Harita

Kuveyt Uçak Bileti

Beş yıldızlı ülke

Paranın alabileceği herşeye sahip bir ülkeye gidip, ultra lüksle tanışmak için bir Kuveyt uçak bileti alarak, beş yıldızın pırıltısını yaşayın. 

Kuvetin farkı ülkede petrolün sudan ucuz olması, petrol zengini bir ülkede bu çok garip karşılamıyoruz..!  Dünya’nın en büyük  petrol rezervine sahip  ülkelerden biri olan Kuveyt hatırı sayılır bir petrol  üreticisi ve ihracatçısı ülke.

Dünyada kişi başına düşen gelirin en yüksek olduğu, insanların refah, hatta lüks içinde yaşadıkları bir körfez ülkesi Kuveyt. Çalışan kesim genel olarak devlet dairelerinde görev yapıyor, özellikle  beden gücüne dayalı  daha yorucu işlerde dışardan çalışmak için gelen göçmenler çalışıyor, Kuveytlilerin çalışma heveslisi olduğunu söylemek zor, zaten çok fazla çalışmaya ihtiyaçları olduğu da söylenemez. Yaklaşık 3 milyonluk nüfusunun yarısını dışardan çalışmak için bu ülkeye gelenler oluşturmakta.

Kuveyt`te eğitim düzeyi oldukça yüksek, bir çok Kuveytli genç Amerika`da veya İngiltere`de  eğitimlerini bitirip ülkelerine geri dönüyorlar. Resmi dilin Arapça olduğu ülkede İngilizce  yaygın bir şekilde konuşulmakta.

Kuveyt  akvat kelimesinden geliyor ve anlamı su kenarındaki kale. Muhafazakar bir ülke olarak görülse de bazı Arap ülkeleri ile karşılaştırıldığında daha esnek. Dört kadınla evlenmek legal ancak özellikle yeni nesil tek eşlilikten yana, kadınlar uzun siyah elbiseler giyse de iş ve sosyal yaşamda yerlerini almışlar, sokakta, alışveriş mekanlarında, lüks arabalarının direksiyonlarında, iş toplantılarında Kuveytli kadınları görmek mümkün. 

Ülkeyi ziyaret eden yabancı kadınlar için, fazla dekolte giyinmemeleri şartıyla çok keskin kıyafet sınırlamaları yok. Denize girerken hem yerli hem de yabancı kadınlar kapalı özel mayolar kullanmaktadır ancak yabancı ziyaretçiler kaldıkları otellerin havuzlarında mayo giyebilmektedirler.

Kuveyt`te alkol kullanmak ve satmak, ramazan ayında halka açık alanlarda yemek yemek, devletin yönetim binalarının ve Irak sınırına yakın bölgelerin fotoğrafını çekmek yasak , şehir içerisinde de insanların fotoğrafını  çekerken dikkatli olmakta fayda var. 

Öncelikle ülke ile aynı adı taşıyan Başkent Kuveyt olmak üzere ikinci önemli şehri El Cehra`dır. Ülkenin tüm ihtişamını başkentte görmek mümkün. Modern binalar, geniş ve bakımlı caddeler, ışıl ışıl lüks alışveriş merkezleri, mehteşem dekorlarıyla pahalı restoranlar ve elbette son model arabalar. 

Kuveyt Kuleleri sadece şehrin değil ülkenin sembolü haline gelmiştir. Kulelerin biri üzerindeki döner bir restoranı ile ünlü, diğeri ise su deposu, televizyon kulesi olan Kurtuluş kulesi ve büyük cami ise Kuveyt `in en çok dikkat çeken diğer yapıları.

Eskiden şehirde bulunan müzeler Irak savaşı döneminde yağmalanmış, tarihi ve turistik eserler de saldırılar sırasında yerle bir olmuş.

Şehrin sahil şeridi sosyal yaşamın oldukça hareketli olduğu bölge. Al mubarakiye alış veriş için ziyaret edilebilecek, küçük dükkanların bulunduğu bir çarşı, Avenue alışveriş merkezi ise büyük ve oldukça ilginç bir tasarım örneği olan alış alışveriş merkezi .

Başkent Kuveyt`e 20 km mesafede bulunan Falaika Adası  Tunç çağından kalma kalıntılarıyla ziyaret edilmeye değer bir bölge.

Ülkede sinema, tiyatro ve ya gece kulübü olmadığı için eğlence hayatı şık restoranlarda yemek ve alışverişten oluşuyor. Ancak yemek konusunda alternative oldukça fazla. Birbirinden şık restoranlarda Arap mutfağı dışında  İtalyan, Fransız,Hint ve Çin lezzetlerini bulmak mümkün.

Vizesiz destinasyonlardan birine planladığınız bu seyahat için Kuveyt uçak biletinizi kış aylarına denk getirmenizi öneririz çünkü yaz mevsimi aşırı sıcak ve nemli havasıyla oldukça bunaltıcıdır.  

Güneşli ve konforlu bir tatiller.. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.