Harita

Aruba Uçak Bileti Fiyatları

Aruba, Karayip Denizi’nin güneyinde, Venezuela’nın yaklaşık 30 km açıklarında yer alan, Hollanda Krallığı’na bağlı bir adadır. Başkenti Oranjestad olan Aruba, Kurasao, Bonaire ve Hollanda ile birlikte Hollanda Krallığı’nı oluşturan dört devletten birisidir. Uzunluğu 32 km, genişliği ise sadece 10 km olan Aruba’nın nüfusu 100 binin biraz üzerindedir. Aruba, beyaz kumlu plajları, turkuaz denizi ve tropik iklimi sayesinde güney Karayipler’in en çok ziyaret edilen adalarından birisidir. Turizmin oldukça gelişmiş olduğu adada, çok sayıda otel ve tatil köyü bulunmaktadır. Denizin ve güneşin tadını çıkararak huzurlu ve sakin bir tatil yapmak isyeyenler için ideal bir destinasyon olan Aruba’yı ziyaret etmek için Skyscanner’ın karşılaştırmalı arama motorundan en ucuz Aruba uçak biletini bulup, kolaylıkla rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Aruba’nın yüzmek ve kumlarda uzanarak keyifli bir vakit geçirmek isteyenler için en popüler plajları, Eagle Beach, Baby Beach, Palm Beach, Druif Beach, Manchebo, Surfside Beach, Arashi Beach ve Rodger Beach’tir. Sörf yapmak ve şnorkelle dalmak için ise Hadikurari Beach, Boca Cataline, Andicuri, Boca Grandi ve Bachelor’s Beach tercih edilmektedir. Aruba’da plajlar dışında, başkent Oranjestad’ın pastel renklere boyanmış binaları da ziyaretçileri cezbetmektedir. California Feneri, Aruba Arkeoloji Müzesi, Eşek Barınağı, Alto Vista Şapeli ve Aruba Tarih Müzesi, Aruba’da ziyaret edilebilecek yerler arasındadır.

UÇUŞ

Aruba’ya, başkent Oranjestad’a yaklaşık 3 km mesafede yer alan Kraliçe Beatriks Uluslararası Havalimanı hizmet vermektedir. Aruba’dan Karayipler’deki ülkelerin büyük bir kısmının yanı sıra Güney Amerika’nın kuzey kıyılarındaki ülkelere, başta Hollanda olmak üzere Avrupa’ya, Amerika Birleşik Devletleri’ne ve Kanada’ya uçuşlar düzenlenmektedir. Türkiye’den direkt uçuşların bulunmadığı Karayipler’in göz kamaştırıcı adası Aruba’ya gitmek için, Aruba uçak biletini Skyscanner ile 600’ün üzerinden havayolunu tek sitede kıyaslayarak satın alabilirsiniz. Skyscanner’ı kullanmak hem çok kolay, hem de çok hızlıdır. Uçuş tarihlerinizi ve kalkış havalimanını arama kutusuna girdiğinizde, Skyscanner size en ucuz Aruba uçak biletlerini kıyaslamanız için gösterecektir. Kraliçe Beatriks Uluslararası Havalimanı’ndan adanın farklı yerlerine ulaşım 20 $ ila 30 $ arasında tutmaktadır. Ayrıca havalimanında çeşitli araç kiralama şirketlerinin ofisleri bulunmaktadır.

BİLMENİZ GEREKENLER

Aruba’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Hollanda Krallığı’nın diplomatik temsilciliklerinden Aruba vizesi almaları gerekmektedir. Aruba’nın resmi dilleri Felemenkçe ve Papiamento’dur. Ancak turistik bir ada olmasından dolayı, İngilizce birçok kişi tarafından konuşulmaktadır. Aruba’nın para birimi, Aroba Florini’dir.

NE ZAMAN GİTMELİ?

Aruba’da sıcaklık ortalaması 28 C⁰’dir ve oldukça az yağış olmaktadır. Dolayısıyla sene boyunca ziyaret etmek için elverişlidir. Aruba’da yüksek sezon, Kuzey Yarımküre’de kış aylarının yaşandığı Aralık ve Mart ayları arasıdır. Bu dönemde yüksek talep olduğu için, otellere birkaç ay öncesinden rezervasyon yapılması tavsiye edilmektedir. Aruba’da düşük sezon ise Nisan ve Kasım ayları arasındadır. Bu dönemde otel fiyatları daha ekonomiktir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.