Seyahat Haberleri İlham Verici Öneriler Dünyanın En Güzel 10 Başkenti

Tüm makaleler

Dünyanın En Güzel 10 Başkenti

Dünya en güzel başkentleri arasından kaç tanesini ziyaret ettiniz? Sıradaki talinize eklemek için en güzel 10 başkent listemize göz atın.
Her Yere Ucuz Bilet Ara

Gezip Görülecek En Güzel Ülkeler ve Başkentleri

paris eyfel kulesi

Ülkelerin başkentleri her zaman en ilginç veya büyük şehirleri olmuyor. Ama bazı dünya başkentleri var ki şehir kelimesinin hakkını veriyorlar. Aralarından en güzel 10 tanesini sizin için seçtik. Ölçüp biçerek inşa edilmiş Dünyadaki En İyi Tasarlanmış Şehirler de ilginizi çekebilir.

Her Yere Ucuz Bilet Ara

Londra – İNGİLTERE

londra ingiltere başkent

Londra ülke başkentleri arasında işini en iyi yapanlardan. Son derece düzenli, iyi planlanmış ve nazik bir şehir. Hem yaşamak hem herhangi bir mevsimde ziyaret etmek için harika bir adres. Londra Gezilecek Yerler rehberimize göz atın. Müzeleri, görkemli tarihi eser ve binaları, köprüleri, dünyanın bütün mutfaklarını ve bir metropolde aranabilecek her şeyi bulabileceğiniz bir kent. Bu yüzden de dünya başkentleri arasında bir finans, moda, ticaret, eğitim ve eğlence merkezi olarak bir adım öne çıkıyor.

Atlas Global, Türk Hava Yolları, Pegasus ve British Airways iki şehir arasında direkt uçuşlar gerçekleştiriyor.

Ucuz Londra Uçak Biletleri Londra’da Otel Bul

Roma – İTALYA

roma italya başkent

İtalya’nın başkenti Roma, Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri. Dünyada bünyesinde en fazla UNESCO Kültür Mirası barındıran şehri de burası. Güzelliği, iklimi, binlerce yıllık tarihi ve kültürüyle her yıl milyonlarca ziyaretçiyi kendisine çekiyor. İlk defa ziyaret edenler için Roma görülmesi gereken yerler listesinde şunlar var: Vatikan Müzesi, Trevi Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Roma Forumları, Piazza Navona ve elbette Colosseum. Ayrıca Vatikan’ın bahçesi de dünyada görebileceğiniz en güzel parklardan biri.

Türk Hava Yolları, Pegasus ve Alitalia direkt İstanbul – Roma uçuşları gerçekleştiriyor.

Ucuz Roma Uçak Biletleri Roma’da Otel Bul

Paris – FRANSA

paris fransa başkent

Fransa’nın başkenti Paris’in bir diğer adı “Aşıklar Şehri”. Adeta bir açık hava müzesi olan kent, başta Eiffel Kulesi, Notre Dame Katedrali, Champs Elysees Caddesi ve Louvre Müzesi olmak üzere dünyanın pek çok önemli cazibe noktasının da ev sahibi. Pantheon, Lüksemburg Bahçesi ve Monet; Vegas; Van Gogh; Rodin gibi ünlü sanatçıların eserlerini bulunduran Orsay Müzesi Paris gezilecek yerler listenizde olması gereken önemli yapılardan. Tam liste için Paris Gezi Rehberi sayfamıza bakabilirsiniz.

Atlas Global, Türk Hava Yolları, Pegasus ve Air France iki şehir arasında direkt uçuşlar gerçekleştiriyor.

Ucuz Paris Uçak Biletleri

Moskova – RUSYA

moskova rusya

Rusya’nın başkenti Moskova birçok dünyaca ünlü yapının ev sahibi. Sovyetler Birliği ve Çarlık Rusyası’na da başkentlik yapan Moskova, 11 milyonu aşan nüfusuyla Avrupa’nın en kalabalık şehirlerinden biri. Komünizm döneminden kalan heybetli binalarla, modern mimari örnekleri ve gökdelenlerin bir arada bulunduğu şehirde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan çok sayıda eser var. Bunların başında da ünlü Kızıl Meydan ve Kremlin Sarayı yer alıyor.

Pobeda, Türk Hava Yolları, Pegasus ve Aeroflot iki şehir arasında direkt uçuşlar gerçekleştiriyor.

Moskova Otelleri

Berlin – ALMANYA

berlin almanya

Almanya’nın en büyük kenti ve başkenti; parkları, bahçeleri, ırmakları, insanların kullanım alanında yer alan orman ve gölleri, kültürü, sanatı, bilimi, yani bir şehrin sahip olabileceği ne kadar iyi özellik varsa hepsinin merkezi. Metropol ve kozmopolit kelimelerinin hakkını veren Berlin için bir dünya başkenti dersek abartmış olmayız. İşte karşınızda A’dan Z’ye Berlin!

