilinde dalga sörfü yapan insanları göreceksiniz, sakın şaşırmayın. Büyük Meydan ve San Martin meydanı birçok sanat gösterisinin yapıldığı, yerel müzisyenlerin müzik performanslarını dinleyebileceğiniz keyifli alanlar. Lima’da yapılabilecek en güzel şeylerden biri; herhangi bir rotaya bağlı kalmadan her köşesinden tarih ve farklı bir kültür fışkıran şehirde sokak aralarında dolaşmak ve yerli halk arasına karışmak. İnka Medeniyetinin doğduğu yerde olduğunuzu düşünün ve Peru’da olmanın keyfini çıkarın.

Cusco şehrinden Aquas Calientes şehrine trenle veya yürüyerek ulaşabileceğiniz Machu Picchu’ya özel araç veya otobüsle ulaşım bulunmamakta. Sınırlı insan tarafından tercih edilen trekking yolu için özel izin gerekmekte. Deneyimli rehberler eşliğinde yapılan yürüyüş 2 veya 4 gün sürmekte. And Dağları zirvesinde 2.360 metre yükseklikte kurulan Machu Picchu İspanyol istilacılar tarafından fark edilmemiş ve bu sayede zarar görmemiş. Genel olarak iki bölümden oluşan antik bölgede ilk bölüm evlerin sarayların ve tapınakların bulunduğu bölge ve tarımın yapıldığı bölge olarak ikiye ayrılabilir. Muhteşem taş işçiliği örneklerini ve daha sayısız güzelliği gözlerinizle görebileceğiniz dünyanın bu çok özel bölgesinde olmanın ayrıcalığını hissedin.

İnka’lara uzun yıllar başkentlik yapmış olan Cusco, başkent Lima’dan uçakla 1 saat uzaklıkta. 3500 metreden yüksek dağların üzerine kurulmuş olan kentin tarihi dokusu özenle korunmuş. İspanyol mimarisinin güzel örnekleri ve İnka Medeniyetinin izlerinin harmanlandığı bu güzel şehirde Coricancha Güneş Tapınağı öncelikli olarak görmeniz gereken yer. Kentin en güzel meydanı olan Cusco Plaza de Armas’da bulunan katedral de oldukça görkemli. Meydana yakın konumda bulunan restoran, bar ve kafelerde hoşça vakit geçirebilirsiniz.

Peru gezilecek, görülecek yerler açısından çok zengin bir ülke. Antik İnka uygarlığının izleri, yağmur ormanlarında bulunan bitki çeşitliliği, yemyeşil tepelerinin yüksek dağlarının görkemi, rengârenk ve çok çeşitli kuş türleri, hareketli ve eğlenceli büyük şehir hayatıyla birçok şeyi bir arada görebileceğiniz, çok farklı aktivitelere katılabileceğiniz muhteşem bir ülke. Keşfetmekte geç kalmayın.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.