Harita

Abha Uçak Bileti Fiyatları

Serin bir Arap şehri

Farklı bir Arap şehrinde egzotik anılar biriktirmeye gidiyorsanız eğer, cebinizdeki kuşkusuz Abha uçak biletidir. 13 idari bölgeye ayrılan Suudi Arabistan’da Asir Bölgesi’nin başkenti olan Abha, sahip olduğu ılık ve yağışlı iklimi ile bilinen sıcak ve kurak iklime sahip Arap şehirlerinden ayrılır.

Aldığı bol yağış nedeniyle oldukça yeşil bir şehir olan Abha iklimi, zirveleri sisler arasında kaybolan muhteşem dağları, ilginç mimarisi, nefis doğa manzaraları, birçok tarihi anıt ve sarayları, değerli antika ve hediyelik eşyanın satıldığı eski geleneksel pazarları ile Asir bölgesinin kültür ve turizm merkezidir.

Ziyaretçilerine yapılacak bir çok aktivite ve görülecek bir çok yer vaadeden Abha‘da göl kıyısında keyifli yürüyüşler yapabilir, birbirinden güzel manzaralar sunan teleferik sefası sürebilir, tarihi mekanlarıyla zamanda yolculuk yapabilirsiniz.

Şehrin ortasında bulunan Yeşil Dağ, geceleri yeşil ışıklarla aydınlatılan ve şehre yüksekten bakan bir tepe aslında. Üst kısmında muhteşem manzarayı gözler önüne seren bir restoran ve bir kafe mevcut. Burada gün batımını izlerken yiyeceğiniz bir akşam yemeği size günün tüm yorgunluğunu unutturacaktır. 

Heyecanlı ve keyifli bir teleferik yolculuğu ile ulaşabileceğiniz, tarihi 500 yıl öncesine dayanan Rejal Alma Köyü bilinen, düz alan üzerine kurulu bir köy değil. Kayalık bir alana inşa edilmiş, dağların eteğinde sıradışı yapıya sahip binaları, uçurumları, yaklaşık sekiz kat yükseklikteki taş sarayları ile oldukça ilginç ve yoğun ziyaretçi çeken bir bölge. Ünlü Alma Sarayı ve  bazı ünlü antik sanat yazıtlarının da bulunduğu bu eski köye eski zamanlarda sadece halatlarla ulaşılabilirken şu anda teleferikle son derece keyifli turlar düzenlenmekte.

Al Miftaha Köyü‘nde bulunan Kral Fahd Kültür Merkezi’nde, ülkenin sanatçılarına ait  heykeller,resimler, kadınların el yapımı ürünleri ve hediyelik eşyalar sergilenmektedir. Ayrıca ünlü müzik gruplarının konserlerine de ev sahipliği yapmakta. 

Osmanlı İmparatorluğundan da izler barındıran şehirde; 1915 yılında Abha‘nın kuzeybatısında bir dağ üzerine inşa edilen El-Dıkıl kalesi, şehrin kuzeydoğusunda Şemsen dağı üzerinde bulunan Şemsen kalesi, bölgedeki en yüksek dağlardan birinin üzerine inşa edilmiş olan Zerra kalesi bunlardan bazıları. M.S.1927’de inşa edilen Şaar Kalesi ilk önce valilik binası olarak yapılmış sonrasında restore edilerek 1987’de müze olarak tekrar açılmıştır ve  bölgenin kültürel mirasına ait el sanatları sergilenmektedir. 

Ayrıca şehir merkezinde yeralan ve eski geleneksel dükkanların, tarihi binaların, Osmanlı döneminden kalma tarihi eserlerin bulunduğu Al-Basta semtini, şehrin diğer bölgesine bağlayan önemli bir köprü olan Osmanlı Köprüsü bulunmaktadır.

Doğası ile de büyüleyen Abha bölgesinde bir başka ziyaret edilebilecek yer Asir Milli Parkı. Asir Dağları‘ndan başlayıp Kızıldeniz kıyılarına kadar uzanan oldukça geniş bir alana  yayılmış olan park aynı zamanda ülkenin  ilk ve en güzel milli parkı. Sahile inen görkemli dağları ve yemyeşil vadileriyle muhteşem manzaralar sunarken, yürüyüş , kamp, kaya tırmanışı gibi birçok aktivite imkanı da sunan park tüm yıl boyunca ziyaret edilebilmekte.

Şehir halkının sosyal yaşamında önemli bir yere sahip olan Abha Spor merkezi, futbol stadyumu, olimpik yüzme havuzu, tennis kortları, voleybol ve basketbol sahaları ve jimnastik salonları dışında bir otel, cami, kütüphane ve restoranlar barındırmakta.

Ülkede bulunan sekiz Türk okulundan biri Abha‘da bulunmakta. Abha Uluslararası Türk Lisesi bölgede bulunan Türk nüfusuna ilkokul seviyesinde eğitim olanağı sunan okul Türk Milli Eğitim Bakanlığına bağlı hizmet vermekte. 

Abha uçak bileti sorgularken, İstanbul‘dan direk uçak seferleri ile ulaşımın son derece kolay olduğunu unutmayın.  

Farklı atmosferi, ilginç yapısı, doğası, tarihi, kültürü ile  Abha size beklentilerinizin üstünde bir deneyim yaşatacaktır. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Abha yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.