Harita

Kayseri Uçak Bileti Fiyatları

İş veya turistik gezileriniz için Kayseri uçak bileti seçeneklerini Skyscanner'dan görüntüleyebilirsiniz. Farklı tarihler için, farklı havayollarının, hem ekonomi hem de business class kategorilerini, direkt ve aktarmalı uçak alternatiflerini kullanıcılarla buluşturan Skyscanner, fırsatları yakalamanıza da imkan veriyor. Kayseri uçak bileti fiyatları grafikleri ile Kayseri ucuz uçak bileti arayışınıza cevap veren site, size yılın hangi aylarında daha ekonomik seyahatler yapabileceğinizin ipuçlarını veriyor. Genel olarak Aralık, Ocak, Şubat ve Mart ayları Kayseri için en uygun bilet bulunabilecek dönemleri işaret ediyor. Seyahat tarihlerinizin esnek olması halinde tıklayabileceğiniz "tüm ay" seçeneği sayesinde tüm ay içerisindeki biletleri görüntüleyerek, en uygun bileti alabilir, bütçenizi sarsmadan seyahat edebilirsiniz.

Kayseri Havaalanı

Kayseri'de, Kayseri Erkilet Havaalanı adında tek bir havaalanı yer alıyor. 1998 yılından bu yana hizmet veren Kayseri Havaalanı'na İzmir, İstanbul ve Antalya'dan direkt uçuşlarla ulaşılabiliyor. Hem iç hem de dış hat seferleri gerçekleştiren havaalanı, 2010 yılında yenilenerek modern görünüme kavuşmuştur. Şehre yalnızca 5 kilometre mesafede olması ile kolaylık sunan Kayseri Havaalanı'nı Atlas Jet, Pegasus ve Türk Hava Yolları firmalarının uçakları kullanıyor. Uçak biletlerinde firmalar arası rekabet gereği yapılan kampanyalar kapsamında özel fırsatlar görülebiliyor. Kayseri uçak bileti fiyatları üzerinde yapılan değişiklikleri, indirimleri takip edebilmek için uçak biletleri üzerinde "fiyat alarmı" oluşturabilir, değişikliklerden anında haberdar olabilirsiniz.

Skyscanner, tüm firmaların bilet seçeneklerini aynı sayfada görüntülemenizi sağlarken hem direkt hem de aktarmalı uçuşları izlemenizi mümkün kılıyor. Kayseri uçak bileti Skyscanner web sitesi ve mobil uygulaması üzerinden kolaylıkla görüntülenebiliyor, biletler arası karşılaştırma yapılabiliyor. Mobil uygulamayı kullanmaya hemen başlayabilir ve en uygun bilet fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz.

Yenilenen terminali ile konfor vadeden Kayseri Havalimanı'na toplu taşıma, ticari taksi ve Havaş aktarmaları ulaşılabiliyor. Havalimanının yolcu salonu çıkışında 24 saat müşterilere hizmet veren bir taksi durağı yer alıyor. Yolculuk öncesi planlarını yapan ve zaman kaybetmeden transfer gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar Skyscanner uygulaması üzerinden Avis, Europcar, Enterprise, Sixt, Central Rent a Car gibi uluslararası firmaların araç filolarından kiralama yaparak havaalanından araçlarını teslim alabiliyor.

Kayseri Şehir Rehberi

Karasal iklimin hüküm sürdüğü Kayseri'de, yazlar sıcak, kışlar ise çok soğuk geçiyor. İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan, Erciyes'in eteklerine uzanan Kayseri, ticari önemi ile dikkat çekiyor. Ticari itibarı yüksek olan şehir, turistik amaçlı olarak da sıklıkla ziyaret ediliyor. Kayak turizminin önemli noktalarından biri olan Erciyes Dağı, kış aylarında tatilcilerin seçimi olurken, bahar ve yaz aylarında peribacaları ziyaretçi çekiyor. Kayseri uçak bileti seçimi yapılırken turistik dönemlerde erken rezervasyon önem arz ediyor.

