Harita

Bahamalar Uçak Bileti Fiyatları

Bahamalar Atlantik Okyanusunda yer alsa da Karayip Adalarının bir parçasıdır. Bahamalar 700’e yakın ada ve 2400 civarında çıplak kaya oluşumundan meydana gelmiştir. Başkenti en önemli ada olan New Providence’da bulunan Nassau şehridir. Bahamaların diğer önemli adaları Andros, Eleuthera ve Bahama’dır. Bahama’da iki mevsim yaşanır. Adalarda Gulf Stream Akıntısı ve Atlas Okyanusu  meltemlerinin etkisi görülmektedir. Bahamalara yapacağınız seyahat öncesinde Haziran-Kasım ayları arasında kuvvetli kasırgaların yaşandığını hatırlatır, tatil tarihlerinizi bu döneme göre düzenlemenizi tavsiye ederiz.  Bahamalar Türkiye vatandaşlarından vize talep etmeyen ülkeler arasındadır. Başkent Nassau’ya Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. Delta, US Airways, British Airways havayolu şirketleriyle Avrupa şehirleri veya Amerika’dan aktarmalı olarak ülkeye uçabilirsiniz. Deniz turizmi açısından dünyanın en fazla tercih edilen destinasyonlarından biri olan Bahamalar’ın en önemli ekonomik girdisi turizmdir. Turizm altyapısı son derece gelişmiş olan Bahamalarda güzel ve eğlenceli bir tatil için her şey düşünülmüş.

Işıltılı masmavi bir deniz, pembe pudra renginde kumsallar ve hiç tükenmeyen enerjisiyle sıcacık bir güneş. Adalarda teknolojinin nimetlerini; televizyon ya da interneti bizce unutun. Yumuşacık kumsallarda güneşin keyfini çıkarmak, ışıl ışıl denizde dalış yapmak, balık tutmak ve birbirinden eğlenceli su sporlarına katılmak alternatifleriniz arasında. Gemi ve bot turlarıyla Bahama’da bulunan tüm adaları dolaşabilirsiniz. Özel kostümlerle yapılan dalışlarda deniz altında rahatlıkla yürüyebilir Karayip’lerin muhteşem deniz altı hayatına canlı tanıklık edebilirsiniz. Kendinizi izlediğiniz belgesel programlarının tam da içinde hissedeceksiniz. Deniz altı kadar denizin üst kısmında, kent merkezinde bulunan doğal parklarda gördüğünüz canlı çeşitliliğine hayran kalmamak elde değil. Başkentte bulunan Bahama Tarih ve Sosyal Yaşam Müzesinde, Nassau Tarihi Medeniyetler Müzesinde adanın geçmişiyle ilgili birçok şey öğrenebilirsiniz.  Paradise Island, karaya iki köprüyle bağlanmış yat limanı, sokak müzisyenleri, büyük otel ve kumsallarıyla adına yaraşır bir cennet parçası. Pahalı markaların vergisiz satıldığı mağazalarda alışveriş çılgınları kendilerini kaybedebilirler. Cennet Adasında bulunan Versailles Bahçelerinde yürüyüş yapmak kaçırmamanız gereken bir etkinlik. Adada yerleşik ve düzenli olarak yapılan festivaller herkesin tatiline renk katacak nitelikte. Bu festivallerin önemlilerinden biri olan Junkanoo Festivali 26 Aralık 1 Ocak tarihleri arasında yapılıyor. 

Ülkedeki gece hayatı muazzam renklidir. Müzikli tekne turlarında yapacağınız mehtap gezilerinde mükemmel anlar geçirebilirsiniz. Bir çok açık hava mekanında sergilenen canlı müzik performansları, göz alıcı renklerdeki rom kokteylleri ve daha bir çok güzellikle Bahamalar’da keyfinizi yerine getirecek bir çok şey düşünülmüş.

Başkentte Küba purolarının büyük bir koleksiyonunu barındıran mağazalarda ilginizi çekebilecek bir çok ürünü, puroların dışında ahşap oyma ürünlerini, şapkaları, değişik sepetler ve diğer pek çok hediyelik eşyayı satın alabilirsiniz. Bahamalar en kısa ifadeyle bir tatil cenneti, keşfetmeye hazır olun. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.