Harita

Adana Erzurum Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Erzurum yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Adana - Erzurum uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

568 TL

Aktarmasız havayolu

0

Ortalama uçuş süresi, toplam 610 kilometre uçuş mesafesi

2sa 55dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Erzurum

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Erzurum şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Erzurum.
Adana - Erzurum uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 568 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Adana - Erzurum uçuşu ortalama 2sa 55dk sürmektedir.
Aktarmasız Adana - Erzurum uçuşu yapan havayolu şirketi yoktur.

ADANA’DAN ERZURUM’A UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının hazırlandığı tarihte (Temmuz 2015) geçerli olan bilgilerdir.

ADANA’DAN ERZURUM’A UÇAN HAVAYOLLARI

Adana’dan Erzurum’a direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Üç farklı havayolu ise bu hatta bağlantılı seferler düzenlemektedir: Anadolu Jet, Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları.

Anadolu Jet, Adana’dan Ankara Esenboğa Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı bağlantılı olarak Erzurum’a uçmaktadır. Türk Hava Yolları, Adana-Erzurum hattında İstanbul Atatürk Havalimanı’nda aktarma yapmaktadır. Pegasus Havayolları ise Adana’dan Erzurum’a İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı bağlantılı uçuşlar icra etmektedir.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Adana Şarkipaşa Havalimanı, Adana kent merkezine 3,5 km uzaklıkta yer almaktadır. Dolayısıyla havalimanına ulaşımda toplu taşıma önemli bir yer edinmektedir. Şehir merkezinden havalimanına giden iki farklı belediye otobüsü bulunmaktadır: 159 numaralı Seyhan Araştırma Hastanesi-Havalimanı hattı ve 135 numaralı Balcalı-Havalimanı hattı. 135 numaralı otobüs, Adana’nın en merkezi noktalarından olan Çetinkaya’dan da geçmektedir. Adana Şakirpaşa Havalimanı’na şehrin farklı yerlerinden minibüs ve dolmuşlarla da ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanına ulaşımda, mesafenin yakın olmasının da avantajıyla taksi de sıkça kullanılmaktadır ve ücreti ortalama 15-25 TL tutmaktadır. Adana şehir merkezinden havalimanına servis otobüsleri bulunmamaktadır ancak Havaş, Mersin ve Tarsus’ta ikamet edip Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan seyahat edecek olan yolcular için, servis düzenlemektedir. Mersin’den hareket eden Havaş servisleri, Tarsus’tan da yolcuları alarak yaklaşık 120 dakikada havalimanına ulaşmaktadır. Havaş servis ücreti 15 TL’dir.

Adana Şakirpaşa Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde, uçuş öncesinde yemek yemek isteyen yolcular için yerel yemekler sunan Nihat Restoran hizmet vermektedir. Konforuna önem veren yolcular için ise terminalde bir özel yolcu salonu (THY CIP Lounge) bulunmaktadır.

Erzurum Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 11 km uzaklıktadır. Havalimanından şehir merkezine Erzurum Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler ve ticari taksilerle ulaşım sağlanmaktadır. Erzurum Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ücreti ortalama 45-50 TL’dir.

PRATİK BİLGİLER

Erzurum’a uçacak olan yolcuların, uçuşlarına en az bir saat kala, Adana Şakirpaşa Havalimanı’na gelmeleri gerekmektedir. Tüm iç hat uçuşlarında olduğu gibi yolcuların gerek check-in işlemleri esnasında, gerekse uçuş öncesinde fotoğraflı bir kimlik belgesini (ehliyet, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport) ibraz etmeleri zorunludur.

ERZURUM’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Erzurum, Adana’ya göre daha ekonomik bir şehirdir. Kentte özellikle restoran fiyatları, Adana’ya kıyasla ortalama %25 daha düşüktür. Sert bir karasal iklimin etkili olduğu Erzurum, Adana’ya göre daha serin bir şehirdir. Türkiye’nin en soğuk şehirlerinden birisi olan Erzurum’da kışın ortalama sıcaklık -8 C° civarındadır ancak sıcaklığın -30 C°’lere düşmesi sıkça görülen bir durumdur. Dolayısıyla bu mevsimde seyahat edecek olan yolcuların yanlarında sert kış koşullarına uygun kıyafetler bulundurması tavsiye edilmektedir. Erzurum yaz aylarında genellikle serin bir şehir olsa da bazı günler sıcaklıklar 35 C°’nin üzerine çıkmaktadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.