Harita

Dallas Uçak Bileti

Flights city- Dallas

 

ABD ekonomisinin lokomotif kentlerinden biri olan Dallas, Teksas Eyaleti’nin ikinci kalabalık şehridir. Vahşi batının bu kozmopolit kentinin ekonomik hayatında bankacılık, ticaret, iletişim teknolojileri, tıbbi araştırma, ulaştırma ve enerji sektörü baş aktörlerdir. Dallas’ta Amerika’nın güney kesimlerinde görülen subtropikal iklim geçerlidir. Yumuşak geçen kış ayları sıcak geçecek olan yaz mevsiminin habercisidir. Kış mevsiminde sıcaklık ortalaması 10-20 derece arasında değişir. Amerika’nın diğer şehirlerinde de önerildiği gibi kenti gezmenin en uygun yolu araç kiralamaktır.

Amerika’nın diğer büyük kentlerinde olduğu gibi Dallas’ın panoramasını, birbiriyle yarışacak yükseklikte ve değişik formlarda inşa edilen gökdelenler oluşturmaktadır. Zengin bir kent olan Dallas’ta kalabalık kent hayatının içinde dinlenmek, eğlenmek ve hoş vakit geçirmek için düşünülmüş birbirinden şık mekânlar, mağazalar ve doğal alanlar mevcuttur. Dallas Akvaryumu kentin güney kısmında bulunan Fair Park’ın içinde bulunur. Doğu Dallas’ta White Rock Late Gölü civarında geniş bir alanda bulunan Botanik Bahçesi birbirinden zengin bitki çeşitliliği ile muhteşem bir bahçedir. Göl civarında yürüyüş ve piknik için ayrılmış özel alanlarda muhteşem vakitler geçirebilirsiniz.

Dallas kültür ve sanat konusunda oldukça iddialı bir şehir. Amerika’nın doğu ve batısına ait kültürel hayatı yansıtan sanat eserlerinin en iyilerini Museum of Art’ta görebilirsiniz. Amerikan tarihinin dramatik olaylarından biri olan başkan Kennedy’nin bir suikast sonrasında öldürülmesi  Dallas’ta gerçekleşmiştir. Olayın gerçekleştiği binada bulunan Sixth Floor Museum bu talihsiz olaya ve sevilen başkan Kennedy’e adanmıştır.

Sonuçta bir kovboy kentindesiniz ve bir kovboy kentine gelip rodeo gösterisi izlemeden dönmek istemezsiniz. Dallas’ı tanımak ve bölge insanını daha iyi anlamak için, kent merkezinden satın alabileceğiniz özel turlar hem eğlenerek hem de öğrenerek vakit geçirebileceğiniz hoş aktiviteler. Mutlaka deneyin.

Dallas bir üniversiteler kentidir. Teksas Eyaletinde bulunan birbirinden değerli üniversiteler bu kentte bulunmaktadır. Yoğun bir öğrenci nüfusun yaşadığı kentte çok canlı bir gece hayatı mevcuttur. Genellikle downtown bölgesinde yoğunlaşan gece hayatı birbirinden renkli mekânlara ev sahipliği yapmaktadır. Restoran ve barlar, yine bu bölgede çok yoğundur. Dünya mutfaklarına ait özel ve şık restoranlarda muhteşem vakitler geçirebilirsiniz. Dünyaca ünlü zincir mağazalardan alış veriş yapmak için ülkenin tüm eyaletlerinden ve diğer ülkelerden gelen turistler için Dallas, adeta bir alış veriş cennetidir.

Büyük bir metropol, zengin bir kent ve köklü bir geçmiş, Dallas sizlere klasik bir Amerikan kentinden daha fazlasını vaat ediyor.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Dallas yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.