Harita

Kamerun Uçak Bileti Fiyatları

Vahşi doğayı keşfedin

Afrika‘yı keşfetmek, doğal yaşamın tam ortasında bir macera yaşamak için alacağınız Kamerun uçak bileti tüm beklentilerinize cevap verecektir.

Küçük Afrika olarak tanımlanan Kamerun, yüzlerce farklı etnik  topluluğu barındıran, son derece renkli bir Batı Afrika ülkesi. Ülkenin resmi dili İngilizce ve Fransızca ancak Kamerun‘da 200 den fazla etnik grubun konuştuğu birçok farklı dil kullanılmakta.

Yaklaşık 16 milyon olan nüfusun büyük kısmını Bantular oluşturuyor. Kuzey bölgelerde bulunan nüfus daha çok Sudan kökenli Kotoko, Fulbe, Kanuri, Mandara, Musgum ve Massa‘lar, daha kuzeydeki dağlık ve bataklık bölgelerde ise  Kirdi kabileleri yaşıyor. 

Ülkenin güney bölgelerinde az sayıda da olsa hala kısa boylarıyla bilinen Pigmeler yaşamakta. Ayrıca Kamerun‘da komşu ülkeler Nijerya, Orta Afrika Cumhuriyeti ve Çad‘dan göç eden bir kesim de yaşamakta. Fransızlar ise en büyük beyaz nüfüsu oluşturuyor.

Kamerun‘u 15. Yüzyılda keşfeden Portekizliler, bölgede koloniler kurarak yerli halkı köle ticaretinde kullanmışlar. 1864 yılında Almanların sömürgesi olan Kamerun, I. Dünya Savaşı sonrasında  Fransa ve İngiltere arasında paylaşılmış ve 1972 yılında bağımsız bir ülke olmuş.

Başkent Yaounde Kamerun‘un merkezi durumunda ve nüfusun önemli bir kısmı bu şehirde yaşıyor. 1888 yılında Alman tüccarların kurduğu şehir son derece modern ve doğal güzellikleriyle de dikkat çekiyor. Yağmur ormanlarıyla da bilin şehirde ; Afhemi Müzesi, Cameroon Sanat Müzesi, Marche Central, Kamerun Ulusal Müzesi ,Yaounde Katedrali şehrin ziyaret edilmeye değer noktalardır.

Bir liman kenti olan Douala ülkenin en büyük kentlerinden olup, nüfus yoğunluğuna sahip ve ülkenin gece hayatının ve müzik sektörünün merkezi durumunda. Maroua, Bamenda ve Garoua Kamerun‘un diğer önemli şehirleri.

Ülkede görülebilecek turistik noktalar, yabani hayata tanık olabileceğiniz Limbe Wildlife Centre , Mont-Febe Müzesi ve UNESCO‘nun Dünya Mirasları listesinde korumaya aldığı yağmur ormanları Dja Faunal Reserve olarak sıralanabilir. Bunlar dışında Adamaua Platosu, Mandara Sıradağları, Çad gölü, Nyos gölü ve Manoun gölü Kamerun‘un diğer  bilinmesi  gereken değerleri arasında.

Ağaç oyması maskeler, insan ve hayvan figürleri, müzik aletleri gibi  sanat eserlerinin dikkat çektiği Kamerun‘da yemek kültürü konusunda da Batı Afrika mutfağının en güzel örneklerini bulmak mümkün. Güneyde tatlı patates ve tasız muz ile yapılan yemekler oldukça popüler, 

Ülkedeki nufüsün çeşitliliği aynı zamanda mutfağına da yansımış durumdadır.Kamerun mutfağının yanısıra ağırlıkla Fransız,İtalyan ve Çin mutfağına rastlanabilir. Deniz ürünleri, hindistan cevizi, yumurta ve tatlı mısır ülkede oldukça fazla tüketilmekte. Karınca ve çekirge kızartması gibi bizim yemek kültürümüze tamamen uzak yiyeceklerin de bulunduğunu hatırlatalım. Özellikle büyük şehirlerde Kamerun mutfağı dışında İtalyan, Fransız, Çin ve Alman mutfaklarının en iyi örneklerini sunan restaurantlar da mevcut.

Ülkenin uluslararası ulaşımı Douala ve Yaounde şehirlerinde bulunan havaalanlarından sağlanmakta.Kamerun uçak bileti sorgularken en uygun uçak biletini bulmak için hem direkt uçuşları hem de aktarmalı seçenekleri kontrol edebilirsiniz. 

Kamerun seyahati öncesi yapmanız gerekenler ise; ülkeye giriş vizesi almak ve gerekli aşıları yaptırmak.

Artık hazırsınız.. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.