Harita

Houston Uçak Bileti Fiyatları

Teksas eyaletinin başkenti olan Houston, Meksika Körfezi kıyısına kurulmuş çok kültürlü, çok geniş topraklara yayılmış devasa bir kenttir. Suç oranının yüksek olduğu kentte, akşam saat 21.00 den sonra kalabalık olmayan sokaklarda dolaşılmaması önerilmektedir. 1901 yılında bulunan petrolle birlikte çok hızlı bir gelişim yakalayan kentte dünya uzay araştırmalarının merkezi durumunda bulunan NASA’da bulunmaktadır. Houston adı sahip olduğu iki önemli değer olan petrol ve uzay araştırmalarıyla birlikte anılmaktadır. Nemli subtropikal iklime sahiptir. Yaz aylarını çok sıcak ve nemli geçiren kentte, sıcaklıklarla baş edebilmek için alışveriş merkezlerinin altında, havalandırmalı yer altı alanları mevcuttur. Kenti ziyaret etmek için en ideal zamanlama Kasım-Haziran ve Şubat-Mart aylarıdır. Haziran sonu ve ağustos sonu arasındaki dönemde kentte dayanılmaz sıcaklık ve nem görülmektedir.

Houston’da gündelik hayatın hareketi daha çok alışveriş merkezleri etrafında şekillenmekte. Galeria ve Macy Alışveriş merkezleri en fazla rağbet gören alanlardır. Houston Downtown Tünel Sistemi, 11 km’lik uzunluğuyla, yeraltına kurulan klima kontrollü ağ sistemidir. Bölgede bulunan gökdelenlerin birbirlerine bağlantısı yer altından sağlanırken ağ içinde birçok mağaza, dükkân ve restoran bulunmaktadır. Kenti ziyaret eden gezginlerin ilgisini çeken bu alan mutlaka ziyaret edilmelidir. Houston başarılı bir ticari merkez olmasından kaynaklı olarak kozmopolit bir yapıya sahiptir. Farklı etnik grupların birlikte yaşadığı kentte sanat alanında da birbirinden farklı, değişik vurgular gözlemlenmektedir. Kentte ziyaret edilecek alanlar arasında hiç şüphesiz ki, insanoğlunun aya attığı ilk adımı çeşitli simülasyonlar ve filmler aracılığıyla izleyebileceğiniz, astronot ve mühendislerin çalışmalarını gözlerinizle canlı olarak izleyebileceğiniz Houston Uzay Merkezidir. Bir diğer ilginç mekân da, Museum Of Natural Science müzesidir, 1909 yılında kurulan müzede, dünya ekonomisini ve siyasetini yönlendiren “siyah altın” olarak da adlandırılan petrolün yeraltından nasıl çıkarıldığını, delgi ve arıtım teknolojisi, petrol çıkarma sistemlerinin etkileyici bir modelini görmeniz mümkün. Elbette NASA Uzay Merkezinde bulunan; uzay gereçleri, roketler, ay modülleri, uzay kapsülleri ve aytaşlarının sergilendiği müze ziyaret edilmesi gereken en ilgi çekici merkezlerden biridir. Hepimiz hayatımızın bir döneminde Amerikan kovboylarının hayatlarından kesitler sunan filmleri hayranlıkla izlemişizdir. Amerikan Kovboy Müzesi kovboyların yaşamına dair kesitler sunan, vahşi batı ikonlarının izlerini sürebileceğiniz ilgi çekici bir merkezdir.

Houston ‘da bulunan şık restoranlardan sizler için seçtiğimiz lezzetler arasında; Amerikan kıtasının ünlü steakleri en ön sırada gelmekte. Filet Mignon ve kaburga ızgara çeşitleri muhteşem bir lezzette kocaman porsiyonlar halinde sunuluyor, yemeğin üzerine “çikolatalı kek” mutlaka denemeniz gerekenler arasında,afiyet olsun. 

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Houston yakınındaki havaalanları

Sıkça sorulan sorular

Houston şehrinde 4 havaalanı bulunmaktadır: Houston George Bush Intercntl., Houston Ellington Field, Houston Hobby ve Houston David Wayne Hooks.
Delta, Gulf Air, KLM, Singapore Airlines, Air New Zealand, Azul Airlines, Copa ve Thai Airways, Houston yönüne aktarmasız uçmaktadır.
Ekim, Houston yönüne uçmak için en ucuz aydır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.