Türk Hava Yolları, Pegasus ve Lufthansa direkt İstanbul – Berlin uçuşları gerçekleştiriyor. Uçak bileti fırsatları için Skyscanner arama motoru ve alarm kur özelliğinden destek alabilirsiniz.

Ucuz Berlin Uçak Biletleri Berlin’de Otel Bul

Ottawa – KANADA

ottawa kanada

Kanada‘nın başkenti Ottawa, ülkenin kültürel merkezi konumunda. Şehirde çok sayıda müze, galeri, üniversite ve sanat merkezi bulunuyor. Kent, Ottawa Irmağı’nın kıyısında yine aynı adla anılan vadiye kurulu. Bu açıdan milli parkları ve doğası ile de aktif tatil sevenlerin çok tercih ettiği bir destinasyon. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Rideau Kanalı bu coğrafi güzelliklerin başında geliyor. Kanal, Ottawa’yı bir başka milli park alanı olan Ontario Gölü’ne bağlıyor.

Türk Hava Yolları, Air Canada, KLM ve Lufthansa başta olmak üzere pek çok havayolu İstanbul’dan Ottawa’ya Avrupa aktarmalı uçuşlar düzenliyor.

Budapeşte – MACARİSTAN

budapeşte macaristan

Tuna Nehri’nin ortadan ikiye ayırdığı kent, Avrupa’nın en güzel başkentleri arasında. Macaristan’ın başkenti aynı zamanda kıtanın kültürel, politik ve ticari merkezlerinden biri. Budapeşte Gezilecek Yerler listesiyle bu yerleri hemen keşfedin. Tuna Nehri’nin her iki yanındaki geniş düzlüklere uzanan şehir, tarihi boyunca ev sahipliği yaptığı farklı medeniyetler sayesinde çok kültürlü bir özellik taşıyor. Klasik Doğu Avrupa sokakları, Buda ve Pest bölgelerini birleştiren tarihi köprüleri, nehir üzerindeki adaları, kültürü ve mimarisi ile en güzel başkentler arasına her zaman giriyor.

Türk Hava Yolları ve Pegasus doğrudan İstanbul – Budapeşte uçuşları gerçekleştiriyor.

Tokyo – JAPONYA

Tokyo japonya

Japonya’nın başkenti Tokyo’da arayıp da bulamayacağınız herhangi bir şey yok. Elektronik ve teknoloji arıyorsanız Chiyoda, dünyanın en iddialı alışveriş merkezlerinden bazıları için Ginza’ya, ülkenin ünlü deniz ürünlerini denemek için Chuo’ya, modern mimari için Minato’ya, gece hayatı için ise Shinjuku’ya yönelmeniz yeterli. İşte size Fotoğraflarla Tokyo.

Türk Hava Yolları ve ANA (Japon Havayolları) tarafından bu hatta düzenlenen direkt uçuşlar mevcut. Asya’nın muhtelif noktalarından yapacağınız aktarmalarla bu rakamı dörtte bir oranında aşağı çekmeniz de mümkün. Japonya ucuz uçak bileti fırsatları için Skyscanner arama motorundan destek alabilirsiniz.

Ucuz Tokyo Uçak Biletleri Tokyo’da Otel Bul

Buenos Aires – ARJANTİN

buenos aires arjantin

Arjantin’in başkenti hem Güney Amerika hem Avrupa ruhunu bünyesinde barındırıyor. İspanyol Koloni Dönemi mimarisi, sabahlara kadar süren çılgın gece hayatı, Instagram fotoğraflarından fırlamış gibi görünen semt La Boca, İtalya’nın ünlü alışveriş caddelerini andıran Recoleta, Latin Amerika’nın en ünlü hipster mahallesi San Telmo, La Plata Nehri… Buenos Aires bunlar ve daha pek çok cazip özelliğiyle dünyanın en güzel başkentleri arasında olmayı hak ediyor.

Türk Hava Yolları’nın Brezilya aktarmalı Buenos Aires uçuşları bulunuyor. Ayrıca KLM, Lufthansa, Alitalia, Aerolineas Argentinas, British Airways ve Air France başta olmak üzere çeşitli hava yolu firmalarının aktarmalı seferlerine de göz atabilirsiniz. Aktarma sayısını artırarak maliyeti düşürmek mümkün. Buenos Aires uçak bileti fiyatları ve fırsatlar için Skyscanner arama motorundan yararlanabilirsiniz.

Yeni Delhi – HİNDİSTAN

yeni delhi hindistan

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi, bir yandan geniş caddeleri, yeşil parkları, lüks otelleri, pahalı mağazaları ve kafeleri; diğer yandan asla akmayan trafiği, sokaklarda kafasına göre dolaşan maymunları, bitmeyen kaosu ile çok farklı bir şehir. Kent bu çılgın atmosferiyle Lonely Planet tarafından “İnsanın beş duyusuna birden saldırı” olarak tanımlanıyor.

Türk Hava Yolları ve Air India direkt İstanbul – Yeni Delhi uçuşları gerçekleştiriyor. Uçak bileti fırsatları için Skyscanner arama motoru ve alarm kur özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Harita