Harita

Cabo Verde Uçak Bileti Fiyatları

Cabo Verde Afrika Kıtasının batı kesiminde, Atlas Okyanusu’nda 10 ada ve 8 adacıktan oluşan takımada ülkesidir. Takımadaların en büyükleri Santiaga, Santo Antao ve Boa Vista’dır. Başkent Praia Santiaga adasında bulunmaktadır. Cabo Verde, Türkiye’de Yeşil Burun Adaları olarak bilinmektedir. Cabo Verde’ye gitmeye mi karar verdiniz? Cabo Verde istikametine uygun uçak bileti mi arıyorsunuz? Cabo Verde uçak biletlerini yukarıdaki arama panelini kullanarak sorgulayabilirsiniz. Bu arama sonuçları size gideceğiniz yöne doğru tüm uçak biletlerini gösterecektir. Cabo Verde uçak biletinizi “Rezervasyon” butonuna tıklayarak güvenle alabilirsiniz. Türkiye’den direkt uçuşun bulunmadığı Yeşil Burun Adaları’na Dakar ya da Lizbon aktarmalı uçuşlarla ulaşmanız mümkün. Ülkede konuşulan resmi dil Portekizcedir. Yeşil Burun Adaları’nda ılıman iklim yapısı görülmektedir. Ekim ayı ve Ağustos ayı ortası yoğun yağışların görüldüğü zaman dilimidir. Bu dönem dışında ülkede güneşli ve rahat iklim koşulları yaşanmaktadır. Adalar volkanik kökenlidir. Mindelo, Cidade Velha, Espargos ve Assomada başkent Praia dışındaki diğer önemli şehirlerdir.

 

Başkent Praia ülkenin ekonomik ve kültürel merkezidir. Liman kenti olan başkent önemli bir balıkçılık merkezidir. Tarihi eserler açısından en zengin bölge yine başkent Praia’dır. Cidade Velha  Praia’nın eski yerleşim bölgesidir. Başkentin eski yerleşim bölgesinde bulunan Praia Katedrali, Palacio da Justiça ziyaret edilebilecek tarihi eserler arasında bulunmaktadır. Eski yerleşim bölümünü gezmeniz yaklaşık olarak yarım gününüz alacaktır. Ülkenin ikinci büyük şehri olan Mindelo şahane doğası ve otantik limanı ile dikkat çeken bir şehirdir. Santa Maria adası birbirinden güzel plajları, sakin çevresiyle ağırlıklı olarak dinlenmek isteyen gezginlerin tercih ettiği bir lokasyondur.

 

Güneş ve denizin tadını çıkarmak isteyenler, akvaryum berraklığındaki sularda birbirinden renkli balıklarla birlikte yüzmek isteyenler, adresiniz Boa Vista Plajı olmalı. Sal Rei bölgesinde denizin içine sokulan yeşil doğa sizlere bambaşka bir ortam vaat ediyor. Fogo Ulusal Parkı farklı kuş türlerini bir arada görebileceğiniz farklı bir etkinlik alanı. Volkanik yapılardan oluşan adalar arasında Ribeira Grande turistler tarafından sıkça ziyaret edilen güzel bir bölgedir. Volkana çıkan patika yol tarihidir ve muhteşem doğa manzaralarına sahiptir.

 

Cabo Verde mutfağı ağırlıklı olarak taze deniz ürünlerinden oluşmaktadır. Ton balığı bu bölgede çok fazla avlanır ve çok lezzetlidir. Ton balığından yapılan yemekler, ıstakozlar ve tavuk eti bölge mutfağının temelini oluşturmaktadır. Şubat ayında düzenlenen Sao Vicente Creole Karnavalı Brezilya’nın ünlü Rio Karnavalından esinlenilerek düzenleniyor. Ayrıca adalar genelinde dolunay zamanında yapılan müzikli mehtap geceleri etkinliklerini sakın kaçırmayın.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.