Harita

 Amsterdam Schiphol Havalimanı

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da yer alan ve Avrupa'nın ve dünyanın en yoğun yolcu trafiğine ve uçuş yoğunluğuna sahip havaalanlarından birisi olarak ön plana çıkan Amsterdam Havaalanı (AMS) Amsterdam şehir merkezinin güney batısında, şehre yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta ve yarım saatlik mesafede bulunuyor. Dünyanın pek çok yerinden farklı hava yolu şirketlerinin uçaklarının gün içerisinde yoğun bir şekilde iniş ve kalkış gerçekleştirmesi ile oldukça hareketli bir havaalanı olan Amsterdam Schiphol Havalimanı (AMS) bu büyük yolcu potansiyeline uluslararası standartlarda hizmet verecek nitelikleri taşıyor. Bu nitelikler çerçevesinde Amsterdam Schiphol Havalimanı (AMS) hem güvenlik geçişi öncesinde hem de sonrasında havaaalanında geçirecekleri zamanı en keyifli ve rahat şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla yolcularına birçok farklı imkan sunuyor. Giyim, aksesuar, kozmetik, parfüm, çikolata, oyuncak, elektronik gibi birçok farklı kategoride ünlü markaların mağazalarıyla dolu alışveriş alanları; lounge alternatifleri; birbirinden farklı lezzetler sunan cafe ve restoranlar; bebek bakım üniteleri ve hatta sergi salonu ve kütüphane gibi kullanım alanları, havaalanının uluslararası standartta hizmet kalitesinin belirginlik kazandığı imkanlar arasında yer alıyor.

Amsterdam Seyahatinizi Planlayın

Uçak biletinizi almak, otel rezervasyonunuzu yapmak, havaalanı transfer hizmetinizi ayarlamak ya da araç kiralama işleminizi gerçekleştirmek Skyscanner uygulaması ile artık çok daha kolay ve hızlı. Seyahatinize ilişkin her aşamada dilediğiniz tarihler için planlarınıza ve beklentilerinize göre arama yapma imkanı sunan, karşılaştırmalı fiyat ve nitelik sonuçları ile bütçenize göre en ideal seçeneği seçmenize yardımcı olan Skyscanner uygulaması ile Amsterdam yolculuğunuzu planlamaya başlayabilirsiniz.

Amsterdam'a Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Bulun

Seyahatinizin planlamasına uygun fiyatlı uçak biletinizi bularak başlamak için Skyscanner uygulamasının uçak bileti sekmesi üzerinden seyahat planınıza göre kalkış yapacak olduğunuz şehri belirtip varış yeri olarak Amsterdam Schiphol Havalimanı (AMS) seçimini yapabilirsiniz. Dilediğiniz seyahat tarihlerini takvimden işaretlediğinizde bir tuşla birçok farklı hava yolu firmasının Amsterdam uçak bileti fiyatlarına ulaşıp, aktarmalı ve aktarmasız tüm uçuşları listeleyebilirsiniz. Tek yön veya gidiş - dönüş ya da çoklu uçuş olarak aradığınız biletin kapsamını belirleyebilir, istediğiniz uçuşta bütçenize göre kabin sınıfı tercihinizi işaretleyebilirsiniz. Ekonomi, Business, First Class gibi farklı kabin sınıfı tercihlerinden de seçiminizi yaptıktan sonra kaç kişi için bilet alacağınızı belirterek rezervasyon işleminize doğrudan geçiş yapabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmanın yanı sıra uçuş tercihlerinizi ödeme yaparak doğrudan bilete dönüştürmeniz de mümkün.

Konaklama – Otel Araştırması Yapın

Uçak biletiniz ile ilgili düzenlemeleri tamamladıktan sonra ikinci aşamada seyahatinizin en önemli unsurlarından birisi, seyahat süreniz boyunca konaklama yapacak olduğunuz yeri bulmak. Bu aşamada Skyscanner uygulamasının Oteller bağlantısı üzerinden giriş - çıkış yapacak olduğunuz tarihleri takvimde işaretleyerek tüm otelleri görüntüleyebilir ve arama sonuçları üzerinden beklentilerinize ve bütçenize göre eleme yapabilirsiniz. Uzun listeleri tercihlerinize daha uygun hale getirmek de oldukça kolay, yapacağınız filtrelemeler ile kaç yıldızlı bir otelde kalmak istediğinizi, konakladığınız yerin yakın olmasını istediğiniz bölgeyi ya da istediğiniz tesis özelliklerini seçeneklerden işaretleyebilirsiniz. Elediğiniz seçenekler sonrasında kalan sonuçlar hakkında fotoğraflar yardımıyla daha detaylı görsel bilgi edinebilir, bütçenize göre değerlendirmeniz sonrasında seçiminize yönelik otel rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

