Harita

Antalya Trabzon Uçak Bileti Fiyatları

Antalya - Trabzon uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

257 TL

Aktarmasız havayolu

2

Uçuş / hafta

6

Ortalama uçuş süresi, toplam 900 kilometre uçuş mesafesi

1sa 40dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Himalaya Airlines

Trabzon

1 havaalanı

ANTALYA’DAN TRABZON’A UÇUŞLAR

Aşağıdakiler, yazının hazırlandığı tarihte (Haziran 2015) geçerli olan bilgilerdir.

ANTALYA’DAN TRABZON’A UÇAN HAVAYOLLARI

Antalya’dan Trabzon Havalimanı’na direkt seferler düzenleyen iki farklı havayolu vardır: SunExpress ve Pegasus Havayolları.

SunExpress, Antalya’dan Trabzon’a Salı, Perşembe ve Pazar günleri olmak üzere haftada üç gün, 1’er frekans uçmaktadır. Pegasus Havayolları’nın ise Antalya-Trabzon hattında yalnızca cumartesi günleri 1 frekans uçuşu bulunmaktadır. Pegasus Havayolları aynı zamanda Antalya’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı aktarmalı olarak da Trabzon’a uçuşlar yapmaktadır.

Antalya’dan Trabzon’a dört havayolunun daha aktarmalı uçuşları vardır. Onu Air ve Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havalimanı’nda aktarma yaparken, Borajet İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda, Anadolu Jet ise Ankara Esenboğa Havalimanı’nda aktarma yapmaktadır.

TERMİNAL BİLGİLERİ

Antalya şehir merkezine yaklaşık 13 km uzaklıkta bulunan Antalya Havalimanı’na şehir merkezinden belediye otobüsleri, Havaş servisleri ve taksi ile ulaşım sağlanmaktadır. Havaş servisleri, 5M Migros AVM’nin önünden kalmaktadır ve ortalama 45 dakikada havalimanına varmaktadır. 600 numaralı belediye otobüsleri, gün içinde her yarım saatte bir Antalya Otogarı’ndan Antalya Havalimanı’na hareket etmektedir. Havalimanına şehir merkezinden taksiyle ulaşım ücreti ise taksiye binilen noktaya göre değişmekle birlikte ortalama 40-50 TL tutmaktadır.

Trabzon uçuşlarının yapıldığı Antalya Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde çok sayıda kafe ve restoran hizmet vermektedir. Bunlardan Burger King ve Cafe Rigoletto, terminalin giriş kayında yer alırken, Cafe Sera, Via Bus Gate, Take Off, Via Pub ve Via Cafe ise terminalin üst katında, ikinci güvenlik kontrolünden sonra, kapıların bulunduğu alanda konumlanmıştır. Terminalde ayrıca zengin bir açık büfesi bulunan CIP Lounge da bulunmaktadır.

Trabzon şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunan Trabzon Havalimanı’ndan şehir merkezine Havaş otobüsleri ile hızlı ve ekonomik bir şekilde ulaşılabilmektedir. Ücreti 5 TL olan Havaş otobüsleri, yaklaşık 30 dakikada son durağı olan Beşirli’ye ulaşmaktadır. Havaş otobüsleri ile Trabzon’un komşuları olan Rize ve Giresun ile belirli ilçelerine de ulaşım sağlanmaktadır. Taksi kullanmayı tercih eden yolcular için havalimanında çok sayıda taksi hazır beklemektedir ve Trabzon şehir merkezine taksi ücreti ortalama 15-20 TL tutmaktadır.

PRATİK BİLGİLER

Trabzon’a uçacak yolcuların, uçuş saatine en az bir saat kala Antalya Havalimanı’nda bulunmaları gerekmektedir. Ancak yaz aylarında Antalya Havalimanı oldukça yoğundur ve check-in kontuarları ve güvenlik kontrollerinde uzun kuyruklar oluşabilmektedir. Dolayısıyla eğer mümkünse havalimanına gelmeden önce check-in işleminin online olarak yapılması ve havalimanına uçuş saatinden 2 saat önce gelinmesi tavsiye edilmektedir. Yolcuların uçuştan önce fotoğraflı bir kimlik belgesini (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport veya evlilik cüzdanı) ibraz etmeleri zorunludur.

TRABZON’DA SİZİ NE BEKLİYOR?

Trabzon, turistik bir şehir olan Antalya’ya kıyasla şaşırtıcı bir şekilde daha pahalı bir şehirdir. Antalya’da orta sınıf bir restoranda üç çeşidin bulunduğu iki kişilik bir yemeğe ortalama 49 TL ödenirken, benzer bir yemek için Trabzon’da ödenen ortalama ücret 65 TL’dir. Trabzon’da sene boyunca ılıman bir iklim hakim olsa da yaz aylarında ortalama sıcaklıklar Antalya’ya göre yaklaşık 5 C°, kış aylarında ise yaklaşık 2 C° daha düşüktür. Ayrıca Trabzon, yazları dahil sene boyunca yoğun yağış almaktadır.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.