Harita

Ekvador Uçak Bileti Fiyatları

İşte vize sıkıntısı yaşamadan, yalnızca bir Ekvador uçak bileti ve fotoğraf makinanızı alarak gidebileceğiniz, dünyanın tam ortasında, cennet bir ülke.

Doğa severlerin ayak bastıkları anda dönüş biletlerini iptal etme hissine kapıldığı, geri dönmek istemedikleri bir destinasyon Ekvador.

Ekvador, Güney Amerika‘da küçük bir ülke ve ülkenin Büyük Okyanus kıyısında bulunan kumsal bölgesi Costa olarak bilinmekte, Sierra olarak bilinen, And Dağları‘nın meydana getirdiği bölgede birçok volkan bulunmakta, Ekvador‘un neredeyse yarısına yakın bölümünü kaplayan Amazon Ormanları‘nın bulunduğu bölge ise El Oriente bölgesi olarak bilinmekte.

Büyük Okyanus‘ta yer alan ve Ekvador sınırları içerisinde bulunan Galapagos Adalar grubu, Ondört tanesi büyük olmak üzere elliden fazla adadan oluşmakta. Büyük bölümü milli park olan adalar, Dünya Mirasları olarak UNESCO korumasında ve oldukça düşük bir nüfus yaşamakta. İnanılmaz bir doğa harikası ve canlı çeşitliliğine sahip olan Adalara turistik geziler düzenlenmekte.

Nüfusunun büyük kısmını dağlık bölge olan Sierra Bölgesinde yaşayan yerli Amerindolar ve melez halk  oluşturmakta, kıyı bölgelerde yer yer yoğun nüfus görülürken, Amazon Ormanları‘nın bulunduğu bölgelerde Jivarolar ve Saparoslar yaşamakta. Ekvador nüfusunun küçük bir yüzdesine sahip İspanyollar ise aslında ülkede söz sahibi olan, nüfusun en güçlü kesimini oluşturmakta.

Eğitim düzeyinin oldukça yüksek olduğu Ekvador‘da İspanyolca,İngilizce ve yerel bir lehçe olan Quichia konuşulmakta, ülke petrol geliri ve özellikle Sierra Bölgesi‘nde yapılan tarım ile ekonomik açıdan güçlü durumda.

İnanılmaz bir çeşitliliğe şahit olabileceğiniz ülkede, dağlar, ormanlar, kıyılarla büyüleyici bir doğa zenginliği sizi sarhoş edebilir. Yüzölçüm olarak küçük bir ülke olması sebebiyle görülmesi gereken yerlere gitmek oldukça kolay.

Başkent Quito mimarisi ve tarihi dokusu ile UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde yer almakta. Bağımsızlık Meydanı, Hükümet Sarayı, Voto Nacional Basilikası ile turistlerin hayranlığını kazanmakta. Özellikle de ülkeye adını veren ve dünyanın tam ortası olarak bilinen bölgedeki Mitad del Mundo anıtı yani dünyanın ortası anıtı mutlaka görülmeli.

Ülkenin en büyük şehirlerinden Cuenca’da koruma altına alınmış bir başka gururu Ekvador‘un. Ayrıca Sumaco, Napo, Gelares ve Yasuni Milli Parkları‘da UNESCO‘nun koruma altına alınan  Biyosfer Rezervleri Listesi’nde bulunmakta.   

Tam bir turizm cenneti olan Ekvador‘da hem ekolojik, hem kültür, hem tatil, hem doğa turizminden söz etmek mümkün. Doğası itibariyle birçok aktiviteye olanak sağlarken, yerli halkı ve renkli kültürü oldukça ilgi çekmekte. Hatta hala aktif olan birçok volkanı ile maceraperest tatilcileri de, macera turizmi çerçevesinde cezbetmekte.

Resimlerini gördüğünüz ve hayallerinizi süsleyen doğa manzaralarının,  gerçek adresine, dünyanın sıfır enlemine, yılın her mevsiminde bir Ekvador uçak bileti ile uçmanız mümkün.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.