Harita

El Salvador Uçak Bileti

Tatilinizi sadece güneşlenip, kitap okuyarak geçirmek istemiyorsanız, hemen bir El Salvador uçak bileti sorgulamanızı öneririz.

Muhteşem doğası, volkanik dağları, seyrine doyum olmaz göl manzaraları kısacası aradığınız her şeyi bulabileceğiniz, Orta Amerika‘da, Pasifik Okyanusu kıyısında, Ondört bölgeye ayrılmış, ancak yüzölçüm olarak oldukça küçük bir ülke El Salvador.

El Salvador İspanyolca kurtarıcı anlamına gelmekte, eğitim düzeyi oldukça yüksek olan ülkede okur, yazarlık oranı %80‘ in üzerinde bulunmakta.

Alışılmış Avrupa tatillerinden farklı, alternatif tatil meraklılarına, ülkeyi ziyaret etmek için yüzlerce sebep sayılabilir. Doğa harikası ulusal parkları, volkanları,yemyeşil dağları, korumaya alınmış tropical bölgeleri, nefis sahil şeridi, kumsalları, Maya uygarlığının arkeolojik kalıntıları, muhteşem doğası, birçok doğa sporuna son derece elverişli coğrafyası bunlardan sadece bazıları.

Ülkenin önemli şehirleri San Salvador, Sonsonate,Acajutla ve San Miguel. San Salvador ülkenin başkenti ve tipik bir Orta Amerika şehri. Geniş caddeleri, alışveriş merkezleri, kültür merkezleri, sineması, restaurantları, kafe ve barları ile tüm ihtiyaçlara cevap verecek kapasiteye sahip.                Tarihi dokusunu koruyan şehir meydanı, David Guzman Müzesi, Sanat Müzesi, kiliseleri, açık pazarları şehrin görülmeye değer noktaları.

Özellikle doğa sporlarına  ve kültür gezilerine meraklı turistleri kendine çeken El Salvador‘da dağ yürüyüşleri, bisiklet turları, tırmanış ve trekkingler için küçük, inanılmaz güzel köylerin bulunduğu Ruta de las Flores, oldukça ideal bir bölge. Pasifik Okyanusu‘nun kıyılarında bulunan Plaja del Tunco muhteşem dalgaları ile dünyanın her yerinden gelen sörf meraklılarını ağırlıyor.

Santa Ana olağanüstü manzaralar sunan, volkanik bir dağ ve ülkenin sembollerinden biri, Joya de Ceren köyü, UNESCO tarafından Dünya Mirasları listesine alınmış, bir yanardağın patlaması sonucu  lavlar altında kalmış olan bir Maya yerleşim alanı. Chalchuapa köyünde  arkeolojik bir bölge olan Mayalardan kalma Tazumal piramidi, Mayalara başkentlik yapmış olan San Andres kalıntıları El Salvador‘da altı çizilecek noktalar.

Mimarisi, kilisesi, göl manzaraları ile oldukça talep gören Suchitoto şehri, turistik açıdan bir başka önemli nokta.

Son derece sıcak ve arkadaş canlısı insanların ülkesi El Salvador, muhteşem mutfaklarıyla da en iyi şekilde ağırlamakta ziyaretçilerini. Farklı dünya mutfaklarından örnekler de bulabileceğiniz El Salvador‘da pirinç ve fasulye menülerin değişmezleri. Okyanusa kıyısı olan bölgelerde deniz ürünleri tüketilirken, bol baharatlı yemekleri oldukça lezzetlidir.

Unutulmaz anılar biriktirebileceğiniz bir tatil için El Salvador uçak bileti sorgularken, yağışsız bir dönemse tercihiniz, Kasım ayı sonu ile Aralık ayı  arasındaki dönem, sizing için ideal dönem olacaktır.

İyi Tatiller.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.