Uçuş ara

Dönüş seçeneği
Antalya Uçak Bileti

Antalya Uçak Bileti

Antalya’nın ilk aşıklarından biri kurucusu Pergamon hükümdarı Attalos olmalı. Şehrin limanında denizcilerini barındırmaya karar verip kente de Attalia demiş. Antalya’nın ismi bize o eski denizcilerden uzanıyor ılık bir rüzgarla.

Çok uzun zamandır ayakta olmasına ve şehrin her yerinde farklı geçmişlerin sayısız izine rağmen Antalya genç bir kent. Uzun ve sarışın kumsallarında ödüllü resort otelleriyle, hem kitlesel hem de özel konseptli turizm amaçlarına hizmet edebilecek çeşitliliyle, yıldan yıla büyüyen ve gelişen seyahat yaklaşımıyla Antalya sürprizlerle dolu bir belde. Bir tarafta çok gelişmiş bir turizm ağının bütün nimetleri, diğer tarafta farklı beklentilere cevap verebilecek nitelikte bir butik seyahat imkanı. Sayısız seçeneklerle dolu hem çok büyük ama istenirse yeterince küçük olabilecek ilginç bir turizm merkezi Antalya.

Sadece turizm de değil organik tarımdan farklı çeşitlilikte kültür etkinliklerine varıncaya dek sayfalarını karıştırdıkça daha ilgi çekici hale gelen bir kitap gibi insanı adeta büyülüyor o canım Akdeniz güneşiyle. Kışların ayrı bir güzellikte geçtiği Antalya kıyıları ve iç kara sırf yazın ziyaret edilecek bölgeler değil. Sırtını verdiği Toroslar bir başka güzel. Akdeniz’in o sonsuz parlaklığı Antalya’nın inanılmaz zenginlikteki tarihsel geçmişiyle birleşince ortaya eşi bulunmaz bir birliktelik çıkıyor. Antalya şehir merkezindeki Arkeoloji Müzesi hayranlık uyandırıcı eserlerle dolu. Kaleiçi’nde yeri yarım metre kazmaya kalkan biri kolaylıkla bir Bizans saç tokasına veya çağlar önce sahibesinin elinde nasırlar çıkartmış bir kepçeye rastlayabilir. Doğu Akdeniz’de miskin bir balıkçı gibi uzanmış olan Antalya körfezi kilometreler boyunca mavilik, parlaklık ve eski zamanların ruhunu sunar gelenlere. Bir yanda sıcak durgunluğuyla doğa ve tarih diğer yanda son derece hareketli, canlı bir ticaret ve kültür ortamı. Birbirinden güzel oteller ve harikulade hizmet anlayışı, dünyanın dört bir tarafından gelen ziyaretçiler, bu kozmopolitliğe cevap vermeye hazır bir turizm kenti. Antalya’da herşey var. Uzun sıcak yazlar, beklenmedik yağmurlarıyla ılık kışlar, masum ve temiz tabiat, gelişkin ve her beklentiye uygun bir yapılaşma. Antalya tek kelimeyle harika...

ürkiye’nin turizim başkenti Antalya’ya uçak bileti bulmak için, her yıl yerli yabancı milyonlarca ziyaretçiye kucak açan bu güzel şehire uçan düşük bütçeli ve geleneksel havayollarının fiyatlarını,tek platformda kıyaslayabilirsiniz. Antalya’nın küçük fakat çok yoğun olan havaalanı şehir merkezinden 10 km kadar içeridedir.

daha fazla

Antalya'ya şehrine şu şehirlerden ucuz uçuşlar...

 Antalya Seyahat Rehberi

Kaleiçi
Olympos
Apollon Tapınağı
Antalya arkeolojik ve doğal güzellikleriyle her mevsim tercih edilen bir destinasyon durumundadır. Sahilinde denize girilirken, dağlarında kayak yapılan, dünyanın sayılı şehirlerinden biridir. Denizin, tarihin, güneşin, ve doğanın muhteşem uyumu, tertemiz kıyıları Antalya`yı karşı konulmaz kılıyor. Antik kentleri, anıt mezarları, koyları, kumsalları, yemyeşil ormanları ve akarsularıyla Antalya görülmeye değer. Toros'lardan gelen ... Antalya şehir rehberi

56 TL’dan başlayan gidiş-dönüş fiyatlarla

 Antalya Fırsatları

Antalya Otelleri

Car hire in Antalya

Görüntüleri sağlayan flickr/HSSand2