Harita

İrlanda Uçak Bileti Fiyatları

Büyük Britanya Adasının batısında yer alan İrlanda Cumhuriyeti bir ada ülkesidir. Simgelerinden biri olan yeşil üç yapraklı yonca, ülkenin muazzam yeşillikteki doğasına atıfta bulunmaktadır. İrlanda Cumhuriyeti, İrlanda Adasının büyük bölümünü kaplamakta kuzeyinde bulunan Kuzey İrlanda Cumhuriyeti Britanya Krallığına bağlıdır. İrlanda Avrupa Birliğine üye ülkelerden biridir, para birimi Euro olsa da ülke Schengen’e bağlı değildir. İrlanda’ya gitmek için İrlanda konsolosluğundan vize almanız gerekmektedir. Ülkenin başkenti Dublin’e Türkiye’den direkt seferler yapılmaktadır. Başkent Dublin’e, İstanbul’dan yaklaşık 4 saatlik bir uçuşla ulaşmak mümkün. Göller, ormanlar, düz çayırlıklar, ırmaklar bu güzel ülkenin doğal ortamını oluşturur. İrlanda’nın iklimi; ılıman deniz iklimidir. Yıl boyunca yağış alan ülkeyi ziyaret etmek için uygun zaman Mart-Mayıs ve Eylül-Ekim ayları arasında kalan dönemdir. İyi bir yağmurluk veya şemsiye bu ülkeye yapacağınız ziyaret için vazgeçilmez aksesuarınız olmalıdır. Yeşil İrlanda sizi bekliyor.

Başkent Dublin ülkenin en kalabalık kentidir ve ülke ekonomisinin, sanatının ve turizminin kalbi Dublin’de atmaktadır. Dublin çok hareketli ve eğlenceli bir kenttir. Sıcakkanlı ve dost canlısı İrlandalılarla iletişim kurmakta hiç zorlanmazsınız. Sohbete son derece açık olan ülke insanının aksanını çözmek kolay olmasa da, kurulan yakınlık ve gösterilen çaba oldukça değerlidir. Dublin sokakları pubları, renkli kafeleri, muhteşem binaları, kentin her yanından sokaklara yayılan müzik sesiyle tekrar tekrar gelmek isteyeceğiniz şehirlerden biri olmaya adaydır. 

Kentin en eski ve tarihi binasının tarihi 1030 yılına kadar gidiyor, bu muhteşem yapının adı; Christchurch Katedrali, şüphesiz görmelisiniz. Drimnagh Kalesi, feodal dönemin yansımalarını izleyebileceğiniz muhteşem bir yapıdır, mutlaka görünüz. Dublin kalesi, başbakanlık ikametgâhı, Whitefriar Caddesinde bulunan kilise başkentte görmeniz gereken mimari yapılardır. Dublin çok yeşil bir kenttir, doğal parklarıyla övünen İrlandalılar hiç de haksız değiller. Blessington Caddesinde bulunan Dublin’s Secret Garden, Fernhill Bahçeleri, Ulusal Botanik bahçeleri, yaban hayatın gözlemlenmesi, bitki çeşitliliğinin bolluğu ile ünlü çok zengin ortamlardır. Dublin adeta festivaller kentidir. Aklınıza gelebilecek her konuda düzenlenen festivaller arasında; Dans, performans sanatları, kitap, tiyatro ve edebiyat ilk akla gelenler. Renkli ve eğlenceli festivallere mutlaka katılınız. Howth Adası görmeden dönmemeniz gereken bir adadır, mutlaka ziyaret ediniz. Glasnevin Cemetery, the temple bar çevresi mutlaka görmeniz gereken yerlerdir.

Cork ülkenin ikinci kalabalık kentidir, pubları, doğal güzellikleri ve festivalleri ile ünlüdür. Ülkenin batısında yer alan Galway, güneybatısında yer alan Killanney;  olağanüstü doğa manzaralarıyla birçok filmde doğal plato olarak kullanılmıştır.

Geleneksel İrlanda mutfağında en fazla patates kullanılır. Siyah bira ise en fazla tüketilen içecekler arasındadır. Deneyin, çok seveceksiniz. 

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.