Harita

Nottingham Dalaman Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Dalaman yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

East Midlands - Dalaman uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

1.341 TL

Aktarmasız havayolu

3

Ortalama uçuş süresi, toplam 2943 kilometre uçuş mesafesi

4sa 5dk

Dalaman

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Dalaman şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Dalaman.
East Midlands - Dalaman uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 1.341 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
East Midlands - Dalaman uçuşu ortalama 4sa 5dk sürmektedir.
Aktarmasız East Midlands - Dalaman uçuşu yapan 3 havayolu şirketi bulunmaktadır.

East Mıdlands’den Dalaman’ya Uçan Havayolları

East Midlands’den Dalaman’a direkt seferler düzenleyen iki havayolu bulunmaktadır. Jet2 ve Thomas Cook Airlines. Bu hatta Jet2, Pazartesi ve Cuma günleri olmak üzere haftanın iki günü birer frekans uçmaktadır. Thomas Cook Airlines ise East Midlands Havalimanı’ndan Dalaman’a Çarşamba ve Cumartesi günleri birer uçuş gerçekleştirmektedir.

East Midlands Dalaman uçak bileti satın almak isteyen yolcular için alternatif olarak aktarmalı seferler de mevcuttur. East Midlands Havalimanı’ndan Flybe ile Glasgow’a uçulup buradan Thomas Cook Airlines ile Dalaman’a aktarma yapılabilmektedir.

Havalimanı Bilgileri - Gidiş

Leicester’den East Midlands Havalimanı’na Skylink otobüsleriyle oldukça pratik bir şekilde ulaşılabilmektedir. Skylink otobüslerinin hareket noktası, kent merkezindeki St. Margaret otobüs terminalidir. Gün içinde 20’şer dakikalık aralıklarla, geceleri ise saat başlarında hareket eden Skylink otobüslerinin ücreti 6.10 GBP’dir. Kablosuz internet hizmeti de bulunan Skylink’in ücreti tek yön için 6.10 GBP’dir (yaklaşık 26 TL). Leicester’ın şehir merkezinden havalimanına ulaşımın bir diğer yolu ise ticari taksileri kullanmaktır. Taksi ücreti yaklaşık 30 GBP’dir (yaklaşık 130 TL).

East Midlands Havalimanı, uçuş öncesi vaktiniz değerlendirmek isteyen yolcular için çeşitli alışveriş, yeme-içme ve dinlenme imkanları sunmaktadır. Havalimanında gümrüksüz alışveriş yapılabilen bir duty free mağazası yer almaktadır. Ayrıca Burger King, Flat White Coffee Club ve Castle Rock Taproom & Kitchen gibi birbirinden farklı kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Belirli bir ücret karşılığında faydalanılabilen özel yolcu salonu Escape Lounge ise konuklarına havalimanı kaosundan uzak, konforlu bir hizmet sunmaktadır.

Havalimanı Bilgileri - Dönüş

Dalaman Havalimanı, başta Marmaris ve Fethiye olmak üzere güneybatı Ege’deki birçok turistik noktaya gidecek olan ziyaretçiler tarafından kullanılmaktadır. Havalimanından hem Marmaris hem de Fethiye’ye özel yolcu servisleriyle gidilebilmektedir. Havaş ve Muttaş firmalarının servisleri, havalimanına inen her uçak için hareket etmektedir. Marmaris servislerinin yolculuk süresi yaklaşık 90 dakikadır, son durağı Marmaris otogarıdır ve ücreti 15 TL’dir. Fethiye servislerinin yolculuk süresi ise 60 dakikadır, son durağı Fethiye otogarıdır ve ücreti 10 TL’dir. Dalaman Havalimanı’nda ayrıca gün boyunca ticari taksiler bulunmaktadır.

Pratik Bilgiler

Dalaman’a seyahat edecek yolculara, uçuşlarına en az iki saat kala East Midlands Havalimanı’nda bulunmaları tavsiye edilmektedir. İngiltere’den çıkış yapacak olan Türk vatandaşlarının pasaportlarını yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Dalaman’da Sizi Ne Bekliyor?

Türkiye’de saatler İngiltere’nin iki saat gerisindedir. Gerek Dalaman, gerekse Fethiye ve Marmaris gibi bölgenin diğer kentleri Leicester’a kıyasla çok daha ekonomiktir. Örneğin Leicester’da orta sınıf bir restoranda üç çeşidin bulunduğu iki kişilik bir yemeğe ortalama 45 GBP (yaklaşık 195 TL) ödenirken benzer bir yemeğe Fethiye’de ödenen ücret ortalama 50 TL’dir (yaklaşık 11 GBP). Fethiye ve Marmaris’te hava, Leicester’ın aksine sene boyunca güneşlidir. Bu kentlerde kış ayları ılık ve yağışlı geçerken yaz aylarında hava sıcaklıkları sıklıkla 35 C°’nin üzerine çıkmaktadır.

NOT: Yukarıdakiler, yazının yazıldığı tarihte (Mayıs 2016) geçerli olan bilgilerdir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.