Harita

Kuveyt Uçak Bileti

Kuveyt’e ucuz uçak bileti nasıl bulunur?

En ucuz Kuveyt uçak biletlerini, Skyscanner’ı kullanarak hemen bulabilirsiniz. Uçak bilet fiyatları müsait koltuk sayısına ve uçuş tarihinize göre değişiklik gösterse de, Skyscanner en iyi uçuş fırsatlarını bulmanıza yardımcı olur.

Eğer belirli bir uçuş tarihiniz yoksa, Skyscanner’ın uçuş arama panelindeki “En ucuz ay” seçeneği sayesinde tüm senenin en ucuz Kuveyt uçuşlarını bulabilirsiniz. Eğer belirli bir ay içinde uçacaksanız, “Tüm ay” seçeneği ile o ayın en uygun fiyatlı uçuşlarını görüntüleyebilirsiniz.

 

En uygun fiyatlar için Kuveyt’e uçuş rezervasyonu ne zaman yapılmalı?

Eğer uçuşunuzdan tasarruf etmek ve en uygun fiyatlı Kuveyt uçak biletini bulmak istiyorsanız, biletinizi uçuş tarihinizden 7-8 hafta önce almanız tavsiye edilmektedir.

Eğer önümüzdeki birkaç hafta ya da birkaç ay içinde seyahat edecekseniz, Skyscanner’ın “Fiyat Alarmı”nı kurarak, istediğiniz tarihlerdeki Kuveyt uçuşlarında oluşan fiyat düşüşlerinden size yollanacak e-posta ile anında haberdar olabilirsiniz.

 

Türkiye’de Kuveyt’e direkt uçuşları olan havaalanları

Kuveyt’e direkt uçuşlar İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Antalya Havalimanı, Bursa Yenişehir Havalimanı ve Trabzon Havalimanı’ndan gerçekleştirilmektedir.  Ayrıca Ankara, İzmir ve Adana, Samsun ve Gaziantep gibi birçok şehirler aktarmalı seferler düzenlenmektedir.

İstanbul ve Bursa’dan Kuveyt’e ortalama direkt uçuş süresi 3 saat 25 dakika, Antalya’dan 3 saat ve Trabzon’dan 2 saat 50 dakikadır.

 

Türkiye’den Kuveyt’e uçan havayolları

Pegasus Havayolları, Atlasglobal, Kuwait Airway Jazeera Airways’in yalnızca İstanbul’dan, Türk Hava Yolları’nın ise İstanbul, Antalya, Bursa ve Trabzon’dan Kuveyt’e direk uçuşları mevcuttur.  Flydubai, Golf Air, Emirates ve Etihad Airways gibi birçok havayolunun ise aktarmalı seferleri bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için uçuş hedefi Kuveyt olan havayolu şirketleri sayfasını inceleyin.

 

Kuveyt’teki havaalanları

Kuveyt’te yalnızca bir havalimanı bulunmaktadır. Kuveyt Uluslararası Havalimanı (KWI), Kuveyt şehrinin yaklaşık 15 km güneyinde yer almaktadır.

Havalimanından şehir merkezine 04:30 ile 23:45 saatleri arasında hizmet veren 13, 99 ve 501 numaralı otobüslerle gidilebilmektedir. Havalimanında ayrıca çok sayıda ticari taksi hizmet vermektedir. Kuveyt şehrinin merkezine taksi ücreti ortalama 5 KWD tutmaktadır. Bunlara ek olarak Kuveyt’te bulunan birçok otel, havalimanından belirli bir ücret karşılığında transfer hizmeti sunmaktadır.

 

Kuveyt’e ne zaman gidilir?

Kuveyt, yaz aylarında dünyanın en sıcak şehirlerinden birisidir. Dolayısıyla Kuveyt’i ziyaret etmek için en iyi zaman, hava sıcaklıklarının 20 C° civarlarına düştüğü Kasım ile Mart ayları arasıdır. Bu dönemde hava gün içinde ılıman, akşamları ise serindir. Yaz aylarında gidecek olan ziyaretçilerin, güneş ile doğrudan temastan mümkün olduğunca kaçınmaları tavsiye edilmektedir.

 

Kuveyt hava durumu

Kuveyt’te tipik çöl iklimi etkilidir. Yaz ayları (Nisan, Mayıs, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül) oldukça sıcak geçmektedir ve bu dönemde hava sıcaklıkları sıklıkla 45 C°’nin üzerine çıkmaktadır. Kış aylarında ise gündüz ortalama 20-21 C° civarında seyreden havalar, geceleri 8-9 C°’ye düşebilmektedir. Baharda ve yazın sonlarında kum fırtınalarına rastlamak mümkündür.

 

Kuveyt gezi rehberi

Basra Körfezi kıyısında yer alan petrol zengini, küçük bir anayasal krallık olan Kuveyt‘in başkenti de ismi taşımaktadır. Yüksek modern binaları, lüksü her anlamda yaşatan otelleri, son derece bakımlı yeşil alanları ve yüksek yaşam standartları ile Kuveyt, dünyanın en modern kentlerinden birisidir. Kent ayrıca yük gemileri, petrol tankerleri ve eğlence gemilerinin uğradığı önemli bir limandır.

Kuveyt Emiri tarafından, Anayasal Monarşi sistemiyle yönetilen Kuveyt’te hafta sonu tatili Perşembe ve Cuma günleri olarak belirlenmiştir. Şehir nüfusunun çoğunluğunu, ülkeye çalışmaya gelen yabancılardan oluşmaktadır.

Kuveyt‘te görülmesi gereken yerler arasında Ulusal Müze, Irak işgali sırasında büyük zarar gören ancak hala görülmeye değer mozaiklerin bulunduğu Seif Sarayı, görkemli bir yapı olan Büyük Cami, alçı ve mercandan yapılmış olan Sadu Evi ile Bilim ve Doğal Tarih Müzesi yer almaktadır.

Şehirde en dikkat çekici yapılardan biri olan Kuveyt Kuleleri, binlerce çelik, çini boya ile kaplanmış ve  sekiz renkten oluşan muhteşem bir görüntüye sahiptir ve kentin körfezle buluşan harika manzarasını da sunmaktadır. Manzara şöleni yaşayabileceğiniz bir başka yapı da Kurtuluş Kulesi’dir. 372 metre uzunluğundaki kule dünyanın en uzun kulelerinden birisidir. Bünyesinde harika manzara eşliğinde yemek yiyebileceğiniz bir restoran bulunmaktadır.

Kuveyt‘te alkollü içkilerin kullanımı yasaktır. Kentte gece kulübü veya bar tarzı mekanlar bulunmamaktadır. Şehir sakinleri ve ziyaretçilerin zaman geçirmek için ziyaret ettikleri yerlerin başında hayvanat bahçesi, park ve yeşil alanlar ve deniz kulüpleri işe elbette ki alışveriş merkezleri gelmektedir. Kuveyt’te sosyal yaşamın vazgeçilmezi olan büyük, lüks alışveriş merkezleri dışında, Souk Al Mubarakiya, Souk Al-Juma’a, Mahameed gibi geleneksel pazarlardan alışveriş yapmak, şehri tanımak adına daha verimli ve daha keyifli bir alternatif olarak öne çıkmaktadır.

 

Daha fazla bilgi

Ziyaret etmeniz gereken 11 ultra modern havaalanı

 

Kuveyt’te nerede kalınır?

Kuveyt otellerine hemen göz atın!

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Kuveyt yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.