Tarihi zenginlikleri ile de adından söz ettiren Kayseri'nin görülecek yerleri arasında Gevher Nesibe Hastahanesi, Hunat Hatun Külliyesi, Kayseri Kalesi, Selçuklu Müzesi, Kayseri Saat Kulesi, Döner Kümbet, Kurşunlu Camii başı çekiyor.

Ayrıca Ali Dağı Yeraltı Şehri, Arkeoloji Müzesi, Sahabiye Medresesi, Kayseri Surp Krikor Lusavoric Ermeni Kilisesi, Atatürk Evi Müzesi, Mimar Sinan Evi, Karatay Han, Kanesh Antik Kenti, Zeynel Abidin Türbesi, Etnografya Müzesi, Alaca Kümbet, Roma Mezarları, Soğanlı Harabeleri ve Mimar Sinan Müzesi de şehrin önemli tarihi yapılarını oluşturuyor.

Kentte bulunan doğal gezi alanları arasında Derebağ Şelalesi Tabiat Parkı ve Karpuzbaşı Şelalesi de bulunuyor.

Kayseri uçak bileti alınırken dönüş tarihinin gezilecek yerlerin çokluğu göz önüne alınarak seçilmesi tavsiye ediliyor.

Kayseri Yemekleri

Günübirlik yemek turizmi için geziler de Kayseri için mümkün oluyor. Kimi ziyaretçiler Kayseri ucuz uçak bileti bulduğunda değerlendirerek yemek yemeğe şehre geliyor. Kayseri mutfağının en ünlü yiyecekleri arasında birinci sırayı elbette pastırma alıyor. Et yemekleri meşhur olan şehirde, mantı da küçüklüğü ile hayrete düşürüyor. Kurşun aşı, yağlama, sucuklu köfte, çemenli ekmek, ayvalı tahinli yaprak sarması ve Kayseri tiridi kentin nam salan yemeklerini oluşturuyor. Yoğurt tatlısı ve nevzine tatlısı ise yemek sonrası tatlı olarak tercih ediliyor. Kayseri yemeklerinin tadına bakanlar bir sonraki seyahat için Kayseri uçak bileti bakmaya başlıyor. Lezzetleri ile baş döndüren yemekler, Kayseri'den kilo alarak dönmenizi garantiliyor.

Kayseri'de Nerede Konaklanır?

Kayseri'de şehir merkezinde konaklanabilecek pek çok otel alternatifi bulunuyor. Ayrıca Karpuzbaşı Şelalesi çevresinde ahşap evler, kamp alanları da yer alıyor. Erciyes dağında kayak tesisleri ve oteller olduğunu da hatırlatarak, misafirlerin Erciyes'in harika doğasında muazzam bir kış tatil yapabileceği not düşülüyor. Kayseri uçak bileti almak için Skyscanner'ı kullanan ziyaretçiler, eşzamanlı olarak site üzerinden otel rezervasyonu da yapabiliyor.

Lüks zincir otellerin yanı sıra butik oteller, pansiyon ve moteller de Kayseri'de kullanıcılara hizmet veriyor. Havaalanı yakınında da ziyaretçiler için otel seçenekleri sunuluyor. Otellerin uygunluk durumunun görüntülenebildiği sistem, Skyscanner web sitesi ve mobil uygulamaları üzerinden çalışıyor. Müşteriler otellerin özel fırsatlarını da uçak bileti karşılaştırırken, Skyscanner üzerinden yakalayabiliyor.

Siz de Kayseri seyahatinizi Skyscanner ile dakikalar içinde kolaylıkla planlayabilir, biletlerinizi çevrimiçi alabilir, otel rezervasyonu ve araç kiralama işlemlerinizi yolculuk öncesinde güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

"Bu bilgiler yazının yazıldığı Kasım 2017 tarihinde geçerlidir."

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Kayseri yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.