Harita

İzmir Dublin Uçak Bileti Fiyatları

En iyi son dakika uçuş fırsatları

Kendinizi spontane hissediyor musunuz? Seyahat rezervasyonu yapmak için asla geç değil. Dublin yönüne seçtiğimiz en iyi son dakika uçuşlar...
Sadece tahmini en düşük fiyatlar gösteriliyor. Sonuçlar son 14 güne aittir.

İzmir - Dublin uçuş bilgileri

Geçen ayın en düşük gidiş-dönüş fiyatı

1.126 TL

Aktarmasız havayolu

1

Ortalama uçuş süresi, toplam 3047 kilometre uçuş mesafesi

4sa 30dk

Geçen ayın en popüler havayolu

Türk Hava Yolları

Dublin

1 havaalanı

Sıkça sorulan sorular

Dublin şehrinde bir havaalanı bulunmaktadır: Dublin.
İzmir - Dublin uçuşu için Skyscanner'da bulunan en iyi fiyat 1.126 TL tutarındadır. Bu fiyat farklı taşıyıcılardan toplanarak bulunmuştur ve tüm ay için en ucuz fiyattır.
İzmir - Dublin uçuşu ortalama 4sa 30dk sürmektedir.
Aktarmasız İzmir - Dublin uçuşu yapan bir havayolu şirketi bulunmaktadır.

İzmir - Dublin uçak bileti

Avrupa`nın yaşanacak başkentleri arasında yer alan İrlanda Cumhuriyeti`nin başkenti Dublin`e yapacağınız bu seyahat, hatırlamaktan en çok zevk alacağınız seyahat anılarından biri olmaya aday. İzmir Dublin uçak bileti size eşsiz deneyimler sunmakta.İzmir`den direkt olarak Dublin`e uçmak için tek seçenek,  Aer Lingus havayolunun sezonluk uçuşları. Ancak birçok uluslararası havayolunun farklı aktarma noktaları üzerinden gerçekleştirdikleri uçuşlar, bu rotada oldukça zengin alternatifler sunmakta.

Dublin, vize ile giriş yapılan destinasyonlardan birisidir ve İrlanda Avrupa Birliği üyesi bir ülke olduğu halde Schengen anlaşmasına dahil olmaması sebebiyle, Schengen vizesi ile giriş yapılamamaktadır. Avrupa Birliği`ne üye ülkelerin vatandaşları İrlanda`yı vizesiz ziyaret edebilmekte ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İrlanda vizesine ihtiyaç duymaktadırlar. Ancak, kısa süreli vize değişim programı kapsamında, İngiltere vizesi ile önce İngiltere`ye giriş yapmış olmak koşulu ile İrlanda`ya giriş yapılabilmektedir.

İzmir şehir merkezine yaklaşık 18 km mesafede bulunan Adnan Menderes Havaalanı`na ulaşım için farklı alternatifler kullanmanız mümkün. Alsancak ve Karşıyaka`dan havaalanına her gün düzenli servis yapan HAVAŞ Otobüsleri, ayrıca Kuşadası ve Aydın`dan da havaalanına sefer düzenlemektedir. HAVAŞ otobüsleri ile şehir merkezinden havaalanına ulaşım ücreti 10 TL, Aydın ve Kuşadası`ndan ise 25 TL`dir. Belediye Otobüsleri ile Mavişehir `den 200, Alsancak`tan 202 ve Bornova`dan 204 numaralı hatları kullanabilirsiniz. Ayrıca metro ile İç Hatlarda bulunan istasyona gitmeniz de mümkün. Özel araç veya taksiler diğer ulaşım alternatifleriniz.

İzmir Adnan Menderes Havaalanı İç hatlar ve dış hatlar olmak üzere ana terminale bağlı iki terminalle hizmet vermektedir. Dış Hatlar terminalinde, VIP ve CIP salonları, Gloria Jean’s, Cafe Nero, Kantin, Cafe İzmir gibi şık kafeler, zengin çeşitleriyle Duty Free mağazaları bekleme sürecinizi oldukça keyifli geçirmenizi sağlamaktadır. Havaalanında uçuş kapılarından direkt uçağa geçmenizi sağlayan 9 adet yolcu köprüsü bulunmakta.

 İzmir`den havalanan uçağınız, şehir merkezine yaklaşık 10 km (6 mil) mesafede yer alan Dublin Havaalanına inmektedir. Uçtuğunuz havayoluna bağlı olarak 1 veya 2 numaralı terminale iniş yapılmakta,  Aer Lingus Terminal 2`yi, Türk Hava Yolları Terminal 1`i kullanmaktadır. Havaalanında pasaport kontrolü sırasında size sorulacak olan ve uçakta dağıtılan giriş formunu doldurmuş olmanız gerektiğini hatırlatalım. Havaalanı genelinde tüm terminallerde Döviz büroları ve ATM bulunmakta. Terminal 1`de kablosuz internet erişiminden ücretsiz olarak yararlanmanız da mümkün. Yolculuk sonrası terminalde yemek veya küçük alışverişler için farklı alternatifler bulmanız mümkün. Şehir merkezine ulaşım için zemin katta bulunan metro istasyonundan yararlanabilirsiniz. Ayrıca havaalanı ile şehir merkezi arasında sefer yapan otobüsler de mevcut. Terminalde bulunan araç kiralama ofisleri ve terminal çıkışlarında bekleyen taksiler, havaalanlarının değişmez ulaşım alternatifi olarak seçiminize sunulmakta.

Modern ancak tarihin izlerini de taşıyan, son derece güzel bir şehir olan Dublin, saat farkıyla İzmir`den iki saat geride bulunmakta.  Genel olarak pahalı bir şehir olan Dublin`de para birimi olarak Euro kullanılmaktadır. Ayrıca şehirde trafiğin soldan aktığını hatırlatmalıyız. Yanınıza elektrikli alet alacaksanız adaptöre de ihtiyacınız olacak çünkü priz girişleri farklı. Hangi mevsimde giderseniz gidin, yanınızda yağmurluk ve şemsiye bulundurmanızda yarar var. Ekim ayı sonunda Cadılar Bayramı olarak bilinen Halloween kutlamaları, 17 Mart`ta açık hava etkinlikleriyle kutlanan ve bir hafta süren St. Patrick Günü ve Mayıs ayında gerçekleşen ve şehre binlerce müzikseverin akın ettiği Rock ve Pop festivali olan Heineken Yeşil Enerji Festivali önemli kutlamalardır.

Aralık 2015 tarihi itibariyle güncellenmiştir.

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.