Harita

Moskova Uçak Bileti Fiyatları

Moskova’ya ucuz uçak bileti nasıl bulunur?

Skyscanner’ı kullanarak ucuz Moskova uçak biletlerini kolayca bulabilirsiniz. Uçuş için ödeyeceğiniz ücret uçtuğunuz tarihe, müsait koltukların sayısına ve hatta bileti satın aldığınız güne göre değişiklik gösterebilmektedir. Skyscanner farklı havayolları ve online seyahat acentelerinin fiyatlarını karşılaştırmalı olarak size gösterecektir.

Eğer dilerseniz Skyscanner’da “En ucuz ay” seçeneği ile bütün bir yılın en ucuz uçuşlarını görüntüleyebilirsiniz. Eğer belirli bir ay için bilet bakıyorsanız, “Tüm ay” seçeneği ile o ayki en ucuz uçuş tarihlerini görebilirsiniz.

 

En uygun fiyatlar için Moskova’ya uçuş rezervasyonu ne zaman yapılmalı?

Moskova’ya en uygun fiyatlı uçak biletlerini bulabilmek için biletinizi uçuş tarihinden ortalama 1-2 ay önce satın almanız tavsiye edilmektedir.

Eğer önümüzdeki haftalarda ya da aylarda seyahat etmeyi planlıyorsanız, Skyscanner’da Moskova için Fiyat Alarmı’nı kurabilirsiniz. Böylelikle planladığınız tarihlerde Moskova bilet fiyatlarında düşüş gerçekleştiğinde otomatik olarak e-posta ile bilgilendirilebilirsiniz.

 

Türkiye’de Moskova’ya direkt uçuşları olan havaalanları

İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Antalya Havalimanı’ndan Moskova’ya direkt olarak uçabilirsiniz.

Moskova’ya ayrıca İzmir, Adana, Trabzon, Gaziantep, Kayseri, Diyarbakır ve Konya gibi birçok şehirden ise aktarmalı uçmak mümkündür.

İstanbul’dan Moskova’ya ortalama uçuş süresi 2 saat 50 dakika, Ankara’dan 3 saat 5 dakika, Antalya’dan ise 3 saat 25 dakikadadır.

 

Türkiye’den Moskova’ya uçan havayolları

Moskova’ya Türk Hava Yolları, Pegasus Havayolları ve Aeroflot direkt seferler gerçekleştirmektedir.  Alternatif olarak Air Moldova, LOT Polish Airlines, Aegean Airlines, Swiss ve Air Serbia gibi birçok Avrupalı havayolu şirketinin de bağlantılı uçuşları mevcuttur.

Daha fazla bilgi için uçuş hedefi Moskova olan havayolu şirketleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Moskova’daki havaalanları

Moskova’da üç farklı havalimanı bulunmaktadır: Moskova Sheremetyevo Havalimanı (SVO), Moskova Domodedovo Havalimanı (DME) ve Moskova Vnukovo Havalimanı (VKO).

 

Moskova Sheremetyevo Havalimanı

Moskova şehir merkezine yaklaşık 30 km mesafede konumlanmış olan Moskova Sheremetyevo Havalimanı, yıllık 32 milyona yaklaşan yolcu sayısıyla Rusya’nın en yoğun havalimanıdır. Havalimanında altı farklı terminal yer almaktadır.

Havalimanından Moskova şehir merkezindeki Belorussky Tren Garı’na Aeroexpress trenleri ile ortalama 35 dakikada gidilebilmektedir. Kent merkezine ayrıca belediye otobüsleri ve ticari taksilerle de gidilebilmektedir.

 

Moskova Domodedovo Havalimanı

Moskova Domodedovo Havalimanı, şehir merkezinin yaklaşık 45 km güneydoğusunda yer almaktadır. 30 milyonu aşkın yolcu sayısıyla ülkenin en yoğun ikinci havalimanıdır.

Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki ulaşımın en pratik yolu, sabah 06:00 ile gece 00:30 saatleri arasında her 30 dakikada bir hareket eden Aeroexpress trenlerini kullanmaktır. Banliyö trenleri ile şehrin girişindeki metro istasyonlarına kadar gitmek ya da ticari taksileri kullanmak diğer ulaşım seçenekleridir.

 

Moskova Vnukovo Havalimanı

Moskova’nın yaklaşık 30 km güneybatısında bulunan Moskova Vnukova Havalimanı, yıllık 15 milyonun üzerindeki yolcu sayısıyla hem Moskova’nın hem de Rusya’nın en yoğun üçüncü havalimanıdır.

Aeroexpress trenleri 30 ya da 60’şar dakikalık aralıklarla çalışmaktadır ve havalimanını şehir merkezindeki Kievsky Tren Garı’na bağlamaktadır. 611 numaralı otobüsler ile “marşrutka” olarak anılan 45 numaralı dolmuşlar,  Moskova Vnukovo Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin ekonomik alternatifidir.

 

Moskova’ya ne zaman gidilir?

Moskova’yı ziyaret etmek için en iyi dönem, havanın en sıcak ve sokakların en hareketli olduğu dönem olan yaz aylarıdır. Bununla birlikte bu dönemde otel fiyatları da yükselmektedir. Daha ekonomik bir tatili planlayanlar için ise ilkbaharın sonları ya da sonbaharın başları oldukça ideal dönemlerdir. Kış ayları her ne kadar çok soğuk geçse de gerçek Moskova’yı hissetmek için en iyi dönemdir.

 

Moskova hava durumu

Moskova’da nemli karasal iklim etkilidir. Kentte kış Kasım ortasından Mart sonuna kadar devam etmektedir ve oldukça soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Kimi geceler sıcaklıklar -25 C°’nin altına düşebilmektedir. Yaz aylarında ise sıcaklıklar 20 C°’nin üzerinde seyretmektedir.

 

Moskova gezi rehberi

İlgi alanınıza ne olursa olsun, sanat, kültür, mimari, tarih ve eğlencenin bir arada bulunduğu Moskova’da kendinizi yakın hissedeceğiniz bir şeyler mutlaka bulabilirsiniz.

Moskova’da gezilecek yerlerin başında Kremlin ile kentin kalbinin attığı meşhur Kızıl Meydan gelmektedir. Meydandaki en dikkat çekici yapı, Aziz Vasil Katedrali’dir. Lenin’in anıt mezarı da Kızıl Meydan’ın tam ortasında yer almaktadır.

Moksova’da birçok park ve bahçe bulunmaktadır. Bu parkların en güzeli ise birçok popüler kafenin yer aldığı, çeşitli kültürel ve sosyal etkinliklerin düzenlendiği, ücretsiz wi-fi bağlantısının da bulunduğu Gorky Park’tır. Yaz aylarında park gencinden yaşlısına her kesimden Moskovalının ve turistlerin akınına uğramaktadır. Parkta kış aylarında ise buz pateni yapmak oldukça popülerdir.

Moskova’nın ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Moksova metro durakları ise sanat eseri niteliği taşımaktadır. Kente gelen birçok turist, metroyu ulaşımın yanı sıra bu metro duraklarını keşfetmek için de kullanmaktadır. Moskova sirki ve balesiyle de ünlü bir şehirdir. Bu gösterilerin biletleri çok hızlı şekilde tükendiği için etkinliklere katılmak ziyaretçilerin biletlerini önceden almaları tavsiye edilmektedir.

 

Daha fazla bilgi

Moskova'da yapabileceğiniz en iyi 10 şey

Genç ve ruhu genç olanlar için 11 aktif şehir turu

 

Moskova’da nerede kalınır?

Moskova otellerine hemen göz atın!.

Uçuş güzergâhınız esnek mi? Daha fazla tasarruf için yakınlardaki havaalanlarını arayın.

Moskova yakınındaki havaalanları

Bu sayfada gösterilen fiyatlar sadece tahmini en düşük fiyatlardır. Son 45 gün içinde bulunmuştur.