Harita

Bridgetown Uçak Bileti Fiyatları

Bridgetown, Karayipler’in en doğusunda yer alan ada ülkesi Barbados’un başkentidir. Aynı zamanda 100 bini aşan nüfusuyla ülkenin en büyük kentidir. Carlisle Körfezi kıyılarında kurulu olan kent, Barbardos’un yanı sıra tüm Karayip bölgesinin en önemli finans merkezlerinden birisidir ve büyük yolcu gemilerinin sıkça uğradığı bir limandır. Bridgetown’ın, bir çok ilgi çekici yapıya ve kolonyal dönemden kalma binalara sahip tarihi kent merkezi, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer almaktadır. Barbados’un kültürü ve tarihiyle ilgi çeken göz alıcı kenti Bridgetown’ı ziyaret etmek için Skyscanner’ın karşılaştırmalı arama motorundan en uygun fiyatlı Bridgetown uçak biletini bulup rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Bridgetown’ın en popüler caddelerinden birisi, yerel kültüre ait değerlerin gözlemlenebileceği Swan Caddesi’dir. Bir diğeri ise, özellikle alışveriş imkanlarıyla öne çıkan Broad Caddesi’dir. Kentin en merkezi yeri, üçgen şeklindeki Milli Kahramanlar Meydanı’dır. Meydanın kuzeyinde yer alan, 1871 yılında inşa edilmiş olan Parlamento Binası, neo-Gotik tarzdaki mimarisiyle dikkat çekmektedir. 1789 yılında inşa edilen St Micheal Katedrali, 1827 yılında yapılan St. Mary Kilisesi ve Nidhe Israel Sinagogu, Bridgetown’ın önemli dini yapılarıdır. Adanın tarihi hakkında bilgiler veren Barbardos Müzesi, mutlaka ziyaret edilmelidir. Kentte görülmeye değer diğer yerler ise Montefiore Çeşmesi, Carlisle Körfezi Plajı, Cheapside Pazarı, Cheapside Bahçeleri ve Frank Collymore Performans Sanatları Merkezi’dir.

 

UÇUŞ

 

Bridgetown’a, kent merkezinin yaklaşık 16 km güneydoğusunda yer alan ve Barbados’ta bulunan tek havaalanı olan Sir Grantley Adams Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Karayipler ve İngiltere’nin önde gelen şehirlerine sene boyunca tarifeli seferler düzenlenmektedir. Yüksek sezonda tarifeli uçuş yapılan şehir sayısı oldukça artmaktadır. Türkiye’den direkt seferlerin bulunmadığı kente gitmek için Bridgetown uçak biletini, Skyscanner ile 600’ün üzerinde havayolunu tek sitede kıyaslayarak bulabilirsiniz. Skyscanner’ı kullanmak hem çok kolay, hem de çok hızlıdır. Uçuş tarihlerinizi ve kalkış havalimanını arama kutusuna girdiğinizde, Skyscanner size en uygun fiyatlı Bridgetown uçak biletlerini kıyaslamanız için gösterecektir. Sir Grantley Adams Havalimanı’ndan Bridgetown kent merkezine havaalanının hemen karşısındaki yoldan geçen minibüs ve otobüslerle 2 Barbados Doları ödeyerek ulaşmak mümkündür. Konforlu ulaşım için ise taksiye binilmesi tavsiye edilmektedir.

 

BİLMENİZ GEREKENLER

 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Barbados’a yapacakları ziyaretlerinde vizeden muaftırlar. Barbados’un resmi dili İngilizcedir ve para birimi Barbados Doları’dır.

 

NE ZAMAN GİTMELİ?

 

Bridgetown’da yağışlı ve kuru mevsimlerin etkili olduğu tropikal iklim görülmektedir. Sene boyunca sıcaklık dereceleri birbirine oldukça yakındır. Kenti ziyaret etmek için en ideal zaman, Şubat ile Mayıs ayları arasındaki yağış almayan dönemdir. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Bridgetown yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.