Erivan otellerini karşılaştırın, tasarruf edin

Üzgünüz, 30 geceden daha uzun konaklamaları desteklemiyoruz.

En iyi Erivan otellerini haritamızda arayın

Erivan bölgesinin veya ziyaret etmek istediğiniz yerlerin yakınındaki otelleri bulmak için haritamızı kulanın.

En iyi Erivan otelleri. Değerlendirmeleri okuyun

İçiniz rahat olsun, konaklamanız için mükemmel bir seçim yaptınız. Rezervasyon yapmadan önce gerçek misafirlerin değerlendirmelerini okuyun.

Daha fazla otel gör

Erivan - Oteller

Erivan, Ermenistan’ın başkentidir ve bir milyonu geçen nüfusuyla en büyük şehridir. Aynı zamanda ülkenin sanatsal, kültürel, ekonomik, politik ve endüstriyel açıdan en önemli kentidir. Tarihi M.Ö. 8. yüzyıla dayanan Erivan’da, mimarisiyle büyük dikkat çeken tarihi Rus binalarının yanı sıra çok sayıda geniş meydan, park, müze ve eser bulunmaktadır. Erivan kültürel olarak oldukça gelişmiş bir şehirdir ve onlarca tiyatroya, konser salonuna, sanat galerisine ve canlı performansların sergilendiği kulüplere ev sahipliği yapmaktadır. Kentin caddeleri, özellikle bahar aylarında oldukça canlıdır ve şehrin kafeleri günün her saatinde sosyalleşmeyi seven Erivanlılarla doludur. Kentte görülmesi gereken yerlerin başında Cumhuriyet Meydanı, Özgürlük Meydanı, Opera Binası, Kaskad, Heykel Parkı ve Cafescijan Sanat Müzesi, Erebuni Kalesi, Abovyan Caddesi, Kuzey Bulvarı, Mavi Cami ve Matenadaran gelmektedir.

Ülke ekonomisinin gelişmesiyle birlikte, son yıllarda Erivan’ın dört bir yanına inşa edilen yeni mahalleler, sokaklar, parklar, heykeller, restoranları ve oteller, şehrin turizminin de gelişmesini sağlamıştır. Ermenistan’ın bu göz alıcı kentini ziyaret etmeden önce, Skyscanner’ın arama motorunu kullanarak isteğinize ve zevkinize en uygun Erivan otelini, en ekonomik fiyatlara bulabilir ve rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Kentron olarak adlandırılan şehir merkezi, hem Erivan’ın hem de Ermenistan’ın kalbinin attığı yerdir. Şehrin üniversitelerin, müzelerin, devlet binalarının, galerilerin, konser salonlarının ve gece kulüplerinin büyük bir kısmı burada toplanmıştır. Kentin en önemli buluşma noktası olan Cumhuriyet Meydanı, burada bulunmaktadır. Aynı zamanda Erivan’ın en turistik yerlerine de ev sahipliği yapan Kentron, çok sayıda Erivan oteline ev sahipliği yapmaktadır ve şehri yürüyerek gezmek isteyen, yeme içme ve eğlence mekanlarına yakın mesafede olan ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir.

Cumhuriyet Meydanı ile Opera Binası’nı birbirine bağlayan Abovyan Caddesi, Belle Epoque’tan Art Nouveau’ya kadar farklı mimarilere sahip etkileyici binaları ile dikkat çekmektedir. Aynı zamanda şehrin en saygın eğitim ve kültürel kurumlarına, lüks markaların mağazalarına, popüler kafe ve restoranlara ev sahipliği yapmaktadır. Abovyan Caddesi’ne oldukça yakın mesafede bulunan Kuzey Bulvarı ise, özgün mimarisi ve alışveriş olanaklarıyla kentin yükselen bölgesidir. En lüks ve konforlu Erivan otelleri, bu iki cadde ve civarında konumlanmıştır. Seyahatlerinde konfora önem veren ve kentin şık mekanlarına yakın olmak isteyenler, bu bölgedeki otellerde konaklamaktadırlar.

Kaskad, Özgürlük Meydanı ile Anıt (Tsitsernakaberd) mahallesi arasında uzanan, büyük ve göz alıcı bir merdivendir. Ortasındaki Heykel Parkı ve burada yer alan Cafescijan Müzesi büyük ilgi görmektedir. Merdivenlerin en üst kısmından, Ağrı Dağı manzarası görülmeye değerdir. Şehri ziyaret eden ve düşük bir bütçesi olan ziyaretçiler için, Kentron’un yanı sıra Anıt mahallesi ve Barekamutyun gibi kentin farklı bölgelerinde ekonomik oteller, pansiyonlar ve hosteller yer almaktadır.