Harita

Şam Uçak Bileti Fiyatları

Gizemli Şehir

İsterseniz bir uçak bileti alarak veya kara yoluyla ulaşabileceğiniz Suriye'nin başkenti Şam, aynı zamanda ülkenin en modern ve kalabalık şehri. Suriye`nin genel profilini gorebileceginiz ve ülkeye dair her şeyi bir arada bulabileceğiniz, modern dünyadan uzak, ancak günümüz şartlarını yakalamaya çalışan bir şehir.

Yoğun trafiği ile Avrupa metropollerini aratmayan Şam, özelliklle şehir merkezinde kilitlenen trafiği ile tipik metropol sorunları ile karşı karşıya. Şehri ziyaretiniz sırasında merkezde bir konaklama bulmanız durumunda bir çok yere yürüyerek ulaşma şansınız olabilir ve trafikte sıkışıp kalmazsınız.

Şam`da ki Bir çok Osmanlı eserinden biri olan Hamidiye Çarşısı şehrin son derece önemli noktalarından biri. Dinamik ve renkli atmosferi ile oldukça ilgi çeken çarşıda şehrin ünlü, el dokuması kumaşlarından, ülkeye has takılarından son derece uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Şehrin merkezinde, oldukça eski ve farklı bir mimariye sahip, dikdörtgen bir yapı olan Emevi Camisi, bahçesinde, bakımını Türk Büyükelçiliği tarafından karşılanan Sultan Vahdettin`in mezarının bulunduğu tarihi Süleymaniye Külliyesi, külliyenin hemen yanında, Rus hükümetinin hediyesi olan Rus Kozmonotlarını dünyaya taşıyan kapsülün de sergilendiği Şam Askeri Müzesi şehrin görülmeye değer noktaları.

Yine şehir merkezinde ziyaret edebileceğiniz,Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait el yazmaları, mozaikler ve tarihi kalıntıların sergilendiği Şam Milli Müzesi, kesme taştan yapılmış son derece etkileyici bir yapı olan Esat Paşa Sarayı ve türbeler mevcut.

Tarihi bir tren istasyonu olan Şam Garı oldukça görkemli bir yapı. Mozaiklerle döşenmiş duvarları ile binanın içi de dışı kadar etkileyici.

tatlıları ve dondurmasıyla ünlüdür

Şam`ın eski şehir olarak bilinen bölgesi Roma dönemine ait duvarlarla, sanki o döneme kilitlenmiş gibi. Roma, Bizans, Osmanlı döneminin etkisi hissedilirken, gizemli bir atmosfere de sahip.

Hıristiyan nüfusun yoğun olduğu bu bölge, cumbalı evleri ve dar sokakları ile birçok bakımsız binaya rağmen, sokalarında dolaşırken rastlayacağınız sedef işlemelerle süslü evleri ile sizi cezbedebilir.

Şam`ın kuzeyinde ve nehir kenarında, restorant ve kafeleriyle Barada Vadi`si özellikle sıcak yaz günlerinde şehir halkının aileleri ile birlikte vakit geçirdikleri bir bölge. Mezze ise gösterişli binaları, şık kafeleri ile şehrin modern yüzü. Kasyon Tepesi restorant ve kafeleri ve muhteşem şehir manzarası ile hem gece hem de gündüz ziyaret edebileceğiniz ve serin havası ile şehrin manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz bir mekan.

Tatlliları ile ünlü Şam`dan, bir tatlıcıya uğramadan ayrılmayın. Yemeğe doyamayacağınız hamur tatlıları, tereyağı ile yapılmakta ve özelliği neredeyse şerbetsiz olmaları ve kapalı ortamda yaklaşık bir yıl dayanabilmeleri. Ayrıca Şam dondurması da denenmeye değer.

Kültürel anlamda da ülkenin merkezi durumunda olan Şam`da ona yakın tiyatro bulunmakta. Her yıl Ekim ayında Şam Kitap Fuarı ve Kasım ayında Şam Film Festivali düzenlenmekte.

Pazarları ile de bilinen Şam`da mücevher pazarı olan Al Saghah, birbirinden güzel nargileler bulabileceğiniz Al-Aragheel Pazarı, ve en önemli alış veriş merkezi olan ve el yapımı brokarların,ipek kumaşların, mozaiklerin, atlasların ve daha birçok hediyelik eşyanın satıldığı Hamidiye çarşısı alış veriş meraklıları için oldukça baştan çıkarıcı.

Vizeye ihtiyacınız olmadan ziyaret edebileceğiniz komşumuz Suriye`nin başkenti Şam, ziyaretçilerini uluslararası Şam Havaalanı ile karşılamakta.  

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Şam yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Şam şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Şam.
Cham Wings Airlines ve Syrian Air, Şam yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Şubat, Şam yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.