Harita

Adana Trabzon Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Trabzon yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Adana - Trabzon uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

250 TL

Aktarmasız havayolu

1

Uçuş / hafta

7

Ortalama uçuş süresi, toplam 592 kilometre uçuş mesafesi

1sa 20dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Himalaya Airlines

Trabzon

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Trabzon şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Trabzon.
Adana - Trabzon uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 250 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Adana - Trabzon uçuşu ortalama 1sa 20dk sürmektedir.
Aktarmasız Adana - Trabzon uçuşu yapan bir havayolu şirketi bulunmaktadır.
Eylül itibarıyla haftalık 7 Adana - Trabzon uçuşu bulunmaktadır.

ADANA’DAN TRABZON’A UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Haziran 2015) geçerli olan bilgilerdir.

ADANA’DAN TRABZON’A UÇAN HAVAYOLLARI

Adana’dan Trabzon Havalimanı’na yalnızca Pegasus Havayolları direkt seferler düzenlemektedir. Pegasus Havayolları Trabzon’a Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar olmak üzere haftada dört gün, 1’er frekans uçmaktadır. Pegasus Havayolları’nın ayrıca haftanın her günü Adana’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı aktarmalı olarak Trabzon uçuşları bulunmaktadır.

Adana-Trabzon rotasında Onur Air, Anadolu Jet ve Türk Hava Yolları olmak üzere üç havayolu daha aktarmalı uçuşlar yapmaktadır. Türk Hava Yolları ve Onur Air aktarmayı İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan yaparken, Anadolu Jet’in aktarması Ankara Esenboğa Havalimanı’nda yapılmaktadır.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Adana Şakirpaşa Havalimanı, kent merkezine yalnızca 3,5 km mesafede yer almaktadır. Havalimanına ulaşım için en ekonomik yöntem, 135 numaralı Balcalı-Havalimanı ve 159 numaralı Seyhan Araştırma Hastanesi-Havalimanı belediye otobüslerini kullanmaktır. 135 numaralı hat, Adana’nın en merkezi noktalarından olan Çetinkaya’dan da geçmektedir. Kent merkezinden havalimanına ayrıca dolmuş ve minibüslerle de gelmek mümkündür. Havalimanının Adana şehir merkezine yakın olması sayesinde taksi ile ulaşım da tercih edilen seçeneklerden birisidir. Şehir merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na taksi ücreti, taksiye binilecek yere bağlı olarak ortalama 15-25 TL arası tutmaktadır. Havaş’ın ise Mersin’den Adana Şakirpaşa Havalimanı’na otobüs hizmeti bulunmaktadır. Tarsus’a da uğrayarak yaklaşık 120 dakikada havalimanında olan Havaş otobüslerinin ücreti 15 TL’dir.

Adana’dan Trabzon’a uçuşlar, havalimanının İç Hatlar Terminali’nden yapılmaktadır. Terminalde Adana ve bölgeye ait yerel lezzetlerin tadılabileceği Nihat Restoran’ın yanı sıra özel yolcu salonu olan THY CIP Lounge hizmet vermektedir.

Trabzon Havalimanı’ndan Trabzon kent merkezine gitmek için en ekonomik ve en popüler ulaşım seçeneği, Havaş otobüslerini kullanmaktır. Havalimanına inen her uçak için servis düzenlenmektedir. Otobüsler Tanjant Yolu, Erdoğdu Kavşağı, Yavuz Selim Bulvarı, Uzunkum ve Beşirli güzergahını izleyerek ortalama 30 dakikada şehir merkezine ulaşmaktadır ve ücreti 5 TL’dir. Havalimanından ayrıca Rize ile Ardeşen, Pazar, Çayeli, Derepazarı, İyidere ve Of gibi ilçelerinin yanı sıra Giresun ve bazı ilçelerine de Havaş otobüsleri hareket etmektedir. Havalimanından Trabzon şehir merkezine taksi ile ulaşım ücreti ise gidilecek noktaya bağlı olarak ortalama 15-20 TL’dir.

PRATİK BİLGİLER

Adana’dan Trabzon’a uçuşu bulunan yolcuların, uçuşa en az bir saat kala Adana Şakirpaşa Havalinı’nda olmaları gerekmektedir. Özellikle Mersin’den gelecek yolcuların uçuş saatlerinden en az 3 saat önce yola çıkmaları tavsiye edilmektedir. Fotoğraflı bir kimlik belgesinin (ehliyet, nüfus cüzdanı, pasaport veya evlilik cüzdanı) check-in işlemi sırasında ve uçağa biniş öncesinde ibraz edilmesi zorunludur.

TRABZON’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Trabzon’da gerek yeme içme gerekse tüketici fiyatları Adana’ya göre yaklaşık %10-15 daha fazladır. Adana’da pahalı olmayan bir restoranda ortalama yemek ücreti 12 TL iken aynı yemeğe Trabzon’da ödenen ücret 15 TL’dir. Karadeniz ikliminin etkili olduğu Trabzon’da yazın ortalama hava sıcaklıkları 22-23 C° iken kışın ise 9-10 C°’dir. Yazları kurak bir iklime sahip olan Adana’nın aksine Trabzon’da yaz aylarında da yağış görülmektedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.