Harita

Krasnodar Uçak Bileti Fiyatları

Krasnodar Uçak Bileti

Rotamızı Kafkasya`ya çevirdik, destinasyon şehrimizi belirledik , aldık Krasnodar uçak biletimizi ve ödüllü şehrimize doğru kanat açıyoruz..

Karadeniz ve azak denizi arasında, Kuzey kafkasyada yer alan Krasnodar,çoğunluğunu çerkezlerin oluşturduğu, farklı milliyetlerden oluşan bir nüfusa sahiptir.Kuban nehri`nin ikiye böldüğü şehir, 2011 yılında Dünyanın yaşam açısından en iyi şehri seçilmiştir.

Krasnodar, büyük bir sanayi merkezi olmasının yanısıra tarıma elverişli geniş ovaları ile tarim şehri ve üniversiteleri ile dünya'nın birçok ülkesinden gelen öğrencileri ağırlayan bir ögrenci şehri, Kültür merkezleri, tiyatrolar, arkeoloji ve sanat müzeleri, güzel sanatları, müzikal kompleksleri, opera ve baleleri ile de bir sanat ve kültür ve turizm şehridir. Bir çok farklı özelliği ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan Krasnador, 2011 yılında Dünya'nın en cazip ve en iyi yaşam kenti ödülünü almıştır.

Doğası ve yeşili ile cennet bir şehir olan Krasnodar`un parklarından söz etmemek mümkün değil. Ostrov Parkı şehrin en popular parklarından birisidir.Parkın ortasında ahşap köprülerle geçilen bir ada bulunmakta ve adanın bulunduğu alanulusal doğa anıtı olarak koruma altına alınmıştır. Parkın içerisinde tennis kortu, futbol,basketbol sahaları birçok kafe bulunmakta. Chistyakovskaya Parkı ise Kolhoznaya bölgesinde ve oldukça eski tarihi olan bir park. Meşe ağaçlarında ki sincapları, kitap fuarı ve hafta sonları kurulan bit pazarı ile ünlüdür. İçinde kafeler ve alış veriş merkezi barındiran Noel Parkı bir başka cazip alanı şehrin. Park alanında Eğlence tesisleri,kilise,alışveriş merkezi,spor ve dinlenme tesisleri bulunmakta.

Şehirde yer yer tarihin yansımalarını görmek mümkün. 2008 yılında şehrin kurluşunun 215. yılı kutlamaları için dikilen anıtta Zaporozhye Kazakları tarafından IV. Mehmet`e yazılan bir mektup figure edilmiştir. İmparator Alexander III için 1888 yılında yapılan Zafer Kemeri restore edilmiş ve şehre yeniden kazandırılmıştır. 19. yüzyıldan kalma Catherina Meydanı`nın merkezinde, şehrin simgesi olan Catherine anıtı bulunmakta. Alexander Nevsky Katedrali ise 1872 lerde yapımına başlanan ve günümüze kadar gelen bir başka tarihi yapı.

Rus Rivierası olarak bilinen Krasnodar önde gelen turiz merkezlerinden biridir. Alabildiğine uzanan sahili ve yüzlerce turistik işletmesi mevcut.Bölgeyi ziyaret eden turist sayısı her yıl katlanarak çogalmakta. Krasnodar, turizm sektöründe, sahip olduğu mineral su kaynakları dolayısıyla sağlık turizmi ile ön plana çıkmaktadır.Sağlık merkezlerini her yıl yüzbinlerce turist ziyaret etmektedir.

Türkiye ile sıkı iş ilişkileri olan Krasnodar, 1 saatlik uçak yolculuğu mesafesinde ki Samsun ilinin kardeş şehridir. Vizesiz ziyaret edebileceğiniz Krasnodar`a İstanbul `dan hergün , Samsun`dan haftada iki tarifeli sefer mevcut. Havaalanından merkeze taksi ile yarım saatlik bir mesafe söz konusu. İnternet üzerinden uçak biletinizi alırken, dilerseniz araba kiralayabilir veya merkeze ulaşım alternatiflerini öğrenebilirsiniz. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Krasnodar yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.