Harita

Burkina Faso Uçak Bileti Fiyatları

Afrika kıtasının batı bölümünde yer alan Burkina Faso denize kıyısı olmayan bir kara ülkesidir. Yerel dilde “mutlu insanlar ülkesi” anlamına gelen Burkina Faso Batı Afrika’nın müzik merkezidir. Ülkenin başkenti Ouagadougou’dur. Dünyada milyonlarca  uçuş noktasını tarayarak en hesaplı uçak bileti alternatiflerini karşılaştırmalı olarak sunan Skyscanner ile her zaman her yere en ucuz uçak biletini bulabilirsiniz. Böylelikle hem zamandan hem de paradan tasarruf etmiş olursunuz. Burkina Faso istikametine uygun uçak bileti mi arıyorsunuz? Burkina Faso uçak biletlerini yukarıdaki arama panelini kullanarak sorgulayabilirsiniz. Bu arama sonuçları size gideceğiniz yönle ilgili tüm uçak biletlerini gösterecektir. Burkina Faso uçak biletinizi “Rezervasyon” butonuna tıklayarak güvenle satın alabilirsiniz. Tropikal iklim özellikleri yaşanan ülkede 3 sezon yaşanmaktadır. Haziran-Ekim arası yağışlı sezon, Kasım-Şubat arası kurak sezon, Mart-Haziran arasında ise sıcak sezon görülmektedir. Ülkeyi ziyaret etmek için en uygun dönem, Ekim ortasından Aralık ayına kadar olan dönemdir. Direkt uçuşun bulunmadığı ülkeye aktarmalı olarak ulaşabilirsiniz. Aktarmalı uçuşlar arasında THY’nın Nijerya aktarmalı uçuşları, süre açısından en uygun seçenektir. Başkent Ouagadougou dışında Banfora, Bobo-Dioulasso, Dedeougou ve Gaoua kentleri diğer önemli kentlerdir.

 

Başkent Ouagadougou’da bulunan Ulusal Müze turistlerin büyük ilgi gösterdiği ülke kültürüne ait birçok değerli parçanın bir arada görülebileceği bir müzedir. Başkentten 50 kilometre uzaklıkta bulunan Musee de Manega bir müzik cenneti olan ülkenin müzik kültürünü ve tarihini anlatan önemli ve görülmesi gereken bir müzedir. Eğer ülkeye yapacağınız seyahat Mart ve Nisan aylarına denk düşerse Ulusal Kültür Haftası Festivali kaçırmamanız gereken eğlenceli bir etkinliktir. Burkina Faso’da her yılın Ekim ayında iki hafta boyunca Hip Hop Kültürü Uluslararası Festivali düzenlenmektedir. Başkent Ouagadougou ve  Bobo-Dioulasso kentlerinde gerçekleşen festival büyük bir şenlik havasında geçmektedir.

 

Ekonomik yönden güçlü bir ülke olmayan Burkino Faso’da mutfak kültürü genellikle tavuk eti, tarım ürünleri ve özellikle domates kullanılarak pişirilen yemeklerden oluşmaktadır.  Amber çiçeği yapraklarından yapılan ve soğuk olarak tüketilen Bisap, darı birası Dolo en popüler içecekleridir. Ülkede müzik yapmak, şarkı söylemek ve müzikle uğraşmak bir yaşam tarzıdır ve yerel müzikler canlı performanslarla sergilenir. Ülkeye özgü müzik mekânlarında, modern gece kulübü anlayışından uzak otantik ve samimi mekânlar hazırlanmıştır. Afrika’nın bu küçük ülkesinde ekonomik açıdan zengin bir hayat sürülmese de mutlu insanlar yaşamakta. Sizleri de aralarında görmekten büyük mutluluk duyacaklardır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.