Antalya havaalanıVarışları ve Kalkışları

Hızlı arama

Antalya havaalanından düşük ücretli uçuşlar

Skyscanner uygulamasıyla tatil kaçamağı yapın

Antalya Havalimanı güncel geliş ve gidiş bilgilerini Skyscanner uçuş durumu tablosundan alabilirsiniz. İster tatil, ister ailenizi görmek için uçuyor olun, ihtiyacınız olan bütün canlı ve doğru bilgiler burada.

Antalya Havalimanı’ndaki uçuşunuzun durumunu öğrenmek için yukarıdaki tablodan uçuş numarası, havayolu şirketi ya da saatine göre arayabilirsiniz. Uçuşunuzun olduğu havayolu şirketinin hangi terminalden kalktığını veya hangi terminale indiğini yukarıdaki uçuş tablomuzdan, havayolu şirketinin internet sitesinden ya da Antalya Havalimanı’nın internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Antalya Havalimanı Gidiş Bilgileri

Antalya Havalimanı’nda iç hatlar terminalinin yanı sıra iki dış hatlar terminali bulunmaktadır: Terminal 1 ve Terminal 2. Türk Hava Yolları, AnadoluJet, BoraJet ve birçok yabancı uluslararası havayolu şirketi Terminal 2’de faaliyet gösteriyor.

İç Hatlar Terminali

Terminale girdiğinizde güvenlik kontrolünden geçtikten sonra zemin katta bulunan kontuarlardan check-in yapabilir, bagajınızı teslim edebilirsiniz. Uçaklara gidiş kapılarının bulunduğu ikinci katta yiyecek içecek alabileceğiniz kafeler, alışveriş yapabileceğiniz mağazalar ve tuvaletler mevcut.

Terminal 1

Check-in kontuarları zemin katta bulunuyor. Bu katta havayolu şirketlerinin büroları, acil yardım noktası, bankamatik, kafe ve tuvaletler mevcut. 2. Katta, güvenlik ve pasaport kontrolünü geçtikten sonra Duty Free dükkanları ve kafeler var. Her katta olduğu gibi bu katta da tuvalet mevcut, ayrıca bebek bakım odaları da bulunuyor.

Terminal 2

Check-in kontuarları zemin katta bulunuyor. 2. katta, güvenlik ve pasaport kontrolünü geçtikten sonra Duty Free dükkanları ve kafeler var. Her katta olduğu gibi bu katta da tuvalet mevcut, ayrıca bebek bakım odaları da bulunuyor.

Eğer vize gerektiren bir ülkeye seyahat ediyorsanız vizenizin geçerliliğinden emin olun ve tarihinin dolmadığını kontrol edin. Pasaport kontrolünden geçmeden önce harç pulunuzu almayı unutmayın: harç pulu ücreti 15 TL’dir ve ödeme nakit olarak yapılır. Fakat gittiğiniz ülkede oturma izniniz varsa harç pulu almanız gerekmez, 7 yaşından küçük çocuğunuzla seyahat ediyorsanız onun için de harç pulu mecburiyeti yoktur.

Havaalanında beklerken bineceğiniz uçağı, uçuş bilgilerinin yazılı olduğu ekranlardan veya akıllı telefonunuzdan Skyscanner’ın canlı kalkış tablosundan takip etmeyi unutmayın.

Ne zaman Check-in yapabilirim?

Birçok havayolu şirketi online check-in hizmeti vermektedir, fakat el bagajınız dışında teslim edecek bagajınız varsa “online check-in bagaj teslim” kontuarına gidip işlem yapmalısınız. Eğer sadece el bagajıyla seyahat ediyorsanız (bu bagajın kabin boyut kısıtlamasını aşmaması gerekiyor) doğrudan güvenlik kontrolüne gidebilirsiniz. Çoğu havayolu şirketinde ekonomik sınıfta uçan yolcuların bagaj hakkı 20 kilodur, bu sınır şirkete göre değişiklik gösterebilir. Low-cost havayolu şirketleriyse bagaj için ekstra ücret alır. El bagajında ağırlık sınırlaması yoktur fakat kabine kabul edilen bagaj boyutu belirlidir, uçağa gitmeden önce el bagajınızın boyutunun uygun olduğuna dikkat edin.

Check-in’inizi havalimanında yapacaksanız veya bagaj teslim edecekseniz uçak kalkış saatinden 2-3 saat önce havalimanına gelmeniz önerilir.

Antalya Havalimanı Geliş Bilgileri

Aileniz veya arkadaşlarınızın indiği terminali havayolu şirketinden veya yukarıdaki uçuş bilgileri tablosundan öğrenebilirsiniz. İç Hatlar Terminali’nde, gelen yolcu karşılama yeri zemin katta bulunuyor. Dış Hatlar Terminal 1 ve Terminal 2’de de gelen yolcu karşılama noktası zemin katta.

