Harita

Meksika Uçak Bileti Fiyatları

Meksika, kuzeyinde bulunan Amerika Birleşik Devletleri’yle uzun bir sınırı paylaşan, Orta Amerika ülkesidir. Ülkenin batısında Pasifik Okyanusu, doğusunda Karayip Denizi ve kuzey doğusunda Meksika Körfezi bulunmaktadır. Meksika, Türklere vize uygulayan ülkelerden biridir, Meksika vizesinin dışında, geçerli bir ABD vizesiyle de ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. Ülkenin başkenti Mexico City’e, Türkiye’den direk uçuş imkânı yoktur. Avrupa’nın belli başlı şehirlerinden aktarmalı olarak uçabileceğiniz şehre, uçuş süresi 15-16 saat arasında değişmektedir. Ülkenin para birimi Meksika Pesosu’dur, Amerikan Doları karşılığında, havaalanı veya şehir merkezlerindeki döviz bürolarından ülke para birimini satın alabilirsiniz. 16. Yüzyılda İspanya tarafından işgal edilen ülkede, İspanyolca resmi dil olarak kullanılıyor. Çöller, tropikal yağmur ormanları ülkenin doğal iklim çeşitliliği arasındadır. Meksika her mevsim ziyaret edebileceğiniz bir ülkedir. Başkent Mexico City en kalabalık ve en büyük şehridir. Başkent dışında, Ecatepec de Morelos, Guadalajara, Puebla, Juárez, Tijuana, Nezahualcóyotl, Monterrey ve León Meksika'nın diğer büyük kentleridir. Antik Aztek medeniyetinin izlerini sürebileceğiniz ve bozulmamış kültürel eserlerine hayran kalacağınız Meksika, keşfetmeye doyamayacağınız zenginlikte bir ülkedir.

Meksika oldukça geniş topraklara yayılmış bir ülkedir. Ziyaret edilecek çok fazla kent arasından, öncelikle başkentten başlamak doğru bir tercih olacaktır. 14.yüzyılda Tenochtitlan harabeleri üzerine kurulan Mexico City’i ziyaret etmek için uygun dönem, Ocak-Mayıs ayları arasındaki dönemdir. Kentte yapılacak çok fazla şey olduğundan, uygun mevsim seçimi konusunda titiz davranmanızı öneriyoruz. Tarihi, 8000 yıl öncesine dayanan Aztek medeniyetine ait kalıntıları yerinde görme heyecanını, bu şehirde yaşamak mümkün. Notre Dame de Guadelupe Bazelikası, akşamüzeri sokak çalgıcılarının doyumsuz konserleriyle renklenen Garibaldi Meydanı, Kraliyet Meydanı, Büyük Katedral, kentin turistik cazibe merkezleri arasındadır. Ulusal Antropoloji Müzesi, Güzel Sanatlar Sarayı, görülmesi gerekli adresler arasında mutlaka olmalı. Bu nefes kesen kenti, değişik bir açıdan görmek ve izlemek isteyenler için, tekne turları ve balon turları mutlaka yapılması gerekenler arasında. Akapulko ve Concun bölgesinde bulunan plajlarda, kendinizi adeta cennetten bir köşede hissedeceksiniz. Kusursuz mercan kayalıklarıyla çevrili plajlar, dalış meraklıları için eşine az rastlanır su altı çeşitliliğine sahip. Aşağı Kaliforniya ve Tijuana ise bozulmamış vahşi doğasıyla sizi kendisine hayran bırakacak nitelikte bölgelerdir.

Meksika’da her şehir ayrı bir çekicilikte ve kendine özgü bir ışıltı içinde denilebilir. Altın rengi kumsalları ve göz kamaştıran mavilikteki Pasifik Denizi, ateşli tekila eşliğinde çılgın geceler vaat ediyor. Meksika müzik kültürü ve çok renkli yerel kıyafetleriyle de göz kamaştıran bir zenginlikte. Dünya çapında yapılan araştırmalarda, en çok sevilen mutfaklar arasında her daim olan Meksika mutfağı; meşhur tortillası, takosu, fajitası ve acılı soslar eşliğinde sunulan çok çeşitli et yemekleriyle, Türk damak tadına gayet uygun bir mutfaktır. Açık hava pazarları ülkenin önemli geleneklerinden biridir. Ziyaret ettiğiniz Meksika şehirlerinde bu pazarları ziyaret etmeyi sakın atlamayın. Renkli pançolar, halı ve kilimler, şapkalar ve küçük şişelerde sunulan tekila’lar hediyelik eşyalar arasında sayılabilir. Meksika asla sıkılmayacağınız, muhteşem bir ülke, mutlaka ziyaret edin. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.