Harita

TAROM uçak bileti

Tarom havayolları 1954 yılinda kurulmuştur ve Romanya`nın ilk ulusal havayolu şirketidir. Kuruluşundan kısa bir süre sonra Avrupa ülkelerine seferler düzenlemeye başlamıştır.1966 yılında Atlantik üzerinden ilk uçuşunu gerçekleştiren Tarom 1974 yılında da Sidney`e ilk uçuşunu gerçekleştirmiştir ve sonrasında Newyork ve Pekin`e tarifeli seferler düzenlemeye başlamıştır. 1981 de Tarom yeni bir başarıya imza atarak, Bükreş – Bangok arası 10.000 km`lik ilk direk uçuşunu gerçekleştirmiştir. Tarom 1993 yılı itibarı ile Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), 2000 yılı itibarı ile de Avrupa Havayollari Birliği (AEA) üyesidir.2010 yılında ise Global bir havayolu birliği olan SkyTeam`e üye olarak uçuş ağını genişleten Tarom şu anda, Avrupa`nın en genç filolarından biri olan ve 24 uçaktan oluşan filosu ile 50`den fazla noktaya seferler düzenlemektedir. 

Neden TAROM

Check-in

Zaman kazanmak ve havaalanındaki kuyruklarda beklemek istemiyorsanız check in işleminizi rahat ortamınızdan internet üzerinden yaparak, hem biniş kartınızın çıktısını alabilir hem de uçak içi oturma planını kontrol ederek koltuk seçiminizi yapabilirsiniz. Tarom internet sayfasındanyapabileceğiniz online check in süresi, uçuşunuzdan 30 saat önce başlamakta ve 1 saat kala sona ermektedir. Elektronik bilet sahibi herkes bu hizmetten ücretsiz yararlanabilmektedir. Aynı şekilde akıllı telefonunuzdan da check in işleminizi yapmanız mümkün. Havaalanında check in yapılması durumunda, uçuş saatinden en az 45 dakika önce havaalanında bulunmak gerekmektedir, check in işlemi için geç kalınması halinde yolcu uçuş hakkını kaybedecektir.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

Tarom uçuşlarında ekonomi class biletine sahip her yolcu ücret ödemeden 23 kg ağırlığında 158X158 X158 ölçülerinde 1 adet bagaj taşıma hakkına sahiptir. Business sınıfında ise ağırlık 23kg iken, taşınabilecek parça sayısı yolcu başına üç olarak sınırlandırılmıştır. Belirlenen ağırlığı aşma durumunda uygulanan ücret varış noktasına ve sınıfa göre değişmektedir. Üç bölgeye ayrılan ücretlendirme prosedürüne göre 1. bölge Romanya içi uçuşları, 2. bölge Avrupa ve Orta Doğu`yu, 3. bölge ise 1. ve 2. bölge dışında kalan dünyada ki diğer destinasyonları kapsamakta. Ücretlendirme de bu kategorilere göre yapılmaktadır. Tarom yolcularının uçakta yanlarına alabilecekleri el bagajları ise 55 x 40 x 20 ölçülerini ve 10kg ağırlığı geçmemelidir.

Koltuk seçimi

Keyifli ve rahat bir yolculuk geçirmek için koltuk seçimi önemlidir, özellikle arkadaşlarıniz veya ailenizle seyahat ediyorsanız, koltuk seçiminizi önceden yaparak sevdiklerinizle yanyana koltuklarda yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz.Eğer online check in yaptıracaksanız, koltuk seçiminizi de oturma planını inceleyerek yapabilirsiniz. Hava alanında check in yaptırmanız durumunda erken gitmekte fayda var, aksi takdirde kalan boş koltuklara razı olmak zorunda kalırsınız.

Yiyecek,içecek ve ikram

Tarom Havayollarında yiyecek içecek servisi ücretsizdir. Yolculuğun mesafesine göre ikram edilen menü değişiklik gösterir, iki saati aşan uçuşlarda sıcak yemek servisi yapılır, kısa mesafeli uçuşlarda ise sandviç tarzı daha hafif yiyecekler ikram edilir. Menü sığır eti, somon ve hindi eti içerir ve seçenekler yolculuk süresine göre belirlenir, alkol servisi de uçuşun saati ve mesafesine göre değişir. Tarom yolcularına özel menüler de sunmakta, bilet rezervasyonunuzu yaparken, tercihinize göre, vejeteryan, düşük kalorili, tuzsuz veya az tuzlu, meyve tabağı veya bebek ve çocuk menüsü siparişi vermeniz mümkün. Ayrıca Tarom havayollarında menüler hazırlanırken kültür ve din faktörleri de gözönüne alınarak, talep üzerine farklı dinlere ve kültürlere hitap eden menüler sipariş edilebilir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.