Antalya’ya iş gezisi için bir-iki günlüğüne geliyorsanız veya uçak aktarmanız ertesi gün ise havalimanına yakın IC Hotels Airport’ta kalabilirsiniz. Otel havalimanına 800 metre mesafede bulunuyor.

Yolcu Alma ve Bırakma

İç Hatlar Terminali ile Dış Hatlar Terminal 1’in girişleri ayrı olsa da bu iki terminal arasında geçiş mevcuttur. Hangisine gidiyorsanız o terminalin kapısından girmek en pratiği olur. Eğer yolcuyu terminal kapısına bırakıp gidecekseniz girişin önündeki yolda duraklayabilirsiniz fakat daha uzun süreli beklemeler için otoparkı kullanmak mecburi. İç Hatlar Terminali’ndeki otoparka araba park etmek 15 dakikaya kadar ücretsiz. Gelen yolcu karşılayacaksanız, beklediğiniz kişinin uçağın iniş saatinden en az 45 dakika sonra çıkacağını (pasaport kontrolünden geçecek ve valiz bekleyecekse) göz önünde bulundurun.

Otopark

Havalimanında her terminale yakın toplamda 2000 araç kapasiteli açık otoparklar mevcut. Ayrıca hareketi kısıtlı yolcular için de kapılara yakın özel park alanları bulunuyor.
Havalimanına yakın mesafede otopark hizmeti veren özel şirketler mevcut fakat havalimanı işletmesinin sorumluluğunda değil.

Havalimanına veya Havalimanından Ulaşım

Dış Hatlar Terminallerimizin arasında değişik ulaşım seçenekleri mevcuttur. 1. Dış Hatlar ve 2. Dış Hatlar Terminallerimiz birbirlerine yaklaşık 2.5 kilometre uzaklıkta olup bu mesafe araba ile yaklaşık 5 dakika sürmektedir. Her iki terminale de 30 dakika da bir hizmet veren 600 numaralı halk otobüsünü ya da taksi hizmetini kullanabilirsiniz.

Arabayla Ulaşım

Havalimanı Antalya şehir merkezinin kuzey doğusunda yer almaktadır, D400 kara yoluyla şehir merkezine bağlanmaktadır. Şehir merkezinden araba ile yolculuk yaklaşık 20 dakika sürüyor. Antalya Havalimanına gelmek için Alanya Yolu'nu takip edebilirsiniz.

Havalimanına geldiğinizde sırasıyla Dış Hatlar Terminal 1, İç hatlar terminali ve CIP Terminal binası bulunuyor. Bu binaların ilerisine doğru giden yolu takip ettiğinizde Dış Hatlar Terminal 2’ye ulaşacaksınız.

Araba kiralayacaksanız Skyscanner’ın araba kiralama arama motorundan en ucuz günlük araç kiralama ücretlerini bulabilirsiniz. Bütün araç kiralama şirketlerinin havaalanı içinde büroları ve havaalanının otoparkından anında teslim alabileceğiniz araçları mevcuttur. Özellikle istediğiniz bir araba markası, modeli veya yakıt tercihiniz varsa rezervasyonunuzu önceden yapmanızı öneririz.

Otobüs veya Havaş

600 numaralı belediye otobüsü her 30 dakikada bir havalimanıyla otogar arasında sefer yapmaktadır. Otogarda bölgedeki yakın turistik beldelere veya noktalara kalkan otobüsler mevcut.

Ayrıca havayolu şirketiniz otobüs servisi sağlıyorsa bu otobüslerle de şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer tur operatörünüz veya kaldığınız otelin servisi varsa bunların kalkış saatini bankolardan öğrenebilirsiniz.

Havaş otobüsleri uçak iniş saatlerine göre düzenlenir. Havalimanına ulaşım için Havaş kullanacaksanız, otobüsler şehir merkezindeki 5M Migros AVM’nin önünden kalkıyor. Otobüs kalkış saatleri ve daha fazla bilgi için Havaş sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Taksi

Bütün terminallerin gelen yolcu çıkış kapısının önünde taksi durağı bulunuyor. Tüm taksi sürücülerinin özel havalimanı kimlik kartları mevcuttur. Havalimanının anlaşmalı olduğu taksi şirketinin ismi Antalya Airport Taxi. İnternet sitelerinden iletişim bilgilerini edinebilir, gidilen yerlere göre hazırlanmış olan fiyat listesine bakabilirsiniz. Ayrıca duraklarda da ücret listesi levhaları bulunuyor.