Harita

Suriye Uçak Bileti Fiyatları

Gizemli, buram buram tarih kokan, Arap kültürünün yanısıra, Çerkez, Türk,Kürt,Ermeni kültürlerini de barındıran, son derece samimi ve misafirperver insanlara konuk olmak istemez misiniz?

Cevabınız “evet” ise hemen Suriye uçak biletinizi alın.

Oldukça eskiye dayanan tarihi boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapan sınır komşumuz, aynı zamanda Ürdün,İsrail ve Lübnan ile de sınırlarını paylaşmaktadır. Çatısı altında ki farklı dinler ve kültürler ile renkli ve ilginç bir mozaik oluşturmakta.

Suriye, Kumaşlarıyla, el işi gümüş takılarıyla, camileriyle değerlerine sahip çıkarken, modern dünyaya da kapılarını açmakta. Doğu`nun gizemini deneyimlerken, Suriye`ye özgü tatlar ve yemek kültürüne hayran kalacaksınız.

Başkent Şam, Suriye`nin kalbinin attığı yer. Sadece Suriye`nin degil neredeyse tüm arap şehirleri arasında en eski şehirlerden biridir.Ayrıca coğrafi konumu sebebiyle de Ortadoğu`nun da kalbinin attığı noktalardan biridir.

Osmanlı yapıtlarının oldukça fazla olduğu Şam`da Kanuni Sultan Süleyman'ın Mimar Sinan'a yaptırdığı Süleymaniye Külliyesi, şehrin en önemli bölümlerinden biri Hamidiye Kapalı çarşısı, çeşitli türbeler gibi bir çok Osmanlı eserinin bulunduğu şehirde, Müze olarak ziyarete açılan 17 odalı taş konak Kasr'ül Azm ve Suriye Milli müzesi,şehrin en büyükve en eski camisi olan Emeviye Camisi görülmeye değer yerlerdir. Ancak bir çok büyükşehirin yaşadığı trafik problemi Şam`da da yaşanmakta ayrıca küçük bir ip ucu; alış verişlerinizde pazarlıktan kaçınmayın.

Lazkiye, Suriye`nin önemli bir Liman kenti ve diğer şehirlerinden farklı olarak, deniz kenarında bir kent olmanın tüm avantajlarını taşımakta. Ugarit antik kenti, Eski çarşısı,Lazkiye Müzesi ziyaret edilecek yerler olararak sayılabilir.

Suriye`nin bir diğer büyük şehri Halep`te tıpkı Şam gibi tarihi oldukça eskiye dayanan bir şehir.Çoğu Osmanlı döneminden kalma tarihi eserleri ve renkli kültürel yapısı şehri cazip kılmakta. Şehirde Arapça`nın yanısıra, Türkçe,Fransızca ve Ermenice konuşulmakta.

Görkemli kalesi, tarihi camileri, hamamları ve büyük kiliseleri ile olduğu kadar ipek kumaşı,el yapımı sabunları ve ünlü fıstığı ile yapılan tatlılarıile de bilinmekte.

Zengin mimarisinin örnegi olan taş evlerinin koruma altına alınması için çalışmalar yürütülmekte.

Dünyanın en eski yerleşim birimlerinden biri olan Palmira antik kenti harabeleri bir başka turistik değer Suriye`de görülmesi gereken.

Farklı dinlere mensup halkın yaşadığı ülkede tatil günleri de farklılık göstermekte. Cuma günleri müslüman halkın tatil günü iken, Hıristiyan halk Pazar günleri tatil yapmakta. Ancak resmi kurumlar Cuma günleri kapalı olunca, genel olarak resmi tatiller de Cuma günü olarak kabul edilmekte.

Sınır komşumuz Suriye`ye ulaşım için bir çok alternatif mevcut.Vizesiz ziyaret edebileceğiniz ülkeler arasında olan Suriye`ye, son derece uygun fiyatlı uçak bileti temin edebileceğiniz gibi, karayolu ile de ulaşım mümkün.  

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.