Harita

İstanbul Antalya Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Antalya yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

İstanbul - Antalya uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

146 TL

Aktarmasız havayolu

4

Uçuş / hafta

109

Ortalama uçuş süresi, toplam 484 kilometre uçuş mesafesi

1sa 10dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Antalya

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Antalya şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Antalya.
İstanbul - Antalya uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 146 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
İstanbul - Antalya uçuşu ortalama 1sa 10dk sürmektedir.
Aktarmasız İstanbul - Antalya uçuşu yapan 4 havayolu şirketi bulunmaktadır.
Eylül itibarıyla haftalık 109 İstanbul - Antalya uçuşu bulunmaktadır.

İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI’NDAN ANTALYA’YA UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Ağustos 2015) geçerli olan bilgilerdir.

İSTANBUL ATATÜRK HAVALİMANI’NDAN ANTALYA’YA UÇAN HAVAYOLLARI

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Antalya’ya üç farklı havayolu direkt seferler düzenlemektedir: Türk Hava Yolları, Atlasglobal ve Onur Air.

Türk Hava Yolları, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Antalya Havalimanı’na hafta boyunca 14 ila 16 frekans uçuş gerçekleştirmektedir. Atlasglobal ve Onur Air ise bu iki havalimanı arasında her gün 5’er frekans uçmaktadır.

İstanbul Atatürk Havalimanı-Antalya hattında direkt seferlere ek olarak Pegasus Havayolları’nın İzmir, Türk Hava Yolları’nın ise Ankara aktarmalı uçuşları bulunmaktadır. Türk Hava Yolları bu hatta ayrıca Anadolu Jet ile ortak Ankara bağlantılı uçuşlar da gerçekleştirmektedir.

TERMİNAL BİLGİLERİ

İstanbul Atatürk Havalimanı’na ulaşımın metro, Havataş servisleri ve ticari taksilerle sağlanmaktadır. Havalimanına, Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hattı hizmet vermektedir. Bu hatta, Maslak, Levent, Mecidiyeköy ve Taksim gibi kentin önemli bölgelerinden geçen Hacıosman-Yenikapı metro hattının yanı sıra kentin Anadolu ve Avrupa yakalarını birleştiren Marmaray ile bağlantı yapılabilmektedir. Havataş, 01:00 ila 04:00 saatleri dışında Taksim’den havalimanına her yarım saatte bir servis düzenlemektedir ve ücreti 11 TL’dir. Havataş’ın ayrıca İDO Yenikapı İskelesi’nden de İstanbul Atatürk Havalimanı’na servisleri bulunmaktadır ve ücreti 5,5 TL’dir. Şehrin en önemli noktalarından biri olarak kabul edilen Taksim’den havalimanına taksi ile ulaşım ücreti ise ortalama 45-55 TL olmakla birlikte trafik yoğunluğuna göre artış gösterebilmektedir.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Antalya uçuşları için İç Hatlar Terminali kullanılmaktadır. Terminal uçuş öncesi vaktini değerlendirmek isteyen yolculara farklı alternatifler sunmaktadır. Terminalde çok sayıda yeme içme standı, büfe, kafe ve restoranın yanı sıra hediyelik eşya mağazaları ve banka ATM’leri yer almaktadır.

Antalya Havalimanı’ndan şehir merkezine Havaş servislerini kullanarak oldukça konforlu bir şekilde ulaşım sağlanmaktadır. Havaş, İç Hatlar Terminali’ne iniş yapan her uçak için şehir merkezine servis düzenlemektedir ve ücreti 10 TL’dir. Havaş servisleri, son durağı olan 5M Migros’tan önce Tedaş Kavşağı, Hal Kavşağı, Sakarya Parkı, Dünya Göz Hastanesi, Otogar, Öğretmen Evi, Akdeniz Üniversitesi, Kemer Otobüs Durağı ve Mini City’de de yolcuları indirmektedir. Havalimanından şehir merkezine ulaşımın en ekonomik yolu belediye otobüslerini kullanmaktır. 600 numaralı belediye otobüsü gün boyunca havalimanından Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne (otogar) hareket etmektedir. Havalimanında ayrıca 24 saat boyunca ticari taksiler hazır beklemektedir. Kent merkezine taksi ücreti ortalama 40-50 TL tutmakla birlikte varış noktasına göre değişiklik göstermektedir.

PRATİK BİLGİLER

Antalya’ya seyahat edecek yolcuların, uçuşlarına en az bir saat kala İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelmeleri gerekmektedir. İstanbul’da sabah işe gidiş ve akşam işten çıkış saatlerinde yoğun trafik görülmektedir. Dolayısıyla bu saatlerde uçuşu bulunan yolcuların, planlamalarını yaparken trafik yoğunluğunu da dikkate almaları tavsiye edilmektedir. Yolcuların yanlarında fotoğraflı bir kimlik belgesi (nüfus cüzdanı, ehliyet, evlilik cüzdanı ya da pasaport) bulundurmaları zorunludur.

ANTALYA’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Antalya, Türkiye’nin en fazla turist ağırlayan kentlerinden birisi olmasına rağmen İstanbul’a kıyasla daha ekonomik bir şehirdir. İstanbul’da sıradan bir restoranda üç çeşit bulunan iki kişilik bir yemeğe ortalama 60 TL ödenirken, Antalya’da benzeri bir yemek için 50 TL ödenmektedir. Antalya’da tipik Akdeniz iklimi etkilidir. Kentte yaz ayları oldukça sıcak ve kurak geçmektedir ve nem oranı çok yüksektir. Bu dönemde kimi günler hava sıcaklığı 40 C°’nin üzerine çıkabilmektedir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.