Amsterdam Havaalanı Gidiş - Geliş Ulaşım

Seyahatinizin uçak bileti ve konaklama - otel organizasyonunun sonrasında kalan diğer bir önemli detay havalimanından şehre geçişinizi sağlamak. Amsterdam Schiphol Havalimanı şehir içine ulaşım anlamında da birçok farklı alternatife sahip ve yolculuğunu tamamlayıp şehre varanlara farklı alternatifler sağlıyor.

Havaalanı Transferleri

Havaalanından şehre geçişinizi transfer hizmeti alarak yapmayı tercih ediyorsanız, kişi ve bagaj sayısına göre sunulan özel araç veya minibüs seçeneklerine ve karşılaştırmalı fiyatlara Havaalanı Transferleri bağlantısı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Araba Kiralama

Hem havaalanından şehre geçişte, hem de dilerseniz seyahatiniz süresince kullanabileceğiniz şekilde araç kiralamak da seyahatinize yönelik ulaşım sağlama seçeneklerinden bir diğeri. Skyscanner uygulamasının sunduğu diğer bir hizmet ile Araba Kiralama bağlantısı üzerinden birçok farklı modelde araç arasından bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre seçim yapabilir, aracı nereden alıp nerede bırakacağınıza karar verebilir, çıkan toplam ücret tutarına göre kararınızı netleştirip rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Böylece seyahatiniz öncesinde transfer ve araç kiralama işlemlerini tamamlayarak havaalanında zaman kaybetmeden uçaktan inip şehre geçişinizi sağlayabilirsiniz.

Skyscanner uygulaması ile seyahatinizin ön hazırlıklarını tamamladığınıza göre artık bol bol vakit ayırıp Amsterdam'da keşfedilmeyi bekleyen mekanların listesini çıkarmaya başlayabilir ya da bavulunuza neler koyacağınıza düşünmeye başlayabilirsiniz.

"Bu bilgiler yazının yazıldığı Ekim 2017 tarihinde geçerlidir."

Amsterdam Schiphol yakınındaki havaalanları

 Amsterdam Schiphol Havalimanı Nasıl Gidilir?

Sürüş gizle 

Amsterdam şehir merkezinin güney batısında,bulunan Amsterdam Schiphol Havaalanı şehre yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta ve araba yolculuğu ile yarım saatlik mesafede yer alıyor.

Trenler gizle 

Toplu taşıma seçenekleri arasında tren ilk sırada yer alıyor. Havaalanı çıkışının bir alt katında yer alan tren istasyonundan şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Tren biletinizi istasyondaki makinelerden veya gişelerden kolaylıkla satın alabilirsiniz. Havaalanından şehre ulaşma anlamında daha ekonomik bir seçenek olan toplu taşıma hizmetlerinde de kullanabileceğiniz şekilde, bir seferde satın alınan ama alacağınız karta göre belirli bir süre boyunca Amsterdam'da tüm toplu taşıma araçlarını kullanmanıza imkan sağlayan özel toplu taşıma kartlarından edinmeyi de tercih edebilirsiniz.

Otobüsler gizle 

Amsterdam Havaalanı otobüsü (otobüs 197) ile şehrin merkezinde yer alan Leidsplein meydanına yaklaşık yarım saatte ulaşabilirsiniz. Otobüslere havaalanının önünde yer alan duraklardan binebilirsiniz. Otobüs biletinizi şoförden satın almanız da mümkün. Otobüs seferleri her 15 ile 30 dakika arasında düzenleniyor.

Taksi gizle 

Daha konforlu olarak havaalanının çıkışında yer alan taksi hizmetlerinden faydalanmak da bir diğer seçenek.

 Amsterdam Schiphol şehrine uçan havayolları

 Havalanı İrtibat Bilgileri

Amsterdam Schiphol Havaalanı

Adres:
Evert v/d Beekstraat 202,
Schiphol,
1118 CP,
Nederland

Telefon:' 0900 0141 (Nederland) +31 207940800 (Buitenland

Web Sitesi:

 Konum Bilgileri

Boylam:4° 46' 5'' E
Enlem:52° 18' 29'' N
IATA kodu:AMS
ICAO kodu:

 Havalanı Konumu

Google map

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.