Harita

Fiji Uçak Bileti Fiyatları

Cennete kanat açmak

Türkiye‘den ulaşılabilecek en uzak destinasyonlardan biri de olsa Fiji uçak bileti hayal bile edemeyeceğiniz bir tatil sunuyor size.

Güney Pasifik Okyanusunda yüzlerce adadan meydana gelen doğa harikası bu adalar ülkesi iklimiyle, doğal bitki örtüsüyle, kıyı gölleriyle, limanlarıyla, ipek gibi kumsalları ve en güzel turkuaz tonunda denizi ile dünyadaki en romantik ve etkileyici tatil destinasyonları arasında bulunmaktadır. 

Doğal güzellikleri ve renkli kültürü ile olduğu kadar temizliği ile de dikkat çeken Fiji Adaları, hayalinizi zorlayabilecek güzellikte manzaralar sunmakta. Birçok ünlü filme sahne olan sahilleri kartpostal güzelliğinde ve gerçek olduğuna inanmak zor. 

Fiji‘de en büyük adalar Viti Levu ve Vanua, önemlı şehirleri ise başkent Suva, Lautoka ve Nadi‘dir. Resmi dili İngilizce olan ülkede Fiji dili ve Hintçe konuşulan yaygın dillerdir. Ülke nüfusunun büyük kısmını Fiji‘nin yerli halkı oluştururken, Hintli ve Çinliler de nüfusun önemli  bir bölümünü  oluşturmaktadır. 

Fiji’nin ana adası diyebileceğimiz Viti Levu, başkent Suva, Nadi ve Lautoka‘yı sınırları içerisinde barındırmakta. Diğer büyük ada olan Vanua Levu ise Labasa ve Savusavu şehirleri ve Taveuni, Kadavu, Mamanuca ve Yasawa adalar grubunu sınırları içerisinde bulundurmaktadır.

Başkent Suva 1800’lerde kurulmuş, hareketli ve renkli bir şehir.  Alışveriş mekanları, restoran ve kafeleri, müzeleri, gece hayatı için sayısız alternatifleriyle oldukça keyifli bir atmosphere sahip. 

Viti Levu adasında bulunan bir diğer önemli şehir ise ülkenin uluslararası havaalanının bulunduğu Nadi. Deniz ve kumun olmadığı bu şehir, hareketli ve neşeli pazarları, el yapımı özel eşyaları ve yerel kültürüyle ilgi çekmekte. Lautoka ise Fiji‘nin liman kenti olarak önem taşımakta. Güneş ışığı adı ile anilan muhteşem sahillere sahip olan şehir ayrıca dünyaca bilinen Fiji sularının da kaynağı.Şehirde dev bir şeker değirmeni bulunmakta.

Vanua Levu Adası‘nda bulunan ve yirmi volkanik adadan oluşan Yasawa Adaları‘nda lüks bir tatili kim yaşamak istemez! Deniz uçagı ile ulaşabileceğiniz Yasawa Adaları“nda yerliler tarafından çiçeklerle karşılanıyorsunuz. Rüya gibi plajları, dalış için son derece uygun denizi, harika manzaraları ile unutamayacağınız doğa harikası bir bölge. 1987 yılı itibiri ile turizme açılan bölge günümüzde turist akınına uğramakta.

Diğer adalardan bazıları ise hareketli gece hayatı ve partileri ile bilinen ve havaalanına 19 km mesafede bulunan Nadi Adası, denizi, kumsalıyla rüya gibi bir ada olan Beachcomber Adası, dalgalarıyla sörf sevdalıları için ideal mekan olabilecek aynı zamanda Fiji kültürünü şahit olabileceğiniz en iyi mekanlardan biri olan Kadavu Adası, 20 küçük adadan oluşan bir adalar zinciri Mamanuca Adaları ülkenin en oturmuş ve kaliteli tatil yerlerinin bulunduğu bölge. Beqa Adası ise kopek balıklarını besleme dalışları ile adını duyuran bir başka rüya adası Fiji‘nin.

Ülkede Bula Pass adı verilen turlarla tercih ettiğiniz adalara giderek, isterseniz bu adalarda konaklayabiliyor veya görmek istediğiniz bir başka adaya geçebiliyorsunuz. Bu turlar ile ziyaret etmek istediğiniz adalara öneriler doğrultusunda kendiniz karar verebiliyor, isterseniz tek adada bir kaç gün geçirebilir veya bir kaç adayı göreceğiniz bir tur seçebiliyorsunuz.

Fiji mutfağı için Avrupa, Çin ve Hint mutfaklarının karışımı demek mümkün. Deniz ürünleri, tropikal meyveler ve bu meyvelerin yaprakları yoğun olarak kullanılmakta. Öne çıkan yemeklerinden bazıları; Marine edilmiş balık, hindistan cevizi kreması ve limonla yapılan Kakoda, Taro yaprağından yapılan Rourou, et veya balığın sebze ve meyve ile üzeri örtülerek bir çukurda pişirilmesi şeklinde yapılan Lovo sayılabilir.

Kava ağacının köklerinden elde edilen geleneksel Kava içeceğinin Fiji kültüründe oldukça önemli bir yeri var. Geçmişte ruhani ayinlerde kullanılan alkolsüz bir içki ve hazırlanıp sunulması turistler için oldukça ilginç bir seromoni şeklinde gerçekleşiyor. Özellikle küçük köylerde size ikram edilen kavayı uzatılan kaptan içmemek büyük saygısızlık olarak görülmekte.

Doğasıyla, insanıyla, kültürüyle olağanüstü cazip bir destinasyon olan bu doğa harikası ada topluluğunda kalacağınız sürenin  bir ayı geçmemesi durumunda vize başvurusu yapmanız gerekmiyor.

Cenneti yaşamak istiyorsanız sizi Fiji uçak bileti almaktan alıkoyan ne olabilir ki! 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.