Harita

Trabzon Antalya Uçak Bileti

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Antalya yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

Trabzon - Antalya uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

198 TL

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

6

Ortalama uçuş süresi, toplam 900 kilometre uçuş mesafesi

1sa 45dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Himalaya Airlines

Antalya

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Antalya şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Antalya.
Trabzon - Antalya uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 198 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
Trabzon - Antalya uçuşu ortalama 1sa 45dk sürmektedir.
Aktarmasız Trabzon - Antalya uçuşu yapan 2 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Eylül itibarıyla haftalık 6 Trabzon - Antalya uçuşu bulunmaktadır.

TRABZON’DAN ANTALYA’YA UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Haziran 2015) geçerli olan bilgilerdir.

TRABZON’DAN ANTALYA’YA UÇAN HAVAYOLLARI

Trabzon Havalimanı’ndan Antalya’ya iki farklı havayolu direkt seferler düzenlemektedir: SunExpress ve Pegasus Havayolları.

SunExpress’in Trabzon-Antalya uçuşları Salı, Perşembe ve Pazar günleri, günde 1 frekans olarak gerçekleşmektedir.

Pegasus Havayolları ise yalnızca Cumartesi günleri Trabzon’dan Antalya’ya direkt olarak uçmaktadır. Pegasus Havayolları’yla ayrıca İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ya da Adana Havalimanı aktarmalı olarak Trabzon’dan Antalya’ya uçmak mümkündür.

Bunlara ek olarak dört farklı havayolunun Trabzon’dan Antalya’ya aktarmalı uçuşları mevcuttur. Bunlardan Bora Jet’in aktarması İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan, Anadolu Jet’in Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan, Türk Hava Yolları ve Onur Air’in ise İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan yapılmaktadır.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Denize paralel bir konumda yer alan Trabzon Havalimanı, şehir merkezine sadece 6 km uzaklıktadır. Şehir merkezinden havalimanına ulaşım için en çok tercih edilen yöntem, Havaş otobüslerini kullanmaktır. Beşirli Uzunkum Otel ve Orhan Petrol Ofisi önünden hareket eden Havaş otobüslerinin ücreti 5 TL’dir ve ortalama 30 dakikada havalimanına ulaşmaktadır. Trabzon Havalimanı’na ayrıca Rize ve Giresun’dan da Havaş otobüsleriyle ulaşılabilmektedir. Trabzon kent merkezinden havalimanına taksi ücreti ise ortalama 15-20 TL tutmaktadır.

Trabzon Havalimanı’ndan Antalya uçuşlarının yapıldığı İç Hatlar Terminali’nde bir kafeterya ve bir restoran hizmet vermektedir. Terminalde ayrıca konforuna önem veren yolcuların faydalanabilecekleri CIP Lounge ve VIP Lounge bulunmaktadır.

Antalya Havalimanı’ndan her yarım saatte bir hareket eden 600 numaralı belediye otobüsü TEDAŞ, Topçular, Meydan, Mevlana, MarkAntalya AVM, 100. Yıl, Devlet Hastanesi, Meltem, Üniversite, Tıp Fakültesi, Öğretmenevi ve Erasta AVM rotasını izleyerek Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne (Otogar) kadar gitmektedir. Havaş otobüsleriyle 10 TL karşılığında havalimanından şehir merkezinde 5M Migros AVM’ye gidilebilmektedir. Antalya Havalimanı’nda ayrıca günün 24 saati taksiyle şehir merkezine ya da istenilen herhangi bir noktaya ulaşım sağlanmaktadır. Şehir merkezine ortalama taksi ücreti 40-50 TL civarında tutmaktadır.

PRATİK BİLGİLER

Trabzon’dan Antalya’ya uçuşu bulunan yolcular, uçuşa bir saat kala Trabzon Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde gelmiş olmalıdırlar. Yolcuların check-in işlemleri ve uçağa binerken ibraz etmek üzere yanlarında fotoğraflı bir kimlik kartı ya da belgesini (ehliyet, nüfus cüzdanı, pasaport, evlilik cüzdanı) bulundurmaları gerekmektedir.

ANTALYA’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Antalya, turistik bir kent olmasına rağmen, Trabzon’a göre gerek yeme içme, gerekse tüketici fiyatları baz alındığında daha ekonomik bir şehirdir. Trabzon’da ortalama bir restoranda 3 çeşitli 2 kişilik bir yemeğe 65 TL civarı bir ücret ödenirken, Antalya’da yaklaşık 50 TL ödenmektedir. Akdeniz kıyılarında yer alan Antalya’ya yaz aylarında sıcaklık, Karadeniz kıyılarında konumlanmış olan Trabzon’a göre ortalama 5 C°, kış aylarında ise ortalama 2 C° daha fazladır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.