Harita

Denizli Çardak Adana Uçak Bileti Fiyatları

Denizli Çardak - Adana uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

324 TL

Aktarmasız havayolu

0

Ortalama uçuş süresi, toplam 501 kilometre uçuş mesafesi

3sa 20dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Adana

1 havaalanı

Denizli Çardak Havalimanı- Adana Şakirpaşa Uluslararası Havalimanı arasında uçan havayolu şirketleri

Denizli- Adana arasında günümüz itibariyle direkt uçuş mevcut değildir. Ancak, Denizli Çardak Havalimanı ve Adana Şakirpaşa Havaalanı arasında Türk Hava Yolları, Pegasus Hava Yolları, Atlas Hava Yolları’nın İstanbul, Antalya ve İzmir üzerinden gerçekleştirdiği aktarmalı seferler mevcuttur.

Terminal bilgileri

Denizli Çardak Havalimanı, Denizli kent merkezinin 65 km.  dışında, Çardak ilçe sınırları içinde  bulunmaktadır. 2008 yılında hizmet vermeye başlayan havalimanında iç hatlar ve dış hatlar terminali aynı binada bulunmaktadır. Havalimanında 2 adet kafe-bar, 1 adet büfe, 1 hediyelik eşya mağazası ve bir sağlık ünitesi hizmet vermektedir. Havalimanında araba kiralama şirketlerine özel bir bölüm de bulunmaktadır. Denizli merkeze oldukça uzak olan havalimanıyla kent merkezi arasında ticari taksiler ve THY’ye ait servis otobüsleri hizmet vermektedir.

Adana Şakirpaşa Havaalanı, İç Hatlar ve Dış Hatlar olarak iki ayrı terminal binasına sahiptir. Havaalanı küçük olsa da Türkiye’nin en eski havaalanlarından biridir ve hava trafiği açısından hatırı sayılır bir yoğunluğa sahiptir. İç Hatlar Gelen Yolcular Terminali’nde büfe, kafeterya, araba kiralama ofisleri ve restoranlar bulunmaktadır. Kebabıyla ünlü kentin önemli kebapçılarından Nihat Usta’nın kebap çeşitlerini havaalanında bulunan şubesinde zevkle tadabilirsiniz. Havaalanında bnun yanı sıra, sağlık ünitesi, hediyelik eşya mağazaları, banka ATM’leri yolcular için hizmet sunmaktadır. Havaalanı, İç Hatlar Terminali lounge’larında ücretsiz olarak sunulan kablosuz internet hizmeti, diğer bölümlerde ücretli olarak sunulmaktadır.

Denizli- Adana uçuşunuzu gerçekleştirmek için, üzerinde T.C kimlik numaranızın bulunduğu nüfus cüzdanı, ehliyet veya pasaport gibi resimli ve resmi kimliklerden birinin yanınızda bulunması gerekmektedir. Denizli - Adana uçuşunuzu gerçekleştirmek için en az bir saat öncesinden havaalanında hazır bulunmanız ve check-in işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Eğer check-in işleminizi online olarak yapmak isterseniz, uçuş saatinden 24 saat önce açılan online check-in işleminizi, kalkış saatinden 90 dakika öncesine kadar gerçekleştirebilirsiniz. Uçuş saatinizden en az 45 dakika önce biniş kartınızı alarak, yolcu bekleme salonunda hazır bulunmanız gerekmektedir.

Pratik bilgiler

Denizli ve Adana arasında saat farkı bulunmamaktadır. Denizli’de sıcak ve ılıman iklim özellikleri hakimdir. Temmuz 26.4 dereceyle en sıcak aydır. Ocak ayı ortalama sıcaklığı 6.2 derecedir. Adana Akdeniz iklim özellikleri gösteren bir kenttir. Yaz ayları çok sıcak ve kurak kış ayları ise ılık ve yağışlı geçer. En sıcak aylar olan Temmuz ve Ağustos ayında ortalama sıcaklık 32 derece, en soğuk aylar olan Ocak ve Şubat aylarında ise ortalama ısı  9 - 10 derece civarındadır. Denizli ve Adana’da hayat maddi olarak karşılaştırıldığında, Denizli’nin Adana’ya nazaran bir miktar daha pahalı olduğunu görmekteyiz. Adana’da pahalı olmayan bir restoranda 12 TL’ye ulaşabileceğiniz bir menüye, Denizli’de 14 TL civarında bir rakam ödeyebilirsiniz. Ulaşım konusunda ise Adana Şakirpaşa Havaalanından Adana’nın merkezi noktalarından biri olan Seyhan ilçesine taksiyle ulaşmak için 12 TL ödemeniz gerekmektedir.

Yukarıdaki bilgiler bu içeriğin yazıldığı tarih olan Mayıs 2016 itibariyle doğrudur.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.