Harita

AirAsia uçak bileti

“Artık herkes uçabilir” sloganı ile 2001 yılında iki eski uçakla göklere açılan AirAsia, bu gün dünyanın en düşük maliyetli havayollarından biri durumundadır. Yurtiçi ve yurtdışı, dünya çapında, 22 ülkede yaklaşık 100 noktaya, 172 adet airbus A320 den oluşan modern donanımlı ve genç filosuyla seferler düzenlemekte olan havayolu, uçuşlarını ana merkez Kuala Lumpur Uluslararası Havaalanı olmak üzere, Kota Kinabalu Havaalanı,Johor Bahru Havaalanı, Kuching Havaalanı, Penang Havaalanı‘ından gerçekleştirmekte. Skytrax tarafınfan 5 yıl üstüste “yılın en iyi düşük maliyetli havayolu” seçilen Air Asia‘nın havayolu ortaklıkları olan AirAsia X, Thai AirAsia, Indonesia AirAsia, AirAsia Philippines, AirAsia Zest, AirAsia India ve Thai AirAsia X ile hizmet vermekte. 

Neden AirAsia

Check-in işlemleri

AirAsia check in işlemleriniz için farklı seçenekler sunmakta. En basit ve hızlı seçenek olan online check in ile evinizin rahat ortamında işlemlerinizi kolaylıkla yapabilir ve biniş kartınızın çıktısını alarak havaalanında harcayacağınız zamanı minimuma indirebilirsiniz. Online check in süresi uçuş tarihinizden 14 gün önce başlamakta ve son bir saate kadar devam etmektedir. Yapmanız gereken Havayolunun kurumsal internet sayfasına giderek web check in bölümünde gerekli bilgileri girmek. Ayrıca AirAsia, akıllı telefonunuza indirebileceğiniz uygulama ile hareket halinde bile check in işlemlerinizi yapmanız mümkün. Işlemlerin havaalanında yaptırılması durumunda ise uluslararası uçuşlar için ücretsiz bir servis olan self check in kiosklarında rezervasyon numaranızı girerek işlemlerinizi yaparak uzun kuyruklarda beklemekten kurtulabilirsiniz.Son seçenek olarak AirAsia kontuarlarında check in yaptırmak sözkonusu ise havaalanına, varış noktasına bağlı olamak üzere 2 ya da 3 saat erken gelmeniz gerekmektedir. Uçuş saatinize 1 saat kala kontuarlar kapanmakta ve geç kalmanız halinde sözkonusu uçuş için hakkınızı kaybettiğinizi hatırlatalım.

Koltuk Seçimi

Koltuk seçiminizi biletinizi alırken yapabileceğiniz gibi uçuş tarihinizden 4 saat öncesine kadar havayolunun internet sayfasından da yapabilme olanağına sahipsiniz. Koltuk seçimi yapmamanız durumunda, size reserve edilmemiş koltuklardan herhangi bir koltuk verilecektir. Rezervasyon anında koltuk seçiminizi yapmanız durumunda beraber yolculuk ettiğiniz kişilerle yanyana oturma şansına sahip olacak, pencere kenarı veya koridor seçimi yapabileceksiniz. Ekstra konfor talebiniz varsa ön koltuklardan veya koltuk aralıklaları standart koltuklardan daha geniş olan koltukları ek ücret ödeyerek reserve edebilirsiniz ancak acil çıkış sırasında bulunan bu koltuklar için belirlenen kriterlere uygun olmak gerekmektedir. Sağlık ve güvenlik gereği bu koltukları anne adayları,çocuklu yolcular, 15 yaş altı, hareket kabiliyeti sınırlı yolcular rezerve edememektedirler.

Bagaj hakkı ve ücretlendirme

AirAsia yolcusu olarak kabin bagajınızı bir parça olamak üzere ücretsiz taşıyabilmektesiniz, 7kg ve 56cm x 36cm x 23cm ölçülerindeki bir parçanın yanısıra bir dizüstü bilgisayar veya el çantası alma şansına sahipsiniz.Kargoya verilecek bagajınız varsa bagaj hakkı satın almanız sözkonusu olmakta, uçuştan önce bilet rezervasyonuzu yaptırırken ödemeyi yapmanız durumunda daha düşük ücret ödemektesiniz.Bagaj hakkının havaalanında kontuarda satın alınması durumunda ödeyeceğiniz miktar yükselecektir. Her bir kargo bagajınız için belirlenen ölçüler ise 119 X 81 X 119 cm. ve maksimum 32kg olmalıdır. Bebek arabası, tekerlekli sandalye taşınmaşını gerektiren özel durumlarda ise bu tür bagajlar ücretsiz taşınabilecektir.

Yiyecek,içecek ve ikram

AirAsia ile yolcululuğunuzda son derece makul fiyatlarla menüde sunulan yiyecek ve içeceklerden satın almanız mümkün. Yemek siparişinizi yolculuk öncesi sipariş etmeniz durumunda indirimden yararlanabilirsiniz. Kısa mesafeli yolculuyklarda sandviç tarzı hafif yiyecekler servis edilirken, uzun mesafelerde sıcak yemek servisi yapılmaktadır. AirAsia; din,kültür,sağlık gibi özel durumları da gözönünde tutmakta ve uygun menüler hazırlatmaktadır. Özel yemek siparişlerinizi rezervasyonunuz sırasında veya daha sonra müşteri hizmetlerine bildirebilirsiniz.

AirAsia

3,5/5
114 değerlendirmeye göre

Hizmet sağlayıcılarını fiyat güvenirliği, ücretler, müşteri hizmetleri ve hizmet sağlayıcısının web sitesinin kullanım kolaylığı açısından kullanıcı geri bildirimlerine göre değerlendiriyoruz.

Daha fazlasını öğren

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.