Harita

jetBlue uçak bileti

1999 yılında David Neeleman tarafından 130 milyon dolarlık sermaye ile “NewAir” adı altında kurulmuş ve 2000 yılında resmi uçuş iznini almıştır. Tutarlı bir büyüme gösteren JetBlue ülkenin ekonomik kriz yaşadığı dönemde bile krizden etkilenmeden kar etmeye devam etmiştir.

New York, John F Kennedy Havaalanı merkezli ve ağırlıklı olarak Florida ve doğu kıyısı şehirlerine uçuşlar yapmaktadır. Dış hatlarda ki uçuşları ise ağırlıklı olarak uçuş ortaklığı yaptığı havayolları ile sağlamaktadır.

Kalitesi ve düsük fiyatları ile tercih edilen bir Havayolu olan JetBlue 2011 yılında en iyi düşük bütçeli havayolu ödülü, 2012 yılında da en iyi Domestik Havayolu, ödülünü almıştır. Filosu, daha iyi performans sağlayan ve daha az yakıt harcayan Airbus A320 uçaklarından oluşmaktadır.  

Neden JetBlue

Check-in işlemleri

Yüzde yüz internet bileti satan tek havayolu olan JetBlue yolcularına online check in rahatlığı sunmakta. Uçuş saatinizden 24 saat önce başlayan online check in süresi iç hatlar için son 30 dakika, uluslararası uçuşlar için ise son 60 dakikaya kadar devam eder. Online check in ile birkaç basit adımda oturduğunuz yerden check in işlemlerinizi yapmanız mümkün. Havayolunun internet sayfasından online check in bölümünde belirtilen kısma adınızı, soyadınızı, rezervasyon numaranızı ve varış noktanızı yazmanız yeterli. Aynı zamanda koltuğunuzu seçip, biniş kartınızı da alabilirsiniz. Ancak online check in servisinden yararlanmanın mümkün olmadığı durumlar da var; Ev hayvanınızla seyahat ediyorsanız, 10 kisiden fazla bir grup ile seyahat ediyorsanız, fazladan bagajı olan yolcular, refakatçi ile seyahat eden yolcular check in işlemlerini, daha sağlıklı bir servis alabilmeleri adına havaalanında, JetBlue kontuarlarında yaptırmaları gerekmektedir. Özellikle uluslararası uçuşlarda ve kargo kısmına vereceğiniz bagajınız varsa, havaalanına 2 ya da 3 saat erken gelmeniz gerektiğini hatırlatmaya gerek yok.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

JetBlue Bagaj hakkı prosedürüne göre ilk bagajınızın ilk parçası 22.73 kg agırlığı geçmemesi kaydıyla ücretsiz kabul edilmektedir. Ikinci bir bagajınız varsa 50 dolar, üçüncü parça için ise 100 dolar ek ücret ödenmesi zorunludur. Her bir parça ağırlığı 22.73 kg büyüklüğü ise 157.5 cm ile sınırlandırılmıştır. Ağırlığın aşılması durumunda ek ücret talep edilecektir. El bagajı ise yolcu başına 1 parça olarak belirlenmiştir. Seyahat edeceğiniz uçağın modeline bağlı olarak el bagajı hakkı değişiklik göstermektedir.Tek parça bagajın yanısıra, uçağa yanınıza bir el çantası veya dizüstü bilgisayar almanız mümkün. Farklı bir kategoride değerlendirilen müzik aleti gibi bagajlar için havayolunun internet sayfasını ziyaret etmenizi öneririz.

Koltuk seçimi:

Son derece konforlu koltukları ile de bilinen JetBlue ile yolculuğunuzda online check in sırasında uçak içi oturma planını görerek nerede oturmak istediğinize karar verebilir ve koltuğunuzu cam kenarı veya koridor, ya da uçağın orta veya arka kısmı gibi tercihlerinizi kullanabilirsiniz. Ancak unutmayın ki, koltuk seçiminizi son dakikaya bırakmanız durumunda çok fazla seçme şansınız kalmayacak ve size önerilen boş koltukları kabul etmek durumunda kalacaksınız. JetBlue “Even more space “ adı altında daha fazla alana sahip olabileceğiniz son derece konforlu koltuk seçeneği de sunmakta. Ek bir ücret ödeyerek rezerve edebileceğiniz bu koltukları tercih ederek uçağa ilk alınan yolculardan olabilirsiniz.

Yiyecek, içecek ve ikram

JetBlue yolculuğunuz süresince hem son derece konforlu deri koltukları, her koltukta ayrı monitöru ve sadece JetBlue`da yararlanabileceğiniz 24 kanallı uydu yayını ile benzersiz servisini ücretsiz hafif yiyecek, içecek ikramları doruğa taşımakta. Kurumsal rengi olan mavi renkte patates kızartması, mavi şisede servis edilen votka yolcular tarafından ilgi görmekte. Sıcak yemek servisinin olmaması, ikram edilen bol çeşitli içecek ve çeşitli çörekler, çikolata ve sevimli hayvan şekilli krakerlerle, serviste herhangi bir boşluk yaratmamaktadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.