Harita

Mikonos Uçak Bileti Fiyatları

Ege Denizi’nin en popüler eğlence adası, tatil turizminin gözde destinasyonu Mikanos; mavi-beyaz evleri, altın sarısı kumsalları ve türkuaz rengi billur deniziyle bilinen hareketli bir tatil merkezidir. Mikanos’a Türkiye’den direk uçuş bulunmamaktadır. Atina aktarmalı uçuşlarla kente ulaşmanız mümkün. Mikanos Havaalanından kente servis araçlarıyla ulaşabilirsiniz. Haziran,Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları deniz tatili için uygun aylardır. Küçük bir ada olan Mikanosu gezmek görmek ve bu çok eğlenceli adanın tadına varmak için en ideal yol, adayı yürüyerek dolaşmanız olmalı. Sabah saatlerini adanın bir koyunda, öğleden sonralarını geçirmek için bir başka koya ve sabahın ilk ışıklarına kadar süren plaj partilerinin doyulmaz tadına varmak için bir başka koya yürüyerek ulaşabilirsiniz. Özel partiler, müzik, dans ve eğlencenin yazlık başkentine hoş geldiniz.

Ege Denizinin ortasında bulunan Mikanos Adasında yaşayanlar, geçmiş zamanlarda sık yaşadıkları korsan saldırılarından ve sert esen rüzgârlardan korunmak amacıyla kent içi yerleşimini labirent tarzında inşa etmişler. Günümüzde bu sokaklar; şık kafeler, dünyaca ünlü markaların butikleri, sanat galerileri ve eğlenceli Yunan tavernalarıyla dolu. Ada her ne kadar eğlencesiyle meşhur olsa da, Mikanos’a yalnızca macera ve eğlence dolu bir ada gözüyle bakılması biraz haksızlık. Adanın merkezi sayılan Chora yürüyerek bir saatte dolaşabileceğiniz büyüklükte. Beyaz badanalı, mavi şapkalı evlerin, dar sokakların tadını çıkarın. Merkezde bulunan 16.yüzyıldan kalma yel değirmenleri adanın sembollerinden biri, fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyin. Küçük Venedik olarak adlandırılan bölgede evler denizin hemen kenarında, denize sıfır konumunda inşa edilmiş. Genellikle kafelerin bol olduğu bir bölge olan Little Venice bölgesinde güneşin batışını keyifle izleyin. Tarihe meraklı olan gezginlerin Delos Adasını atlamayacaklarını tahmin ediyoruz, arkeolojik alanlarla dolu bu ada görmeniz gerekenler arasında. Kültür turizmi için değil, deniz, güneş, kumsal ve eğlence için Mikanos’a gelenler; adanın dünyaca meşhur plajlarına birlikte göz atalım.

Merkezden yalnızca 6 km uzaklıkta olan Paradise Beach adanın en tanınmış plajlarından biridir. Merkezden otobüs veya taksi botlarla ulaşmanız mümkün. Plajın içinde bulunan plaj kulüplerinde doyasıya eğlenmek, billur sularda serinlemek ve altın sarısı kumlarda sere serpe güneşlenmek serbest. Bu plajın biraz ilerisinde bulunan Super Paraside Beach biraz daha gürültülü bir plaj. Yine merkezden otobüslerle ulaşabileceğiniz Elia Beach’te sizi eğlenceli bir plajın yanında muhteşem bir sahil şeridi ve tertemiz bir deniz bekliyor. Mikanos güzelliği, eğlencesi ve hoşgörüsüyle, özgürlüğüne sınırsızca düşkün insanların gözde tatil mekânı. Merkezin şirin lokantalarında, müthiş lezzetler, hiç de yabancınız olmayan tatlar sizi bekliyor. Mikanos’ta tatilin tadı da keyfi de bir başka. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Mikonos yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.