Harita

Barbados Uçak Bileti Fiyatları

Küçük İngiltere

Vize başvurusu gibi detaylarla uğraşmaya gerek kalmadan bir Barbados uçak bileti alarak hayallerinizin tatiline çıkabilirsiniz. Karayiplerin en büyük adası olan Barbados harika doğası, muhteşem kumsalları ile  renkli, güvenli ve bir çok aktivitesi ile bölgenin en popüler ve en çok ilgi çeken adası. 

1966 yılında bağımsızlığını ilan edene kadar İngiliz sömürgesi olan Barbados, Karayipler‘de Antil Adalar zincirinine bağlı Amerika ülkesidir. Saint Lucia, Saint Vincent and the Granadines en yakın komşu adalarıdır. Sürekli bir gelişim içerisinde bulunan ada oldukça yüksek yaşam standartlarına sahip ve eğitim seviyesi oldukça yüksek.

Resmi dili İngilizce olan adada konuşan sayısı az da olsa İspanyolca ve Fransızca‘da  konuşulmaktadır. Yaklaşık Üçyüzbin olan nüfusunun üçtebirine yakın bir bölümü başkent Bridgetown’da yaşamaktadır. Adanın Batı kıyıları zenginlerin ve ünlü film yıldızlarının uğrak yeri durumunda.

Adada ulaşım halk otöbüsleri ile sağlanmakta, oldukça uygun fiyatlarla bu otöbüsleri kullanabilirsiniz, ayrıca araba kiralayabilir veya bir çok otelde sunulan bir hizmet olan bisiklet‘ten yararlanabilirsiniz.

Barbados‘ta birçok ilginç bitki, ağaç ve çiçek çeşidinin bulunduğu tropikal bahçelerde doğanın mucizelerine tanık olma şansınız var. Andromeda Botanik Bahçesi bunlardan sadece biri. Holetown adanın en hareketli bölgelerinden, en güzel karayip yemeklerini bulabileceğiniz gibi, Pazar günleri yapılan, kadın giysileri içindeki bir erkek sanatçının gösterisi olan Drag Show‘u izleyebilirsiniz.

Tatiliniz süresince birçok aktiviteye olanak sağlayan Barbados dünyaca ünlü, harika kumsallara sahip. Atlantik okyanusu kıyıları tüm sörfçülerin rüyalarını süslemekte. İngiliz kültürünün dikkat çektiği adada sömürgelik döneminden kalma kriket maçları hayli ilgi görmekte. Bridetown‘dan kalkan denizaltı ve vahşi yaşam alanları turları sizi bambaşka boyutlara götürecek. Bir kıyı kasabası olan Oistins‘de, deniz kıyısında, ateşte kızarmış balık ve rom satılan, farklı müziklerle sabahlara kadar süren renkli partiler verilmekte.

Barbados‘un kuzeyinde Saint Peter‘de bulunanSt Nicholas Manastırı bölgedeki en eski çiftlik evlerinden biri ve görülmeyi kesinlikle hakediyor. Başkentte bulunan ve eski Amerika başkanlarından George Washington‘un ve erkek kardeşinin evi olan bina bugün Barbados‘un tarihini günümüze taşıyan ve oldukça ilgi gören bir müze. Çok fazla bilinmeyen Bathsheba balıkçı köyü, adanın doğu kıyılarında yer almakta ve muhteşem kumsalı, koyları ve doğası ile cennet bir köşe. 

Adanın ikinci büyük merkezi olan Speightstown Küçük Bristol olarak da bilinir. Tarihi binaları ve kültürü ile dikkat çekerken aynı zamanda Barbados‘un en işlek limanı olma özelliğine sahip. St. Thomas bölgesinde bulunan Harrison’s Cave, dünyanın en saf içme suyu kaynaklarından biri ve adanın tatlı su kaynağı. Halka açık doğal bir mağara olan Harrison’s Cave yüzlerce yıl içerisinde oluşmuş sarkıt ve göletlerle dolu. 

Barbados’ta yemek kültürü konusunda bilmeniz gereken, adada sığır eti neredeyse hiç tüketilmiyor,en çok tüketilen yemek ise pirinçtir. Farklı sebzelerle pişirilen pirinç dışında bol çeşitli deniz ürünleri, geyik ve tavuk eti de oldukça fazla tüketilmektedir. Uçan balık adını verdikleri sandeviçleri ve domuz etinin birçok farklı baharatla pişirildiği Pepperpot en bilinen yerel yemeklerdir. 

Doğasıyla, insanıyla, bol oksijenli temiz havasıyla yılın her mevsimni ziyaret edebileceginiz Barbados tahmin edildiği gibi eford edilemeyecek bir tatil destinasyonu değil aslında. 

Bütçenize son derece uygun konaklama seçenekleri ve  bulacağınız uygun bir Barbados uçak bileti ile rüyalarınızın tatilini gerçeğe çevirebilirsiniz.

İyi Tatiller.. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.