Harita

Lima Uçak Bileti Fiyatları

Tarih kokan şehir

İnka medeniyetlerine ilginiz mi var?

Ya da bir tatilden deniz,güneş, kum dışında da  beklentileriniz var. O halde hemen bir Lima uçak b ileti araştırmaya başlayın.

Peru’nun başkenti Lima 1535 yılında Francisco Pizara tarafından Alp Dağları ile Pasifik Okyanusu arasında, Rimac nehri kıyısına kurulmuş. Latin Amerika‘nın en büyük şehirlerinden biri olan Lima‘nın geçmişi M.Ö. 600 lere kadar uzanmakta ve şehirde uzun tarihine ait, ikibin yıllık piramitler bulunmakta.

Şehiriçi ulaşımın otöbüs ve metro ile sağlandığı Lima‘da fotoğraflanacak binlerce öge bulmak mümkün, bunlardan biri geleneksel kıyafetleri olan  şal ve şapkaları ile İnka kadınları. Ancak fotoğraf çekerken çok dikkatli olmakta yarar var, halkın resimlerinin çekilmesine çok sıcak bakmadığı bilinmekte.

Tarihi dokusunu koruyan şehirde özellikle şehir merkezi tam bir hazine. Önemli meydanlarından San Martin Meydanı, San Martin heykelini ve barok tarzı yapılar barındırmakta ve festivallere, gösterilere ve kutlamalara  sahne olmakta. Şehrin diğer büyük meydanı ise Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Plaza Das Armos. Tarihi Katedral ve Pizaro Sarayı‘nın bulunduğu meydan da Katedralin önünde ise şehrin kurucusu Pizaro’nun heykeli bulunmakta.

Lima‘da seçkin bir bölge olan Miraflores bölgesi, kentin sosyete mahallesi olarak adlandırılabilir. Pahalı restoran ve kafeler, eğlence mekanları ve alışveriş merkezleri bulunmakta.Okyanus kıyısına bakan bölge zaman geçirmek için oldukça keyifli.

Barriada bölgesi ise daha çok And Dağları‘ndan çalışmak için gelen kesimin  yaşadığı, gecekondu kesimi.

Hala rahibelerin yaşadığı San Francisko Manastırı, yeraltı mezarları ile bilinmekte ve yoğun turist çekmektedir. Ziyaret edilen diğer mekanlardan Silah ve Altın Müzesi, Inkalardan kalma altın ve silah örneklerini sergilemekte, Ulusal Müze‘de ise ülke tarihi hakkında fakir vermekte.

Kış aylarında bile 15 dereceden aşağıya düşmeyen sıcak havasıyla yumuşak bir iklime sahip olan Lima, doğa sporları için son derece uygun şartlara sahip. Şehri ziyaret etmek için en uygun dönem, bol karnaval görebileceğiniz Aralık ile Mart ayı arasıdır.

Peru mutfağının örneklerinin yanısıra dünya mutfaklarını da bulabileceğiniz Lima‘da özellikle deniz ürünleri öne çıkmakta. Ancak diğer et ve sebze yemekleri de oldukça cazip sunumlarla göz dolduruyor.

Ülkeye özgü Lama ve alpaka yününden yapılmış ürünleri şehrin tüm mağazalarında bulmanız mümkün.Atkılar, yerel motiflerin bulunduğu şallar ve eldivenler sevdiklerinize Lima‘dan alacağınız hediyeler olabilir.

Vizesiz seyahat edebileceğiniz destinasyonlardan biri olan bu cazip şehre gitmek için bir uygun Lima uçak bileti almanız yeterli.

 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Lima yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.