Harita

Uganda Uçak Bileti

Afrika kıtasının doğu kesiminde yer alan Uganda’nın başkenti Kampala’dır. Uganda’nın coğrafi özellikleri arasında, göller, derin ormanlar, tropikal çayırlar (savana) ve Nil Nehri yer almaktadır. Uganda’nın güney ucundan ekvator çizgisi geçmektedir. Tropikal iklimin hüküm sürdüğü Uganda’da toprakların genelinin 1000 metre ortalamasına sahip olmasından kaynaklı olarak sıcaklık hissedilmemekte, serin bir hava hissedilmektedir. Ülke bu nedenle her mevsim ziyaret edilebilme özelliğine sahiptir. Uganda’nın Entebbe kentine Türkiye’den 8,5 saatlik direkt uçuşla ulaşmanız mümkün. Seyahat öncesinde gerekli aşıları yaptırmanız ve seyahat için gerekli Uganda vizesini almanız gerektiğini hatırlatmak isteriz. Afrika’nın tam kalbinde bulunan Uganda’ya yapacağınız seyahat için en ucuz uçak biletini Skyscanner’dan bulabilirsiniz. Seyahat tarihiniz esnekse ucuz uçak bulma olanağınız daha da fazla. Dünyanın en fazla kullanılan ucuz uçak arama motoru olan Skyscanner’la hem zamandan hem de paradan tasarruf edin. Üstelik hiçbir ücret de ödemeyeceksiniz.

 

Afrika’nın en yüksek dağlarına ev sahipliği yapan Uganda küçük ama oldukça etkileyici bir ülkedir. Dünyanın bilinen en iyi rafting parkurlarına sahip olan Nil Nehri adrenalin tutkunları için son derece çekici bir yer. Hayvan severlerin görmekten müthiş haz duyacakları görkemli dağ gorilleri Uganda’nın bir başka zenginliği. İnanılmaz manzaralar eşliğinde yapılacak olan doğa yürüyüşleri ve açık hava etkinlikleri ziyaretçiler için unutulmaz anlar vaat etmekte. Şehir hayatının renklerine karışmak için başkent Kampala ve diğer önemli şehir Entebbe’yi mutlaka ziyaret edin. Kampala birçok tepeden oluşan bir kent. Bu tepeler arasında, Kasubi Hill ve Mengo Hill, Adliye Binası, Parlamento Binası, Kibulu Cami, Anglikan Katedral, Rugaba Katolik Katedral görülebilecek tarihi eserler arasındadır.

 

Uganda’da vahşi yaşam ve safariler yapılabilecek en önemli açık hava aktiviteleridir. Bu denli renkli bir coğrafyada doğaya yakın olmak, bozulmamış tabiatı sonuna kadar hissetmek yapılabilecek en güzel etkinlik. Ulusal parklar, dağlar, göller oldukça zengindir ve safari severler için çok fazla bilinmese de en uygun parkurlar Uganda’da bulunmaktadır. Ülkede maymun ve gorillerin hemen her türünü, 1000’den fazla kuş türünü kendi ortamlarında izlemeniz mümkün.

 

Zengin kuş türleri arasında bulunan kırmızı tepeli turna kuşunun Uganda bayrağının simgesini oluşturduğunu biliyor muydunuz?

 

40’tan fazla etnik çeşitliliğin yaşadığı ülkenin mutfağı da oldukça çarpıcı. Et ve yer fıstığından yapılan geleneksel yemek “luwombo” tatmanız gereken lezzetlerden. Owino Market başkentin en ünlü alış veriş merkezidir. Uganda’ya özgü hediyelik eşyaların bulunabileceği bu merkezde pazarlık yapmak şartıyla etnik hediyelik objelerden satın almayı ihmal etmeyin.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.