Harita

İsrail Uçak Bileti Fiyatları

Dünyanın birleşme noktası

Farklı bir deneyim arayışı içerisindeyseniz Kutsal topraklara bir yolculuk için İsrail uçak bileti alın.

Medeniyetlerin ve dinlerin birleştiği ülke olan İsrail binlerce yıl geriye uzanan tarihi, eşsiz doğası ve kültürü ile tüm beklentilerinize cevap verecektir.

 Asya ve Afrika`nın kesiştiği noktada  bulunan İsrail, Akdeniz`e kıyıları olan bir Ortadoğu ülkesi. Lübnan, Suriye, Ürdün ve Mısır ile komşu,güneyinde ise Kızıldeniz`e kıyısı bulunmakta.

Nüfusun büyük bölümünün Yahudi olduğu tek ülke olan İsrail`de Müslümanlar en büyük dini azınlığını oluşturmakta, yüzde iki oranında da Hristiyan nüfus bulunmakta. Israil vatandaşı olmak için Yahudi olma zorunluluğu mevcut.

 İsrail Kudüs`ü başkenti olarak ilan etmiştir ancak Birleşmiş Milletler tarafından Kudüs uluslararası bir statüye sahip olmasından dolayı İsrail`in başkenti olarak tanımamaktadır. İsrail'de yabancı büyükelçilik ve konsolosluklar  yoğun olarak Tel Aviv'de bulunmaktadır.

İsrail turizm açısından dev bir potansiyele sahiptir. Her yıl dünyanın dört bir tarafından hem inanç  hem tarih ve kültür hem de tatil için milyonlarca insan ziyaret etmektedir ülkeyi. Yetmişe yakın milli park ve İkiyüze yakın koruma altında bulunan doğal Alana sahip.

Tanınmayan başkenti Kudüs İsrail`de en fazla ilgi gören kent ve Doğu ve Batı Kudüs olarak ikiye ayrılmış durumda. Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslamiyet için hem tarihi hem de manevi açıdan çok büyük öneme sahip bu dünyanın en eski kenti. Neredeyse her metrekaresinde başka bir değer, her taşında başka bir hikaye taşıyan Kudüs`ü bir kaç kelimeye sığdırmak çok zor.

Hz. Muhammedin miraca yükseldiği nokta, İslamiyet için üçüncü kutsal yer olan Mescid-i Aksa camisi ve alanı, Hz.İsa’nın çarmıhla yürütüldüğü yol olan Via dolorosa ve çarmıha gerildiği noktada bulunan Holly Sepulchre kilisesi,yatırıldığı mermer, Hz. Davud’un mezarı, Hz.Davud ve Hz.İsa nın doğum yerleri olarak inanılan Bethlehem, Ağlama duvarı, hakkında binlerce hikaye anlatılan Zeytin Dağı, Kral Davud`un yaşamış olduğu Sion Dağı sadece bazıları.

İsrail`in ikinci büyük şehri olan Tel Aviv ülkenin kültürel ve finansal merkezidir.Tel Aviv’de bulunan Beyaz Kent UNESCO’nun dünya mirasları listesine alınmıştır. Birçok eski kiliseler, Yafa Limanı, Yehoshua Bahçeleri ,çok sayıda sanat, kültür ve tarih müzesi ve Jaffa görülmesi gereken turistik mekanlardır. Ayrıca Tel Aviv İsrailin gece hayatı ve eğlence merkezidir.

Yahudilikte kutsal olan İsrail şehirleri ise; Kabbala`nın yazıldığı Safed, UNESCO`nun korumaya aldığı Akko, Arap nüfusun yoğun olduğu ve Bahai dininin merkezi Haifa ve Teberiye`dir.

Nasıra şehri İsrail`in Arap şehirlerinden, İsa`nın doğduğu ve bir çok mucizenin görüldüğü şehirdir. Bet She`an şehri, Roma İmparatorluğu`nun en önemli şehirlerinden biri ve günümüzde çok geniş bir arkeolojik alandır. Eliat ise ülkenin Kızıldeniz kıyısıdır, deniz tatili ve skuba dalışları için ideal bir destinasyon.

Ölü Deniz veya Lut Gölü ülkenin sağlık turizminde önemli rol oynamakta. Tuzlu suyu sebebiyle hiçbir canlının yaşamadığı Ölü Deniz, dünyada çok az bulunan minerallere sahip ve zararlı güneş ışınlarını yararlı hale getirme özelliği taşımakta. Insanlara şifa dağıtan özellikleriyle ülkenin sağlık turizminin can damarı.

İsrail `de yemek konusunda bilinmesi gereken et ve süt asla birlikte tüketilmez. Oldukça lezzetli olan  Khala ekmekleri, dört farkli hamurdan yapılmakta. Arap mutfağı özellikleri görülen İsrail`de falafel 

menülerin vazgeçilmezi ve yer yer falafel büfeleri görmek mümkün. Pırasa köftesi ve Katır Çiçeği çorbası diğer bilinen yemekleri. 

İnanç, sağlık,kültür ve tatil turizminin yapıldığı İsrail her yıl tüm dinlerden milyonlarca insan tarafından ziyaret edilmektedir.  

Bu muhteşem tatili yaşamak için vize işlemlerini hallettikten sonra almış olduğunuz İsrail uçak bileti ile heyecan dorukta Tel Aviv havaalanına doğru uçabilirsiniz. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.