Harita

Dalaman İstanbul Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. İstanbul yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Dalaman - İstanbul uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

148 TL

Aktarmasız havayolu

3

Uçuş / hafta

43

Ortalama uçuş süresi, toplam 470 kilometre uçuş mesafesi

1sa 10dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Himalaya Airlines

İstanbul ve İstanbul Sabiha Gökçen

2 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

İstanbul şehrinde 2 havaalanı bulunmaktadır: İstanbul ve İstanbul Sabiha Gökçen.
Dalaman - İstanbul uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 148 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Dalaman - İstanbul uçuşu ortalama 1sa 10dk sürmektedir.
Aktarmasız Dalaman - İstanbul uçuşu yapan 3 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Eylül itibarıyla haftalık 43 Dalaman - İstanbul uçuşu bulunmaktadır.

DALAMAN’DAN İSTANBUL’A UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Haziran 2015) geçerli olan bilgilerdir.

DALAMAN’DAN İSTANBUL’A UÇAN HAVAYOLLARI

Dalaman Havalimanı’ndan İstanbul’a direkt uçuşları olan dört farklı havayolu bulunmaktadır: Onur Air, Atlas Global, Pegasus Havayolları ve Türk Hava Yolları

Onur Air, Dalaman’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’na her gün, günde 1 frekans uçmaktadır. Atlas Global, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na Cumartesi günleri 2 frekans, haftanın diğer günleri ise 1 frekans uçuş düzenlemektedir. Pegasus Havayolları’nın ise her gün İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 8 ya da 9 frekans uçuşu bulunmaktadır.

Türk Hava Yolları, Dalaman’dan İstanbul’daki her iki havalimanına da her gün uçmaktadır. Türk Hava Yolları’nın İstanbul Atatürk Havalimanı’na uçuşları günde 6 ya da 7 frekans, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise 3 ila 7 frekanstır.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Dalaman Havalimanı, Dalaman’ın yanısıra bölgedeki Marmaris ve Fethiye gibi önde gelen turistik ilçelere de hizmet vermektedir. Havalimanına gerek Marmaris, gerekse Fethiye’den ulaşım için en çok tercih edilen seçenek, Havaş otobüslerini kullanmaktır. Havaş otobüsleri, Marmaris’te otogardan kalkmakta ve sırasıyla Gökova, Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman rotasını izleyerek tahmini 90 dakikada havalimanına ulaşmaktadır. Marmaris ile Dalaman Havalimanı arasında çalışan Havaş otobüslerinin ücreti 15 TL’dir. Havaş otobüsleri, Fethiye’de de otogardan hareket etmektedir. Adnan Menderes Bulvarı, Günlükbaşı ve Göcek rotasını izleyerek yaklaşık 60 dakikada Dalaman Havalimanı’na varan Havaş otobüslerine 10 TL’dir. Havaş’a ek olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Muttaş otobüsleri ile de Marmaris ve Fethiye’den havalimanına ulaşım sağlanmaktadır.

Dalaman Havalimanı’ndan İstanbul’a seferlerin yapıldığı İç Hatlar Terminali’nde farklı yeme içme alanları bulunmaktadır. Özellikle Liman Cafe, yolcular tarafından büyük ilgi görmektedir. Terminalde ayrıca CIP Lounge hizmet sunmaktadır.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için en çok tercih edilen seçenek Havataş otobüsleridir. Havataş’la 14 TL ödeyerek Taksim’e, 9 TL ödeyerek Yenisahra, Kadıköy’e ulaşım sağlanmaktadır. Havalimanından ayrıca E-3 numaralı belediye otobüsüyle 4. Levent’e, E-10 ve E-11 numaralı belediye otobüsleriyle Kadıköy’e ve E-9 numaralı belediye otobüsüyle Bostancı’ya gidilebilmektedir.

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan şehir Taksim ve Yenikapı İDO İskelesi’ne Havataş otobüsleri hareket etmektedir. Ayrıca Atatürk Havalimanı-Yenikapı metro hattı ve bu hat üzerindeki diğer metro hatları ile tramvay ve otobüs bağlantıları sayesinde kentin farklı bölgelerine toplu taşıma ile ulaşılabilmektedir.

PRATİK BİLGİLER

Dalaman Havalimanı, turizm merkezlerinin ortasında bulunduğu için, yaz aylarında, özellikle de hafta sonları oldukça yoğun olmaktadır. Dolayısıyla Dalaman Havalimanı’ndan İstanbul’a uçacak yolcuların uçuşlarından en az 1 saat, eğer mümkünse 1,5 saat önce havalimanına gelmiş olmaları tavsiye edilmektedir. Yolcuların uçuş öncesinde ibraz etmek üzere yanlarında ehliyet, nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı ya da pasaport gibi fotoğraflı kimlik belgelerinden birini bulundurmaları gerekmektedir.

İSTANBUL’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Türkiye’nin yaşam maliyeti açısından en pahalı şehirlerinden biri olan İstanbul’da başta yeme içme olmak üzere genel fiyat seviyesi Dalaman, Fethiye ve Marmaris ile benzer seviyelerdedir. İstanbul genel olarak ılıman bir iklime sahip olsa da sıcaklık seviyeleri Dalaman, Fethiye ve Marmaris’e göre gerek yazın gerekse kışın daha düşüktür. Ayrıca özellikle sonbahar ve kış aylarında İstanbul’da sıklıkla yağışlı günler görülebilmektedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.