Harita

Roma Katanya Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Katanya yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Roma - Catania Fontanarossa uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

142 TL

Aktarmasız havayolu

7

Uçuş / hafta

135

Ortalama uçuş süresi, toplam 532 kilometre uçuş mesafesi

1sa 15dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Alitalia

Catania Fontanarossa

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Catania Fontanarossa şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Catania Fontanarossa.
Roma - Catania Fontanarossa uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 142 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Roma - Catania Fontanarossa uçuşu ortalama 1sa 15dk sürmektedir.
Aktarmasız Roma - Catania Fontanarossa uçuşu yapan 7 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Ekim itibarıyla haftalık 135 Roma - Catania Fontanarossa uçuşu bulunmaktadır.

Roma’dan Catanıa Fontanarossa’a Uçan Havayolları

Roma’dan Catania Fontanarossa’ya üç farklı havayolu direkt seferler düzenlemektedir: Alitalia, Ryanair ve Vueling. Alitalia, Roma Fiumicino Havalimanı’ndan Sicilya’daki Catania Fontanarossa Havalimanı’na her gün on frekans uçuş gerçekleştirmektedir. Ryanair bu iki havalimanı arasında her gün altışar frekans uçarken Veuling’in Cuma günleri dörder, haftanın diğer günleri ise üçer uçuşu bulunmaktadır.

Roma Catania Fontanarossa uçak bileti satın almak isteyen yolcular için ayrıca alternatif olarak Veuling, Alitalia, Air Malta ve Blue Air’in aktarmalı seferler mevcuttur.

Havalimanı Bilgileri - Gidiş

Roma Fiumicino Havalimanı’na şehir merkezinden ekspres trenle oldukça hızlı bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır. Roma Termini Tren Garı’ndan otuzar dakikalık aralıklarla hizmet veren Leonardo Express trenleri, yaklaşık 35 dakikada havalimanına varmaktadır ve ücreti 15 Euro’dur. Roma’nın merkezinden havalimanına ulaşımın en ekonomik yolu ise Terravision yolcu servislerini kullanmaktır. Roma Termini Tren Garı yakınlarından hareket eden servislerin ücreti 6 Euro’dur. Bu yolcu servislerine yoğun talep olduğu için bekleme süresi oldukça uzun sürebilmektedir. Kentin tarihi merkezinden havalimanına taksi ücreti ise yaklaşık 50 Euro tutmaktadır. 

Roma Fiumicino Havalimanı, uçuş öncesinde sunduğu yeme içme ve alışveriş olanakları açısından oldukça zengindir. Havalimanında gerek İtalyan gerekse dünya mutfaklarından lezzetlerin sunulduğu 50’nin üzerinde kafe, restoran ve bar hizmet vermektedir. Havalimanında ayrıca aralarında lüks İtalyan markaları Dolce&Gabbana, Emporio Armani, Gucci, Prada ve Valentino’nun da bulunduğu çok sayıda mağaza hizmet vermektedir. Havalimanı genelinde “Airport Free Wi-Fi” ağına bağlanarak kablosuz internet erişiminden ücretsiz bir şekilde faydalanmak mümkündür.

Havalimanı Bilgileri - Varış

Catania Fontanarossa Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüslerle oldukça pratik bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır. Alibus firmasına ait otobüsler havalimanından hareket ettikten yaklaşık 20 dakika sonra kent merkezinde, Catania Tren Garı’nın karşısında yer alan otobüs terminaline varmaktadır. Bilet ücreti 4 Euro’dur. Biletler otobüse bindikten sonra nakit ya da kredi kartıyla satın alınabilmektedir.

Pratik Bilgiler

Catania Fontanarossa’ya uçacak yolcuların, uçuşlarından en az bir saat önce Roma Fiumicino Havalimanı’nda bulunmaları tavsiye edilmektedir. İtalya içinde uçacak Türk vatandaşlarının pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Catanıa’da Sizi Ne Bekliyor?

Catania, Roma ile aynı saat diliminde yer almaktadır. Catania’da genel yaşam maliyetler, başkent Roma’ya göre daha düşüktür. Örneğin Roma’da orta sınıf bir restoranda üç çeşit yemeğin bulunduğu iki kişilik bir yemeğe ortalama 50 Euro ödenirken Catania’da benzer bir yemek için 40 Euro ödenmektedir. Catania’da da tıpkı Roma gibi uzun ve sıcak yazlar ile ılık kışların olduğu tipik Akdeniz iklimi etkilidir. Kentte yaz aylarında sıcaklıklar sıklıklar 30 C°’nin üzerine çıkmaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Eylül 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.