Harita

İzmir Uçak Bileti

Bir kere yolunuz düşmeye görsün İzmir artık derin bir yaradır içinizde mutlaka orada yaşanmak ister hayat ve orada yaşlanmak ister herkes. Halk arasında İzmir denilince akla ilk güzel kızları ve dillere destan fuarı gelse de bilenler bilir ne kalem yazmaya yeter İzmir’i ne kelimeler tasvir edebilir güzelliğini….

Kentte önce Kemeraltı’na gidilir, Anafartalar caddesinde hala eski zamanların dokunuşlarını kaybetmemiş atmosferi yaşanır. Bakırcılar çarşısı, kestane pazarı derken İzmir’in en yoğun noktasından başlar yolculuğunuz. Urgancılar Çarşısı, Kuyumcular Çarşısı, basmacılar, ayakkabıcılar derken nasıl olduğunu anlamadan gün biter. Modern alışveriş mekânlarını sevenler için Alsancak, Kordonboyu ve Karşıyaka Cumhuriyet Caddesi biçilmiş kaftan. Tüm bunların yanı sıra; Asansör, teleferik tesisleri, Kültür Park ve Botanik Bahçe mutlaka görülmeli.

M.Ö. 3000 yılına dayanan geçmişi ile Anadolu’nun tarih ve kültür beşiği olarak ün yapmış İzmir, egenin en kozmopolit şehri. 5000 yıllık tarihi boyunca biriktirdiği tarihi dokusunu ziyaret edebilenler şanslı azınlık içerisinde sayılır. Yerli ve yabancı ve turistlerin gözbebeği Efes Harabeleri için bir tam gün ayırmak şart, gerekli vakti Efes’e vermezseniz bir dahaki ziyaretinize kadar pişmanlık peşinizi bırakmayacaktır. Efes Müzesi ise görsel şovu ile tarihe ve sanata bakış açınıza değer katacak sayılı müzelerden. Meryem Ana Evi’nin insan ruhunda bıraktığı o saf ve dingin huzur hafızanızda yer edecektir, giderken mutlaka yanınızda su alabileceğiniz bir şişe götürün en azından o huzurun bir parça saflığı sizinle beraber yola devam etsin. Kentin en değerli turistik merkezlerinden, Bergama, Şirince Köyü, Kadifekale(Pagos), Bayraklı (Eski İzmir) da görülmesi gereken yerlerden. Vaktiniz kalırsa İzmir Arkeoloji Müzesi,Bergama, Çeşme Müzeleri ve Birgi Çakırağa Konağı ziyarete değer yerler arasında.

Sanat, kültür ve eğlence’nin başkenti olan şehir birçok farklı turizm tercihini bir arada yaşatıyor. Yat turizmini sevenler için; Çeşme-Kuşadası güzergâhı gelişen bölgelerden bunun yanında Özbekköy, Alaçatı, Urla’da yatçılar için cennet niteliğinde olan koylardan. Yayla turizminde de çıtasını yüksek tutan şehir, Bozdağ Gölcük Yaylası, Subatan Yaylası, Karagöl ve Kozak yaylası ile rekreasyon alanlarda da eline su döktürmüyor. Bitki florasına verdiği değer sayesinde Tüm ege mutfağının taze ot ve dillere destan zeytin yağlılarını bize röprezant eden şehirde her damak tadına hitap eden lezzetleri bulmak mümkün. Homeros destanlarında dahi adı geçen ılıcaları ile şifa yurdu olarak bilinen şehir, termal turizm merkezleri; Bayındır, Menemen,Ilıcagöl,Dikili, Balçova, Bademli,Tavşan Adası, Seferihisar ve Gülbahçe kaplıcaları ile şifa kaynağı olmaya devam etmekte. Av turizmi açısından Çeşme ve Karaburun en revaçta olan bölgeler, dağcılık sporlarında amatörler için BalçovaTepesi, Yamanlar Dağı, profesyonel dağcılık içinse Mardan Dağları son derece elverişli, ayrıca Bozdağ kayak merkezi ile de kış sporları için alternatif bir mekân sunmakta.

Ege’ye 629 km kıyısı bulunan kent, tüm bahsettiğimiz turizm tercihlerini plajları ile gölgede bırakır. 101 km doğal kumsalı ve koylardan oluşan coğrafyası sayesinde tam bir su sporu merkezi, Selçuk- Pamucak, Urla, Çeşme, Altınkum, Gümüldür, Özdere, Dikili, Çandarlı ve Foça deniz, kum ve güneş üçlüsünün krallığını ilan ettiği plajlardan.

İzmir’e en rahat ve kolay ulaşım için tabii ki en mantıklı yol havayolu, ama birçok Avrupalı denizyolu tercihini de göz önünde bulunduruyor. İzmir’de şehir içi ulaşım KENTKART ile sağlanıyor Eshot, İzban, İzmir metro ve İzdeniz ile 4 ana başlık altında toplu taşıma hizmeti veriliyor.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

İzmir yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.